Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από vasoulagal Σήμερα στις 2:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Σήμερα στις 1:47 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 1:29 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Σήμερα στις 1:12 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Σήμερα στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Σήμερα στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Σήμερα στις 9:34 am

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από IoliAtore Σήμερα στις 3:47 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Σήμερα στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Χθες στις 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:03 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Τετ Oct 22, 2014 10:32 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

Παρόντες χρήστες
588 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 16 μέλη, 1 μη ορατός και 571 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

efaki27, elin1, griniaroula, HappyMama, iouliana, irenehr, jollie, kat_laz, kikimam, mamana, maria_dou, nely, Ricola, roulakriti, vasoulagal, μαρακι27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 51  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 51]

spyros3

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι συνηθως ολα τα ρηλαξ ειναι απο 0μηνων.εμας ειναι κ αν δεις την κουτα σου δεχνει πως πρεπει να το φτιαξεις για τωρα.εγω το χα στο παταρι κ ευτυχως ητσν στην κουτα του γιατι δεν θυμομουν πως το εφτιαχνα.εκει στα μπρωστινα ποδαρακια εχει ενα σιδερο το οποιο το ανοιγεις κ ειναι σαν να ξαπλωνει το ρηλαξ κ δεν κουνιεται.ελπιζω να καταλ ετσι οπως τα εγραψα...

korina26

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera koritsia kalo mina emas olo tin mera einai isixos kai to vradi ton pianei grinia kai loksigas, kai ego kathe mia dio ores thilazo.

MARIA TR

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
spyros3 έγραψε:Μαρακι συνηθως ολα τα ρηλαξ ειναι απο 0μηνων.εμας ειναι κ αν δεις την κουτα σου δεχνει πως πρεπει να το φτιαξεις για τωρα.εγω το χα στο παταρι κ ευτυχως ητσν στην κουτα του γιατι δεν θυμομουν πως το εφτιαχνα.εκει στα μπρωστινα ποδαρακια εχει ενα σιδερο το οποιο το ανοιγεις κ ειναι σαν να ξαπλωνει το ρηλαξ κ δεν κουνιεται.ελπιζω να καταλ ετσι οπως τα εγραψα...

Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ. Εγώ δίσταζα να τη βάλω επειδή κάνει καμπύλη στη μέση, δεν είναι ίσιο όπως η καλαθούνα.

Πάντως και εγώ που θηλάζω αποκλειστικά, κάθε 1, 2 ώρες, δεν έχουμε ωράριο.

elbono

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ εμεις ολο το βραδυ καθε 1,5 ωρα αχ αχ!!!

χθες ολη μερα καθε 2ωρο αφου εκανα κ κεικ χαχα!

ρε κοριτσια παμπερσ αλλαζετε πριν η μετα το φαι??

ολο γουλιες βγαζει ειναι ανησυχητικο?

bebek6

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Avgolemonaki xrisimopoiw ena afroloutro oudetero pou mou edwsan stin kliniki. evaza tis sensitive servietes alla mou teleiwsan k evala alli marka kai mallon idrwna k tin patisa.
to relax emeis to xrisimopoioume giati leei apo 0+ alla to skeftomoun ki egw gia tin kampyli mipws den kanei.
ki emeis kathe mia dyo wres thilazoyme k koimatai k panw sto vyzi.. afou otan pernaei 3wro kanw party!
egw tin allazw synithws prin to fagito.
oso gia ton loksigka stathera kathe mera toulaxiston 3 fores!! Smile

spyros3

ετσι ειναι στην αρχη ο θηλασμος κοριτσια..μολις περασουν λιγο οι μερες θα μπουν σενα προγραμμα..θα ξυπνησετε για να θηλ το μωρο σας κ αυτο δεν θα σηκωθει..κ ετσι υα ξανακοιμηθητε κ εσεις..ετσι μου το κσναν κ τα δυο παιδια μ..
αλλαγη πανας...στην αρχη την αλλαζα πριν αφιυ ηταν λερωμενη κ αναγκαστηκα κ μετα αφου εκανε κατα την διαρκεια του θηλ..τωρα αν δεν εχει κανει κακα την αλλαζω μετα το φαγητο..

bebek6

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spyros3 έγραψε:ετσι ειναι στην αρχη ο θηλασμος κοριτσια..μολις περασουν λιγο οι μερες θα μπουν σενα προγραμμα..θα ξυπνησετε για να θηλ το μωρο σας κ αυτο δεν θα σηκωθει..κ ετσι υα ξανακοιμηθητε κ εσεις..ετσι μου το κσναν κ τα δυο παιδια μ..
αλλαγη πανας...στην αρχη την αλλαζα πριν αφιυ ηταν λερωμενη κ αναγκαστηκα κ μετα αφου εκανε κατα την διαρκεια του θηλ..τωρα αν δεν εχει κανει κακα την αλλαζω μετα το φαγητο..
makari na mpoun etsi se programma.. to xw anagki!!!

markella01

Κορίτσια.... όλοι μέσα στο σπίτι κοιμόμαστε όρθιοι...

Ριλάξ μπαίνουμε κι εμείς πλέον άλλα δεν το πολυθέλει... Χτες έκανα το λάθος και μετά τον πρώτο βραδινό θηλασμό τον έβαλα να κοιμηθεί ανάσκελα...αυτό ήταν... με κράτησε ξύπνια άλλες 2μιση ώρες... που σημαίνει ότι το βράδυ αποκλειστικά μπρούμυτα κι ο Θεός να μας φυλάει μην πάθουμε τίποτα...

Από κακά άλλο τίποτα, από όλες τις φορές που τον αλλάζω (πάνω από 10 το 24ωρο) ζήτημα τη 1 ή τις 2 να μην έχει κακά...και πολύ κατούρημα, οι πάνες μέσα σε μια ώρα βαραίνουν...

Έπιασε βροχή με μπουμπουνητά χτες το βράδυ...είχαμε το ξενύχτι μας, είχαμε και να τρέχουμε να κατεβάσουμε τις τέντες μαζί με τη μάνα μου... έχω και τη μεγάλη με 38 πυρετό... έχω και τον ανηψιό μου 2μιση χρονών κάθε μέρα στο σπίτι γίνεται χαμός... άμα τη βγάλουμε με σώας τας φρένας οικογενειακώς αυτό το καλοκαίρι τότε δε μας φοβάμαι...

Φιλάκια κοριτσάρες μου..περαστικά στις μυκητιάσεις, είναι ότι πιο εκνευριστικό... ευτυχώς εγώ στο 20ήμερο έβαλα σερβιετάκι... έκανα και σεξ, τρομάρα μου, με προφυλακτικό εννοείται... άλλα κορίτσια , απογοήτευση σκέτη...ελπίζω αργότερα να φτιάξουν τα πράγματα...

Ευάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:
Ριλάξ μπαίνουμε κι εμείς πλέον άλλα δεν το πολυθέλει... Χτες έκανα το λάθος και μετά τον πρώτο βραδινό θηλασμό τον έβαλα να κοιμηθεί ανάσκελα...αυτό ήταν... με κράτησε ξύπνια άλλες 2μιση ώρες... που σημαίνει ότι το βράδυ αποκλειστικά μπρούμυτα κι ο Θεός να μας φυλάει μην πάθουμε τίποτα...

κι εγω μπρουμυτη την βαζω πλεον!η παιδιατρος μου ειπε οτι αν το στρωμα ειναι σκληρο και δε μπορει να βουλιαξει η μυτουλα της και αν βαλω τα 2 ποδια του κρεβατιου που ειναι προς τα εκει που βαζω το κεφαλι της να παταν σε καποιο βιβλιο για να κυλησει πιθανος εμετος προς τα κατω τοτε δεν υπαρχει προβλημα με το μπρουμυτα!και βρηκα τη χαρα μου!κοιμαμαι 12-5μιση καθε βραδυ!ενω πριν τρεις την ωρα μουγκριζε το καημενο απο τα πονακια!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
μυκητιαση νομιζω εχω κι εγω...ουφ και παλι ουφ!κι εκει που δε θελω να κανω ουτε σεξ θα μου δωσει υποθετα.......πφφφφφφφ ατιμοι γιατροι!!! [You must be registered and logged in to see this image.]

ΣΤΕΓΙΑ

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εδώ και εμείς!!πολλή βυζί,πολλή ύπνος την νύχτα!!την ημέρα μόνο στο σλινγκ...και εμείς μπρούμυτα μόνο το μεσημέρι που κοιμόμαστε μαζί καιναι καλωδιωμένη ανάσκελα...χαχαχα

mamamatina

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Νά μαστε κι εμείς. Ευχαριστώ όλες τις κοπέλες για τις ευχές τους. Γενν΄σαμε όλες?????? Εμένα είναι ακόμη λεχούδι. Κοιμάται, κάνει κακά, τρώει και πάλι από την αρχή. Εγώ δεν την ξυπνάω. Έχουμε μέλλον για γκρίνιες...

markella01

Ευάκι το στρωματάκι του είναι σκληρό, θα κάνω κι αυτό το κόλπο με το βιβλίο να έχει κλίση το κρεββάτι, γιατί παρόλο που κοιμάμαι λίγο, έστω και κατά διαστήματα, έχω ενοχές...

Τον έκανα μπανάκι τώρα και τον έχω στο ριλάξ με την πιπίλα που -κλασικά- τη φτύνει κάθε 2 λεπτα, αν πρώτα δεν έχει καταφέρει να τη βγάλει με το χέρι του... ας απολαύσω αυτές τις σπάνιες στιγμές ηρεμίας όσο κρατήσουν...φτου φτου μην το ματιάξω το γιαβρί μου..

Κοιμάστε με τα μωρά δίπλα? Μπορείτε να χαλαρώσετε και να κοιμηθείτε κανονικά δλδ? Εγώ με την καμία, φοβάμαι μην τον πατήσω, χώρια με κάθε κιχ που κάνει πετάγομαι...φτου να μη ματιάξω τα μπεμπάκια σας που κοιμούνται τη νύχτα, αν πω ότι δε ζηλεύω σας λέω ψέμματα...

Έχουμε λίγες μέρες που λέμε αγκού , όλα τα λεφτά, σα χαζοί κάνουμε....

bebek6

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xrysa mou ki emena ti ftynei synexeia tin pipila ki apopse exoume ponakia trela... tin exw stin koilitsa mou k pali gkriniazei...
egw tin exw se likno dipla sto krevati mou. exw skeftei na tin parw sto krevati alla fovamai min ti plakwsw.

supermom

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamamatina να σου ζήσει!

Όλο το σκέφτομαι να το γράψω κ το ξεχνάω. Ρε κορίτσια, τι ωραία αίσθηση να ξαπλώνεις στο κρεβάτι και να κοιμάσαι (έστω το λίγο που κοιμόμαστε) όπως σε βολεύει, χωρίς την κοιλούμπα κ το άγχος του μωρού στην κοιλιά! Κι εγώ κοιμάμαι και ανάσκελα, δηλαδή δεν ζοριζόμουν πολύ στην εγκυμοσύνη! Έχω εκστασιαστεί!

Ο μπεμπάκος μου είναι πολύ ήσυχος μην το ματιάσω. Το βράδυ αν δεν τον ξυπνήσω μπορεί να ξεπεράσει κ το 3ωρο ύπνου. Έτσι κάπως ξεκουράζομαι κι εγώ. Από κολικούς ακόμη τίποτα. Τα περίμενα πολύ χειρότερα τα πράγματα. Λέτε να οφείλεται στο ότι είναι ακόμη πολύ μικρός; Αύριο θα πάμε στο γιατρό γιατί θέλουμε να φύγουμε Χαλκιδική. Να δούμε τι γίνεται κ με το βάρος...

Αυτο με το μπρούμυτα πολύ άγχος ρε κορίτσια...εγώ δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ...αλλά τι να κάνεις; Δεν γίνεται να μένεις ξάγρυπνη κάθε βράδυ...

elbono

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα σημερα μεχει ρουφηξει καθε 1 ωρα!!!λετε να ειναι αλμα αναπτυξης τρωει σαν να εχει να φαει μερες φτου φτου το γιαβρι μου!το βραδυ ομως πως να τηνπαλεψω??? Very Happy

bebek6

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vyzainoume pali giati alliiws klaime,nystazw kai ponaw ki apo katw! mou rxetai na ksypnisw ton patera tis, na tou ti dwsw k na valw ta klamata!

Joanna ante mpes na mas peis!

elbono

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bebek μου την ταιζω απο τις 12 παρα ασταματητα τα εκανε κ 2 φορες-της εδωσα πιπιλα-ετοιμασα κ τσαι μπας κ κοιμηθω καμια ωρα!
κ εμενα μου ρχεται να τον ξυπνησω αυτος γαληνια κοιμαται κ εμεις ολονυχτια!!! Mad

bebek6

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kalimera!!!!!!!!
toulaxiston emeis edw metaksy mas katalavainomaste...

markella01

Καλημέρα! Στο πόδι κι εγώ από τις 6 , κοιμηθήκαμε 2, σηκωθήκαμε 4 για θηλασμό και από τις 6 και μετά δεν είχαμε άλλο όρεξη για ύπνο... Έχω την εντύπωση ότι η μύτη του μικρού βούλωσε γιατί ρουθουνίζει όλη την ώρα και μου βήχει κιόλας λίγο...Ευτυχώς σήμερα κλείνουμε μήνα και θα πάμε παιδίατρο οπότε θα την πρήξω δεόντως!

Κορίτσια, εγώ την ημέρα τουλάχιστο δεν κοιτάω ώρα στο θηλασμό...το βράδυ ναι για να υπολογίζω λίγο πόσο κοιμάμαι, άλλα τη μέρα του δίνω όποτε να ναι , για όσο θέλει...μπορεί να κάνω βλακεία βέβαια και να το παραταίζω, άλλα ας πούμε όταν τον πιάνουν κολικοί μόνο με βυζί ηρεμεί... και αναγκαστικά τρώει λιγάκι, ή για παράδειγμα χτες τον έβγαλα βόλτα, του έδωσα λίγο στήθος πριν βγούμε έξω κι ας τον είχα ταίσει, και παρόλα αυτά όσο ήμασταν έξω πάλι θήλασα και αυτός το πήρε με ευχαρίστηση...θήλασε για ωρίτσα αν και σκεπασμένος με σεντονάκι παρόλη τη ζέστη το ψυχάκι μου...

Τώρα τον έχω στο ριλάξ, μια κοιμάται μια ξυπνάει και θέλει αγκαλιές, τουλάχιστο έκανα μερικές δουλίτσες στο σπίτι, αν αργότερα έρθει η μάνα μου (της έδωσα ρεπό χτες χαχα) και τον κρατήσει μπορεί να κοιμηθώ λιγάκι αν τα καταφέρω...γιατί δε φτάνει που έχουμε ζόρι με το μικρό, είμαι κι εγώ κακότροπη πολύ στον ύπνο και δεν κοιμάμαι εύκολα...δε μπορούσα να μοιάσω λίγο τον άντρα μου που κοιμάται όπου τον αφήσεις?

Αυτό με το συνεχόμενο θηλασμό πάντως δεν κρατάει πολλές μέρες μην ανησυχείτε!

kdeli

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα σε ολες τισ μανουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε?????εγω χαθηκα γιατι με το μωρο καιτο μαγαζι τι να προλαβω η δολια η μανα????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχαχχαχαχ......δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ολα.....ελπιζω να ειστε καλα ολες και τα μωρακια σας.....

http://​dimiourgiesxeiros.web​s.com/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 51]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 51  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog