Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Despoinaki123 Σήμερα στις 7:12 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από irenehr Σήμερα στις 6:13 pm

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από vasoulagal Σήμερα στις 6:08 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Irene14 Σήμερα στις 4:50 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Σήμερα στις 1:53 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 12:38 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Σήμερα στις 12:25 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 12:03 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Χθες στις 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 10:32 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Χθες στις 6:37 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

Παρόντες χρήστες
535 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 0 μη ορατοί και 523 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Despoinaki123, elin1, kat_laz, kikimam, lou0410, maria_dou, mary2, RITAKI30, roodie, vasoulagal, Vassiliki_

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

21 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Τετ Aug 29, 2012 11:52 pm

doritaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλώς ήρθες στην παρέα Αγγελική! Εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις τη χαρά να νιώσεις αυτό που νίωθω εγώ αυτή τη στιγμή... Ένα γαργαλιτό χαμηλά στην κοιλίτσα.... Σαν κάτι να πάλεται να σταματάει κ να εμφανίζεται ξανά μετά από λίγο.. Είμαι στον 5ο μήνα κ εδώ κ λίγες μέρες άρχισα να νιώθω το μωράκι μου! Απερίγραπτη αίσθηση! Άντε γρήγορα κ εσύ μανούλα!

22 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Πεμ Aug 30, 2012 9:32 am

Aria :)

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε ευχαριστώ Ντοριτακι!Καλώς σας βρήκα!Με το καλό να κρατάς το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου ευχομαι!Smile)))

23 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Πεμ Aug 30, 2012 1:51 pm

doritaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ Αρια. Όλα θα πάνε καλά κ με σένα. Πόσο καιρό προσπαθείτε για παιδάκι;

24 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Πεμ Aug 30, 2012 3:23 pm

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Απο το Μαιο αλλα εχω αστατο κυκλο.εχω να αδιαθετήσω απο τις 20 ιουνιου λογω ΣΠΩ!Εσείς?

25 γεια σας μανουλες και οχι μονο!! στό Πεμ Aug 30, 2012 6:12 pm

evaki9

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Smile καλησπερα και απο μενα!!με λενε Ευη και μενω δραπετσωνα!εδω και 8 μηνες εχω ενα υπεροχο γιο!!!θελω πολυ να σας γνωρισω σιγα σιγα!!και μια και λεμε ηλικιες Shocked χαχαχα Razz 31!!!!

26 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Πεμ Aug 30, 2012 6:53 pm

goldy213

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα Εύη,να το χαίρεσαι το μωρακι μου,εμένα με λένε Χρύσα και έχω τρία παιδάκια λίγο μεγαλύτερα 8,7,και 3.Χάρηκα πολύ

http://www.leptomeria.gr

27 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Πεμ Aug 30, 2012 7:46 pm

doritaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aria Smile έγραψε:Απο το Μαιο αλλα εχω αστατο κυκλο.εχω να αδιαθετήσω απο τις 20 ιουνιου λογω ΣΠΩ!Εσείς?
Εγώ είχα ξεκινήσει κάνοντας πρώτα κάποιες τυπικές εξετάσεις στις οποίες ανακαλύψαμε ότι ο καλός μου είχε προστατίτιδα η οποία μείωνε την κινητικότητα του σπέρματος. Έκανε 1 μήνα αγωγή με αντιβίωση. Πέρασε άλλος ένας μήνας για να αφήσει το σπέρμα να "ηρεμήσει" από τα φάρμακα κ μετά ξεκινήσαμε συστηματική προσπάθεια. Σε δύο μήνες ήμουν εγκυούλα...
Για σένα όμως τα πράγματα μάλλον θα είναι λίγο πιο δύσκολα (εγώ είχα σταθερότατο κύκλο 28 ημερών). Ας κάνει ο σύζυγος ένα σπερμοδιάγραμμα να βεβαιωθείτε ότι όλα είναι καλά από την πλευρά του. Μετά απλώς απόλαυσε τις επαφές σας χωρίς άγχος κ το μωράκι θα έρθει. Φίλη μου με αντίστοιχο πρόβλημα με εσένα κ με γιατρό να λέει ότι πολύ δύσκολα θα συλλάμβανε φυσιολογικά, μετά από 6 μήνες συστηματικών προσπαθειών τα παράτησε απογοητευμένη. Πήγαν όμως διακοπές να χαλαρώσουν το καλοκαίρι κ γύρησαν 3... Τώρα έχει ένα αγοράκι 2+ χρόνων. Οπότε απλά μην αγχώνεσαι... Με το καλό να γίνεις κ εσύ μανούλα.

28 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 10:26 am

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα Ευη και Χρύσα!!!Να χαιρεστε τα παιδακια σας!!Χαιρομαι που θα τα λεμε!Smile

29 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 10:33 am

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα Ντοριτάκι!Θέλει και αυτό το χρόνο του!Λεω να κάνω μια χοριακή το σαββατο ετσι για να μην το έχω στο μυαλό μου...και μέτα θα συνεχίσω χαλαρα τις προσπαθειες!Παιζει ρόλο που αισθανομαι τη μέρα της ωορρηξιας στο οτι ασχολουμαι!Αν δε γνώριζα λογικα θα ήμουν πιο ''ησυχη''.Ενω τωρα...εχω να παιζω με πιθανότητες! Razz χαχα!

30 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 3:13 pm

doritaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aria Smile έγραψε:Καλημέρα Ντοριτάκι!Θέλει και αυτό το χρόνο του!Λεω να κάνω μια χοριακή το σαββατο ετσι για να μην το έχω στο μυαλό μου...και μέτα θα συνεχίσω χαλαρα τις προσπαθειες!Παιζει ρόλο που αισθανομαι τη μέρα της ωορρηξιας στο οτι ασχολουμαι!Αν δε γνώριζα λογικα θα ήμουν πιο ''ησυχη''.Ενω τωρα...εχω να παιζω με πιθανότητες! Razz χαχα!

[b]Γεια σου Aria! Όπως ίσως θα κατάλαβες δεν είμαι κ πολύ πρωϊνός τύπος... Smile Ξυπνάω κατά τις 11 κ μέχρι να συνέλθω πάει τουλάχιστον 12!
Από μια άποψη είναι καλό να νιώθεις την ωορρηξία γιατί όταν έχεις ένα κύκλο σαν το δικό σου είναι λίγο δύσκολο να ξέρεις πότε περίπου είναι οι γόνιμες μέρες. Από την άλλη πολλές γυναίκες αγχώνονται όταν το ξέρουν. Αυτό που σίγουρα πρέπει να ξέρεις είναι ότι γόνιμη είσαι κάποιες μέρες πριν κ κάποιες μετά την ωορρηξία (+-3 σε κύκλο 28 ημερών). Επίσεις το σπέρμα επιζεί περίπου 2 24ωρα μέσα στη μήτρα. Άρα απολαμβάνεις τις επαφές σου χωρίς άγχος κ θα έρθει. Α! Τώρα το θυμήθηκα. Λες θα κάνεις χοριακή. Γιατί? Νιώθεις κάποια αλλάγη? Πότε υπολόγιζες να σου έρθει περίοδος? Κ πόσο σου καθυστερεί συνήθως? Εγώ όταν έμεινα έγκυος είχα ένα μικρό πρήξιμο κ λίγο πόνο στο στήθος αλλά διαφορετικό από αυτό της περιόδου κ κανένα άλλο σύμπτωμα που να προμηνύει ότι θα έρθει η περίοδος. Μόνο 6 μέρες άντεξα. Μετά έκανα χοριακή. Μακάρι να είσαι κ εσύ εγκυούλα... Είναι το καλύτερο νέο που θα έχεις ακούσει ποτέ!!! Very Happy

31 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 4:05 pm

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

[b]Γεια σου Aria! Όπως ίσως θα κατάλαβες δεν είμαι κ πολύ πρωϊνός τύπος... Smile Ξυπνάω κατά τις 11 κ μέχρι να συνέλθω πάει τουλάχιστον 12!
Από μια άποψη είναι καλό να νιώθεις την ωορρηξία γιατί όταν έχεις ένα κύκλο σαν το δικό σου είναι λίγο δύσκολο να ξέρεις πότε περίπου είναι οι γόνιμες μέρες. Από την άλλη πολλές γυναίκες αγχώνονται όταν το ξέρουν. Αυτό που σίγουρα πρέπει να ξέρεις είναι ότι γόνιμη είσαι κάποιες μέρες πριν κ κάποιες μετά την ωορρηξία (+-3 σε κύκλο 28 ημερών). Επίσεις το σπέρμα επιζεί περίπου 2 24ωρα μέσα στη μήτρα. Άρα απολαμβάνεις τις επαφές σου χωρίς άγχος κ θα έρθει. Α! Τώρα το θυμήθηκα. Λες θα κάνεις χοριακή. Γιατί? Νιώθεις κάποια αλλάγη? Πότε υπολόγιζες να σου έρθει περίοδος? Κ πόσο σου καθυστερεί συνήθως? Εγώ όταν έμεινα έγκυος είχα ένα μικρό πρήξιμο κ λίγο πόνο στο στήθος αλλά διαφορετικό από αυτό της περιόδου κ κανένα άλλο σύμπτωμα που να προμηνύει ότι θα έρθει η περίοδος. Μόνο 6 μέρες άντεξα. Μετά έκανα χοριακή. Μακάρι να είσαι κ εσύ εγκυούλα... Είναι το καλύτερο νέο που θα έχεις ακούσει ποτέ!!! Very Happy
[/quote]

Καλά εννοείται πως αν τα νεα είναι καλά θα ξετρελαθώ!Θέλουμε πολύ ενα παιδάκι με τον αντρα μου!Smile
Απο αποψη συμπτωμάτων δεν έχω κατι τρανταχτό..πολυ πρησμένο στήθος κ δεκατα που μπορεί να ειναι απο την ιωσουλα που πιθανόν να πέρασα.επισης τις μέρεσ μετα την ωορρηξια παθαινα κραμπακια χαμηλα και ένιωθα πρησμένη.σκεφτηκα να κανω το τεστ απλα για να ικανοποιήσω την ασυγκρατητη αμφιβολία που με τρωει κάθε μέρα.στις 22 ειχα ωορρηξια και ειχα επαφές 17-18,22 και 24.Λογικα θα αδιαθετησω 14 μερες μετα την ωορρηξια.δηλαδη η τεταρτη η πεμπτη. Ελπίζω για το καλύτερο!Smile Eσυ τι λές???

32 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 4:31 pm

doritaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[b]Μακάρι!!!Συνήθως 14 μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται? Συνεχίστε μέρα παρά μέρα μέχρι να έχεις τα επιθυμητά νέα...[/b]

33 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 4:37 pm

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ολοι οι γιατροι λένε πως ερχεται 14 μέρες μετα την ωορρηξία και δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω εφόσον ειναι τσεκαρισμένο απο εμένα με τοσο αστατο κυκλο! Very Happy
Επισης και το μέρα παρα μερα ειναι παρα πολυ δυσκολο γιατι ο αντρας μου δουλευει καθε μερα ως τις 10 το βραδυ Shocked γυρίζει πολυ κουρασμένος! Rolling Eyes 2 φορες την εβδομαδα με το ζόρι καταφέρνουμε να βρεθουμε!οι 3 ειναι θαυμα!χαχχα

34 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 4:45 pm

doritaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πόσο σας νιώθω... Εγώ σχολούσα κ 11 κ 12... Κ ο δικός μου ξυπνάει στις 6 το πρωί! Άντε να συντονιστούμε. Εμείς πιάσαμε το μωράκι το Πάσχα που ήμασταν 4 μέρες στο χωριό κ ξεκουραστήκαμε. Αν όμως θες γρήγορα αποτελέσματα θα πρέπει να το προσπαθήσετε.

35 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 4:53 pm

asteraki fwtino

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Aria Smile έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!Καλώς σας βρήκα!Ειμαι η Αγγελική 30 ετων και μένω Αθηνα!Ειμαι παντρεμένη σχεδόν ενα χρόνο και¨αρχισαμε το μαιο την προσπάθεια για μωράκi! Very Happy

γεια σας κορίτσια...είμαι η Μαίρη κ είμαι 24 ετών..είμαι αρραβωνιασμένη κ σύντομα σκεφτόμαστε με τον καλό μου να παντρευτούμαι...

36 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 5:15 pm

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γειά σου Μαιρη!καλως ήρθες!Με το καλό ευχομαι να παντρευτείτε να κανετε και και παιδακια!Smile

Doritaki!Λοιπόν θα περναω τα απογευματα απο τη δουλεια του να του δινω καρυδια με μελι και το βραδυ θα ετοιμάζω θαλασσινα-αφροδισιακα!ε και για να σπαει η μονοτονια που και που θα τον κερναω και κανενα αφεψημα Τζίνσενγκ!χαχαχαχα!

37 dwste mou ta fwta sas... στό Παρ Aug 31, 2012 5:18 pm

asteraki fwtino

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas koritsia......eimai i mairi...tha ithela tin voitheia sas................

38 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 5:23 pm

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αν μπορούμε ευχαρίστως!για πες...

39 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 5:33 pm

asteraki fwtino

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="Aria Smile"]Αν μπορούμε ευχαρίστως!για πες... [/quo

euxaristw poli gia to endiaferon sas koritsia.....loipon egw epairna gia 6 mines antissiliptika logo akmis...stis 15/5 adiathetisa k den ta ksanapira stis 22/8 kai stis 24/8 irthame se epafi xwris profilaksi me tin gnwsti methodo tou travigmatos...apo tin teleutaia omws fora tis epafis exw sixna ponous xamila k niwthw polles fores tin koilia mou poli prismeni...iparxei periptwsi na dw tin koilia mou na fouskwnei?????i mipws einai ola auta tixai?/den einai kapws nwris gia na niwthw ola auta???

40 Απ: Γεια σας και απο εμένα!:)))) στό Παρ Aug 31, 2012 5:37 pm

doritaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aria Smile έγραψε:
Doritaki!Λοιπόν θα περναω τα απογευματα απο τη δουλεια του να του δινω καρυδια με μελι και το βραδυ θα ετοιμάζω θαλασσινα-αφροδισιακα!ε και για να σπαει η μονοτονια που και που θα τον κερναω και κανενα αφεψημα Τζίνσενγκ!χαχαχαχα!

Κάποια στιγμή θα πιάσει...χιχιχι...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog