Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από Pausaki Σήμερα στις 2:07 am

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Σήμερα στις 1:56 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 11:19 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από RITAKI30 Χθες στις 11:14 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από μαρακι27 Χθες στις 11:03 pm

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Χθες στις 9:28 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Χθες στις 1:47 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Χθες στις 1:29 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Χθες στις 11:53 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από HappyMama Χθες στις 11:40 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Titino Χθες στις 9:34 am

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:25 am

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από VANESSA1984 Χθες στις 2:10 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Πεμ Oct 23, 2014 9:23 pm

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 1:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Πεμ Oct 23, 2014 12:03 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

lgyftog

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

athi

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μετά το gold 1 που ούτε να το δει... δοκιμάσαμε το HUMANA. Και με αυτό τα ίδια... τίποτα... πήγα για μπάνιο και γύρισα άρον άρον γιατί έκλαιγε η μικρή και το Χουμάνα δεν το ήθελε... γκρρρρρ

αφήστε που και με τα μπιμπερό έχουμε ένα θέμα. της NUK είχα, άλλαξα σε chicco αν και έψαχνα το avent,,,

σκέφτομαι να πάρω τώρα το ALMIRON!
Κι αν δεν το θέλει κι αυτό να πάρω της ΝΟΥΝΟΥ το fysiolak αν το λεω σωστά!
τι ξερετε γιαυτα τα δύο γάλατα;

http://lovinghorses.pblogs.gr/

markellajohny

στη μαρκελλα εδινα aptamil και ημουν πολυ ευχαριστημενη. οταν ομως το δοκιμασα στον ιωαννη του προκαλεσε δυσκοιλιοτητα. ετσι του δινω το s26 gold.απ'οτι μου ειπε ο γιατρος ειναι απο τα καλυτερα γαλατα αλλα δεν ειναι πολυ γνωστο. ακριβο ομως βρε παιδια, εμεις θελουμε 13 ευρω καθε τεσσερεις μερες. τρωμε πολυ, τι να κανουμε???

ΚΑΝΕΛΛΙΤΣΑ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
markellajohny έγραψε:στη μαρκελλα εδινα aptamil και ημουν πολυ ευχαριστημενη. οταν ομως το δοκιμασα στον ιωαννη του προκαλεσε δυσκοιλιοτητα. ετσι του δινω το s26 gold.απ'οτι μου ειπε ο γιατρος ειναι απο τα καλυτερα γαλατα αλλα δεν ειναι πολυ γνωστο. ακριβο ομως βρε παιδια, εμεις θελουμε 13 ευρω καθε τεσσερεις μερες. τρωμε πολυ, τι να κανουμε???
ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙ ΑΝΤΙΔΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΜΕΝΑ ΤΟ S26GOLD ΔΕ ΤΟ ΗΘΕΛΕ !!

ΚΑΝΕΛΛΙΤΣΑ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Dimitra_Elena έγραψε:Εγώ την θήλαζα 2,5 μήνες σχεδόν,μετά πήραμε το ΝAN της Νestle,κι έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη.Δεν δημιούργησε δυσκοιλιότητα,την χόρταινε,δεν την αναγούλιασε,κι έπαιρνε κανονικά βάρος.Εώς και σήμερα αυτό της δίνω.
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΕΠΙΝΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΟΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΑΜΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ!!

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΝΕΛΛΙΤΣΑ έγραψε:
Dimitra_Elena έγραψε:Εγώ την θήλαζα 2,5 μήνες σχεδόν,μετά πήραμε το ΝAN της Νestle,κι έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη.Δεν δημιούργησε δυσκοιλιότητα,την χόρταινε,δεν την αναγούλιασε,κι έπαιρνε κανονικά βάρος.Εώς και σήμερα αυτό της δίνω.
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΕΠΙΝΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΟΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΑΜΕ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ!!
λες κ γω δν το χρησιμοποιησε καμια?εμενα μου το εδωσαν απο το μαιευτηριο,οταν εφευγα γτ ειδαν οτι θηλαζα καθε 20λεπτα κ προτειναν να δινω 1-2 απο αυτο για να τρωει καθε 3 ωρες,αλλα μεχρι να χρονισει δν το χρησιμοποιησα,μετα της εδινα το ναν το 1 νομιζω,οταν κοντευε 2 της εδωσαα το 2,μετα δοκιμασαμε λιγο το νουλακ δν της αρεσε,ηταν πολυ γλυκο,ουτε το νουνου kids,ε δοκιμασαμε γενικως ολα τα παιδικα γαλατα της αγορας,καταληξαμε τελικα στο φρεσκο αβγ,κ το επινε μεχρι 3ετων,που πηγαμε να παρουμε κ δν ειχε,πηραμε το advanceκ δν της αρεσεkai μια αλλη φορα που ειχε παλι ελλειψη στο αβγ,πηραμε το ολυμπος το φρεσκο και ησυχασαμε,τωρα πλεον πινει οποιοδηποτε φρεσκο αρκει να μην ειναι παιδικο,γτ τα παιδικα ειναι γλυκα κ δν της αρεσουνε.

betboo

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις παιρνουμε το βιολογικο frezylac της frezyderm.. ξεκινησαμε με αυτο οταν η φαιη ηταν 6.5 και συνεχιζουμε με αυτο.. δεν δοκιμασαμε καποιο αλλο.. ευτυχως η μπουμπου ειναι βολικη στο τι θα φαει και τι θα πιει..

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

εμενα τα δεχοταν ολα τα γαλατα απο το nan που ξεκινησαμε μεχρι το frosilac που καταληξαμε!!!

το μονο γαλα που δεν δεχτηκε ποτε και με τιποτα ηταν το almiron pepti ουτε να το δει δεν ηθελε!!!!

xrysa 1981

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω θηλασα μονο για δυο μηνες καιαυτο με συμπληρωμα!!!
του εδινα το ΝΑΝ 1 εως 6 μηνων και στη συνεχεια το ΝΑΝ 2 εως 12 μηνων.
ημουν πολυ ευχαριστημενη,ο μικρος μου το επινε πολυ ανετα και δεν εκανε σχεδον καθολου γουλιτσες.
μετα τους 12 μηνες του δινω το Ολυμπος το πληρες!

dinalala

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw mexri 8 minwn tis edina aptamil kai den eixa kanena parapono...apo 8 minwn epeidi imoun sto kairo kai den to evriska tis edina to s26 gold kai itan kai m auto mia xara...meta 12 minwn mono fresko galataki...s auto to mwro lew na dwsw i aptamil h to hipp pou nai kai biologiko

lineal

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βασω έγραψε:εμεις ξεκινησαμε με almiron την εφερε κολικους, συνεχισαμε με humana, δεν το επινε, μετα δοκιμασαμε το novolac της εκανε δυσκιλιοτητα τωρα εδω και 2 μηνες πινουμε το sanilac και ειμαστε τελεια.
περιπου τα ιδια και γω.
ξεκινησαμε με αλμιρον,μετα με humana,και τωρα πινει το novolac ΙΤ.
οτι κι αν του εχω δωσει το χει πιει-ειναι καλοβολος Smile-αλλα το θεμα ειναι οτι μια ειχε κολικους,μια δυσκοιλιοτητα,τωρα με το novolac ΙΤ εχουμε ηρεμησει και παμε μια χαρα.
στο μελλον θα δουμε αν το αλλαξουμε

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
EΓΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΤΟ FRISOLAC ΑΛΛΑ ΛΟΠΓΩ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΔΙΝΩ TO FRISOLAC COMFORT ΞΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΠΟΙΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΑΓΝΩΣΤΟ!!!!!

φωτεινουλα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεις απο τοτε πο σταματησα τον θηλασμο τρωμε novalak ha υποαλλεργικο κ καθε 3μερες περιπου κανουμε καταθεση στο φαρμακειο 17,50!!!!αντε ν"αρχισουμε το φαι γιατι ..........

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φωτεινουλα έγραψε:καθε 3μερες περιπου κανουμε καταθεση στο φαρμακειο 17,50!!!!αντε ν"αρχισουμε το φαι γιατι ..........
ego tote ti na po pou dino ta 25aria etsi gia to frisolac comfort????

erwtoulis

argyro 2 έγραψε:
φωτεινουλα έγραψε:καθε 3μερες περιπου κανουμε καταθεση στο φαρμακειο 17,50!!!!αντε ν"αρχισουμε το φαι γιατι ..........
Toulaxiston esu deineis ta 25aria sto frisolac k einai megaliteri siskeuasia apo to humanaAR pou edina ego sto mikro mou, kai kratouse miamisi mera to kouti. Gia balte 25 euro mera para mera eos ton 7 mina? ekei na dite katatheseis sta farmakia....Tou exo allaksei polla galata mexri tora giati kanena den tou ekane. molis dokimase to hummana den ithele oute to diko mou gala alla oute k kanena allo. mexri tora pinei humana alla eutixos to N2 pou einai pio ikonomiko. K einai 11.5 minon.

argyro 2

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
erwtoulis έγραψε:
argyro 2 έγραψε:
Toulaxiston esu deineis ta 25aria sto frisolac k einai megaliteri siskeuasia apo to humanaAR pou edina ego sto mikro mou, kai kratouse miamisi mera to kouti. Gia balte 25 euro mera para mera eos ton 7 mina? ekei na dite katatheseis sta farmakia....Tou exo allaksei polla galata mexri tora giati kanena den tou ekane. molis dokimase to hummana den ithele oute to diko mou gala alla oute k kanena allo. mexri tora pinei humana alla eutixos to N2 pou einai pio ikonomiko. K einai 11.5 minon.

an einai etsi exeis dikio einai polla ta lefta

ΑΓΑΠΗ@

erwtoulis έγραψε:
argyro 2 έγραψε:

κι εμεις μια απο τα ιδια!!! ξεκινησαμε τη μικρη υποαλλεργικο της almiron mct με 25 ευρω και μεχρι 14 μηνων που καναμε προκλιση και βγηκαν οι εξετασεις οκ, διναμε 45 ευρω στο μικρο κουτι!!!! εχει περασει ενας χρονος και η ασφαλεια του αντρα μου ακομη να μας επιστρεψει τα χρηματα για τα υποαλλεργικα γαλα-και κρεμες..

φωτεινουλα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εννοειται οτι πρωτα μας ενδιαφερει να πινει το παιδι το γαλα γιατι ξερω κ εγω πολλα κοριτσια που εψαχναν γαλα για το παιδι κ δεν το πεινε!!!πρεπει να ειναι μεγαλο ζορι κ σε καταλαβαινω! Rolling Eyes

christina80

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Emeis pinoyme to Almiron 1 gia vrefh. Den exoyme kanena provlima mexri stigmhs.

ΑΓΑΠΗ@

λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!

erwtoulis

ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:λογικα το υποαλλεργικο γαλα και κρεμες οπως το humana και αλλα πρεπει να γραφονται απο τον γιατρο!!!
εσας σας επιστρεφουν τα χρηματα γρηγορα??? γιατι μου πανε οτι το ικα τα επιστρεφει καθε τελος του μηνα!!
den exo parei draxmi piso gia ta galata tou mikrou ,ena xrono tora.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog