Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Σήμερα στις 12:44 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 11:55 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Σήμερα στις 10:45 am

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Σήμερα στις 9:29 am

» ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙ????
από mar.pan Σήμερα στις 9:01 am

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από bublesoaps Σήμερα στις 8:11 am

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από Demi7 Σήμερα στις 8:10 am

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Χθες στις 11:43 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Χθες στις 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 10:24 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από tania1422 Χθες στις 9:02 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Χθες στις 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Χθες στις 6:51 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 5:59 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Χθες στις 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Χθες στις 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Χθες στις 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Χθες στις 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Χθες στις 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Χθες στις 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Sep 29, 2014 4:31 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Πεμ Sep 25, 2014 11:15 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Πεμ Sep 25, 2014 8:51 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Πεμ Sep 25, 2014 12:56 am

Παρόντες χρήστες
591 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 7 μέλη, 0 μη ορατοί και 584 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, efaki27, fountouni, kikimam, Mama40, roodie, ΖΩΗ13

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Παρ Jul 20, 2012 4:52 pm

eirinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προδιαθεσικοί παράγοντες

Παράγοντες που προδιαθέτουν στην ανάπτυξη ουρολοιμώξεων είναι η κατάχρηση αντιβιοτικών, η χρήση τοπικών αντισυλληπτικών όπως σπερματοκτόνων και διαφραγμάτων, οι κακές συνθήκες σεξουαλικής ή ατομικής υγιεινής που εκθέτουν τον κόλπο και την ουρήθρα άμεσα σε μικρόβια από τον πρωκτό, η κύηση, οι λίθοι, ουρολογικές παθήσεις όπως όγκοι, περιπτώσεις κυστεοουρητηρικής παλινδρόμησης, στένωση του ουροποιητικού, η υπερτροφία προστάτη, οι παθήσεις του νωτιαίου μυελού, η σκλήρυνση κατά πλάκας, ο διαβήτης, γενετικές προδιαθέσεις, ιατρικοί χειρισμοί, η καταστολή του ανοσοποιητικού.

22Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Παρ Jul 20, 2012 4:52 pm

eirinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διάγνωση

Η διάγνωση των ουρολοιμώξεων γίνεται με ειδικές εξετάσεις ούρων.
Eίναι πολύ σημαντικό να έχει προηγηθεί σωστός καθαρισμός της περιοχής και των χεριών και να έχει γίνει ορθή συλλογή ούρων. Τα ούρα πρέπει να έχουν συλλεχθεί σε ειδικό αποστειρωμένο δοχείο. Το άτομο πρέπει να αρχίσει να ουρεί πρώτα στην τουαλέτα και στη συνέχεια, ενώ ουρεί να συλλεχθεί μέρος από τα ούρα στο ειδικό αποστειρωμένο δοχείο, το οποίο παρεμβάλλεται ακριβώς στη θέση της τροχιάς του ούρου, χωρίς να διακοπεί η ούρηση και πριν ολοκληρωθεί. Το δείγμα πρέπει να αποσταλεί άμεσα προς εξέταση.

23Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Παρ Jul 20, 2012 4:53 pm

eirinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θεραπεία

Σήμερα υπάρχει αποτελεσματική θεραπεία για τις ουρολοιμώξεις. Αποτελεσματική θεραπεία δεν σημαίνει μόνο υποχώρηση της συμπτωματολογίας, αλλά πλήρης αποκατάσταση των διαταραχών από τα ούρα. Η κακή θεραπεία και οι υποτροπιάζουσες ουρολοιμώξεις, μπορεί να οδηγήσουν σε νεφρική βλάβη ή θάνατο. Ο εντοπισμός τυχόν συνυπάρχουσας αιτίας που έδρασε προδιαθεσικώς, είναι επιβαλλόμενος, τόσο για την πρόληψη υποτροπών όσο και για την πρόληψη γενικότερων παθολογικών διαταραχών που σχετίζονται με την υποκείμενη βλάβη.

Για παράδειγμα, όταν η υποκείμενη αιτία μιας ουρολοίμωξης είναι ο διαβήτης, η άριστη θεραπεία της περιλαμβάνει τόσο την εκρίζωση της λοίμωξης αυτής καθαυτής, όσο και την αποκατάσταση της εμμένουσας υπεργλυκαιμίας, που εάν δεν αντιμετωπιστεί, μπορεί να προκαλέσει διαταραχές και σε άλλα όργανα, όπως στην καρδιά, στο νευρικό σύστημα, στα αγγεία.

24Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Παρ Jul 20, 2012 4:55 pm

eirinaki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:
eirinaki έγραψε:
Μπου έγραψε:κι εγω τωρα που το θυμηθηκα μου ειχε πει ο γιατρος να μην κρατιεμαι γιατι οσο μαζευονται τοσο δεν αδειαζει ευκολα η κυστη!!! περαστικα !!!!!!!!!!!!!
na se kala Μπου mou!!!!se euxaristoume gia to tip sou xaxaxa!!!!latrevo mpampoules A.E!!!!!!Liono leme xaxaxaxa
maik mpazofski xaxaxaxa
I love you
cheers cheers cheers jocolor jocolor

25Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Σαβ Apr 20, 2013 4:50 pm

mariasot2206

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσαι και εγω απο τα 20 μου επαθα πρωτη φορα ουρολοιμωξη και απο τοτε μου εχει γινει μονιμο προβλημα πλεον ειμαι 30 και γενικα εχει γινει αιτια πολλων προβλημνατων μου και με εχει κουρασει απιστευτα ψυχολογικα αυτο που λετε οτι κοιμαται το μικροβιο ισχυει το εχω διαβασει εχω παρει απειρες αντιβιωσεις αλλα το προβλημα παραμενει ειναι πραγματι πολυ κουραστικο ψυχολογικα και απο οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχει πληρης ιαση σε αυτες με επαναλαμβανομενες ουρολοιμωξεις οπως εγω τι να πω φταιει η ποσοτητα μικροβιου πιυ μπηκε στην κυστη και επειδη πολλαπλασιαστηκαν δεν μπορει να εξαφανιστει πληρως εχω σηκβσει τα χερια ψηλα 10 χρονια και ακομα κανω υποτροπες μαλλον φωλιαζει μεσα στην κυστη το μικροβιο το εcoliκαι με ανιβιωση απλα φευγουν τα συμπτωματα τι να πω μεγαλο προβλημα και σε ψυχολογικο επιπεδο ιδιατερα Crying or Very sad

26Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Σαβ Apr 20, 2013 8:03 pm

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εγω απο τα 20 παθαινω ουρολοιμωξεις... δυστυχως δεν μπορεις να κανεις και πολλα εκτος απο αντιβιωση καθε φορα, εγω βεβαια περνω μονο οταν ειναι βαριας μορφης ουρολοιμωξη γιατι καμια φορα εχω μονο ενοχλησεις που μου περνανε σε μια μερα, και δεν θελω να επιβαρυνω τον οργανισμο μου με αντιβιωσεις. το μονο που μπορω να πω απο την εμπειρια μου ειναι οτι οταν νιωθω την παραμικρη ενοχληση περνω ενα μεγαλο μπουκαλι νερο και την βγαζω στην τουαλετα αν δεν το πιω ολο και αν δεν το βγαλω, δεν βγαινω απο το μπανιο!!! επιπλεον κανει πολυ καλο ο χυμος γκρανμπερυ, εγω πινω ολο το χρονο καθε μερα σχεδον και οταν εχεις ουρολοιμωξη ειναι καλο να πινεις χαμομυλι αλλα να το αφηνεις πολυ ωρα να βρασει μεχρι να αποκτησει σκουρο χρωμα και να ειναι στιφο. φυσικα οχι αλκοολ!! α και να κανεις και τοπικες πλησεις με χαμομυλι! αυτα!

27Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Τετ Apr 24, 2013 5:14 pm

souzan

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
annamaria εχεις δει μηπως εχεις καποιο προβλημα με την κυστη σου?εμενα δεν αδειαζει καλα ολες τις φορες δεν εχει δυναμη η κυστη να αδειασει και ετσι μενει υπολλειμα ουρων με αποτελεσμα να δημιουργουνται μικροβια ο γιατρος μου εχει πει να πηγαινω συνεχεια τουαλετα το πολυ μεχρι 3 ωρες να μην εχω ουρησει και παντα καθιστη ακομα και σε ξενη τουαλετα να βαζω ενα καλυμμα μιας χρησης στην λεκανη και να καθομαι μονο ετσι χαλαρωνουν οι μυες και αδειαζει καλυτερα οσο για το granberry το πινω και εγω με βοηθησε παρα πολυ

28Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Τετ Apr 24, 2013 7:44 pm

sp1978

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπέρα,παλαιότερα ειχα κι εγω καποια κρουσματα ουρολοιμωξεων,και μετα μου εμεινε ευαισθησια,δηλ ενω οι εξετασεις ηταν καθαρες εγω ενιωθα τσουξιμο στην ουρηθρα και ενοχλησεις γενικως,και ακομα και τωρα στην εγκυμοσυνη ενιοτε.ειχα κανει πολλες εξετασεις μεχρικαι ουροδυναμικη μελετη αλλα λυση ριζικη δεν βρηκα!και δεν του δινω και πολυ σημασια γιατι οποτε εκανα γενικη ουρων δεν εδειξε κατι οποτε προσπαθω με αλλους τροπους. γενικα το προβλημα υποχωρει με ενα μεγαλο μπουκαλι νερο!τοσο ευκολα! απλα πιειτε το με τη μια!για το cranberry εχω διαβασει πολλες μελετες,ειναι αληθεια, απο που αγοραζετε ομως τον χυμο???

29Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Τετ Apr 24, 2013 7:50 pm

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με προλαβε η κοπελα παραπανω. και εμενα ευαισθησια μου εχει μεινει. ολες οι εξετασεις μου ειναι καλες. επιπελον με πιανει και οταν εχω πολυ αγχος αλλα αυτο μπορει να ειναι και ιδεα μου γιατι ειμαι πολυ αγχωδεις και παθενω κατακαιρους διαφορα ψυχοσωματικα. βεβαια οταν ειναι απο το αγχος το καταλαβαινω γιατι υποχωρει πολυ γρηγορα. τον χυμο γκρανμπερι εδω στηην αθηνα τον περνω απο ενα μινι μαρκετ της περιοχης μου που φερνει, αλλα εχω δει και σε μεγαλα σουπερ μαρκετ. νομιζω οτι εχει σχεδον παντου. απλος χυμος ειναι τυπου αμιτα, απλα ειναι απο αυτο το φρουτο.

30Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Τετ Apr 24, 2013 10:30 pm

poivre

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για τις ουρολοιμώξεις επίσης κάνει καλό και ο χυμός λεμονιού ή σόδα διαλυμένη σε νερό. Κάνουν το περιβάλλον αλκαλικό (όπως πρέπει να είναι), γενικά η διατροφή μας καθιστά το σώμα όξινο και ευθύνεται για ουρολοιμώξεις, κολπίτιδες κτλ.

Επειδή πρόσφατα είχα και εγώ ενοχλήσεις και η γενική βγήκε καθαρή, ο γιατρός μου είπε πως ενδεχομένως να ήταν ουρηθρίτιδα, δηλαδή να περιορίζεται στην ουρήθρα η φλεγμονή.

31Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Πεμ Apr 25, 2013 1:44 am

stalicha

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μεγαλο προβλημα αυτες οι ουρολοιμωξεις τελικα!Και γω μια απτα ιδια..Παθαινω συχνα και η παθολογος μου ειπε να προσεχω πολυ στην επαφη. Γενικα ισχυει οτι εχω μεγαλη ευαισθησια εκει κατω οπως ειπαν και καποιες αλλες κοπελες, και πρεπει να πινω πολλα υγρα (πραγμα το οποιο δεν πολυκανω να πω την αληθεια) και μετα την επαφη αν υπαρχουν αρκετα υγρα πηγαινω και κανω τοπικα ενα ντουζακι..Αυτο οχι παντα ομως...Αναλογα με το πως εκτιμω εγω την κατασταση... Laughing Αυτο που κανω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ειναι να ουρω μετα την επαφη. Πιστευω πως αυτο εχει βοηθησει.Μου το ειπε η παθολογος γτ πρεπει να προσεχω επειδη εχω παρει αρκετες φορες αντιβιωση, μου ειπε πως στο τελος θα παθω ανοσια ... Ετσι, μετα την επαφη,φροντιζω να πηγαινω τουαλετα και προσπαθω να μην κραταω πολυ τα ουρα μου. Ειδικα τις μερες γυρω απο την περιοδο(πριν,λιγο μετα και κατα τη διαρκεια)που ξερω πως ειμαι πιο ευαισθητη κατω...Εχω αρκετο καιρο να το παθω και σου λεω πως με βοηθησε πααααρα πολυ η ουρηση μετα την επαφη.

32Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Πεμ Apr 25, 2013 4:12 am

annamaria_i

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stalicha έγραψε:Μεγαλο προβλημα αυτες οι ουρολοιμωξεις τελικα!Και γω μια απτα ιδια..Παθαινω συχνα και η παθολογος μου ειπε να προσεχω πολυ στην επαφη. Γενικα ισχυει οτι εχω μεγαλη ευαισθησια εκει κατω οπως ειπαν και καποιες αλλες κοπελες, και πρεπει να πινω πολλα υγρα (πραγμα το οποιο δεν πολυκανω να πω την αληθεια) και μετα την επαφη αν υπαρχουν αρκετα υγρα πηγαινω και κανω τοπικα ενα ντουζακι..Αυτο οχι παντα ομως...Αναλογα με το πως εκτιμω εγω την κατασταση... Laughing Αυτο που κανω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ειναι να ουρω μετα την επαφη. Πιστευω πως αυτο εχει βοηθησει.Μου το ειπε η παθολογος γτ πρεπει να προσεχω επειδη εχω παρει αρκετες φορες αντιβιωση, μου ειπε πως στο τελος θα παθω ανοσια ... Ετσι, μετα την επαφη,φροντιζω να πηγαινω τουαλετα και προσπαθω να μην κραταω πολυ τα ουρα μου. Ειδικα τις μερες γυρω απο την περιοδο(πριν,λιγο μετα και κατα τη διαρκεια)που ξερω πως ειμαι πιο ευαισθητη κατω...Εχω αρκετο καιρο να το παθω και σου λεω πως με βοηθησε πααααρα πολυ η ουρηση μετα την επαφη.

μπραβο και αυτα που ειπε η κοπελα επησεις τα κανω και ξεχασα να τα γραψω! αν και εγω παντα κανω τοπικη πλυση μετα την επαφη!

33Ψηφοφορία ουρολοιμωξη στό Πεμ Apr 25, 2013 10:23 am

katiag26

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ πάθαινα πολύ συχνά όπως κόλλαγα και πολύ εύκολα μικρόβιο. Αυτό που έκανα πέρα απο τις επαναλαμβανόμενες θεραπείες μου είπε η γυναικοόγος να σιδερώνω τα εσωρουχά μου και να πλένομαι συχνα και να προσέχω να μην κάθομαι σε δημόσιες τουαλέτες η τουαλέτες που δεν είναι καθαρές και τουλάχιστον 1 1/2 χρόνο τώρα δεν έχω τίποτα.

34Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Πεμ Apr 25, 2013 3:37 pm

souzan

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω πλενομαι μετα απο καθε επαφη και πηγαινω τουαλετα μου το εχει πει ο γιατρος πλυσεις ομως κολπικες μου ειπε να μην κανω συχνα γιατι χαλαει η χλωριδα του κολπου.
granberry παιρνω μονο απο φαρμακειο υπαρχει σε χαπια και σε σκονη που το διαλυεις σε νερο
θελω να ρωτησω την κοπελα που εχει κανει ουροδυναμικο ελενχο αν ποναγε πολυ η εξεταση γιατι πρεπει να την κανω και ακομα δεν εχω παει γιατι φοβαμαι πολυ παντως δεν ξερω αν φταινε οι ουρολοιμωξεις αλλα η ουρηθρα μου ειναι ιδιατερα ευαισθητη και στην επαφη αναλογα την σταση με ενοχλει καποιες φορες

35Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Πεμ Apr 25, 2013 9:08 pm

poivre

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τον χυμό κράνμπερρυ πως τον βρίσκετε? Πήγα στο σουπερμάρκετ και είχε μόνο αραιωμένους με νερό και ζάχαρη, δηλαδή δώρον άδωρον.

36Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Πεμ Apr 25, 2013 10:36 pm

dinaki88

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγώ παθούσα από τα 21, μετά τη γέννα ουσιαστικά άρχισε το πρόβλημα για 1-2 χρόνια ήταν μόνιμο πρόβλημα από αντιβίωση σε αντιβίωση ήμουν μέχρι που συνειδητοποίησα πώς το πρόβλημα ήταν ψυχολογικό. Με κάθε κρίση άγχους το άγχος εστιαζόταν στην ουρήθρα και στην κύστη και έκανα ουρολοιμώξεις. Κατάφερα να λύσω ένα δύο προβλήματα που μου δημιουργούσαν άγχος και τώρα είχα 1,5 χρόνο να κάνω ουρολοίμωξη μέχρι πρόσφατα που έπεσε το ανοσοποιητικό μου από συνεχείς ιώσεις στο σπίτι.
Από τότε ένα κόλπο που πιάνει(ενίοτε από τότε που έκοψα την αντιβίωση νιώθω ότι πάει να γίνει ουρολοίμωξη) είναι να πίνω όσο περισσότερο νερό μπορώ μόλις βγώ από την τουαλέτα. ναι μεν πάω συχνότατα τουαλέτα, αλλά έτσι θυμάμαι να πίνω πολύ νερό, που στην τελική κάνει καλό κιόλας. Εμένα με βοήθησε. Όσο για το θέμα της επαφής, όσες κολλάτε ουρολοιμώξεις έτσι, επειδή έχω ψαχτεί με το θέμα, να κάνετε και μια κολπική εξέταση γιατί συχνά το πρόβλημα ξεκινά από μικρόβιο εκεί.εγώ είχα χλαμύδια καιρό και έκανα ουρολοιμώξεις ταυτόχρονα.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

37Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Παρ Apr 26, 2013 4:01 pm

souzan

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κολπικα ειμαι καθαρη αλλα εχω παρατηρησει οτι καναδυο φορες που επαθα μυκητες ειχα και τσουξιμο πιο εντονο τωρα και εγω ειμαι καλυτερα υπαρχουν μερες που με ενοχλει αλλα πινω παραπανω νερο και χαμομηλι το granberry οπως εγραψα και παραπανω το παιρνω μονο απο φαρμακειο υπαρχει σε χαπια και σε σκονη που την διαλυεις σε νερο

ντινακη τι κανεις?για το θεμα που μιλαγαμε πιο παλια πως ειναι τα πραγματα τωρα ???περιμενω νεα σου μικρομαμα μου και εσυ

38Ψηφοφορία Απ: ουρολοιμωξη στό Παρ Apr 26, 2013 9:59 pm

dinaki88

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σόρρυ για το άσχετο
souzan
Σπόιλερ:
με υποχωρήσεις και προσπάθειες στις προσπάθειες τώρα είμαι σε νέο σπίτι με τον πατέρα της μικρής και προσπαθούμε να το κάνουμε να δουλέψει, ενώ με πεθερικά και τη μάνα μου υπάρχει μια κάποια θετική σχέση. τελικώς προτίμησα να διατηρήσω ουδέτερες στάσεις παντού δεδομένων των οικονομικών συνθηκών και του παιδιού. ελπίζω και εσύ να είσαι μια χαρά

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog