Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 10:13 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Irene14 Σήμερα στις 8:32 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από pumpkin Σήμερα στις 5:06 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 2:26 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από mamy land Σήμερα στις 1:50 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από mary 30 Σήμερα στις 12:25 am

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Χθες στις 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 7:11 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από popix Σαβ Nov 22, 2014 7:02 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σαβ Nov 22, 2014 5:17 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 50]

281 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τρι Oct 19, 2010 11:03 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
popibar έγραψε:

Επίσης Τατιάνα....ποοολυ χαίρομαι για σενα και τον γιοκα σου. Καλα η τσουτσούνα ολα τα λεφτά ε???? Εγώ την ειχα κολλήσει στο ψυγειο..χιχιιχι!!

Καλε αυτος δε θα αφηνει γκομενακια για γκομενακια στο δρομο..... Χαχαχαχ... Πως τα πατε κοριτσακια?? Εδω Σαλονικα παντως εχει απιστευτη ζεστη σημερα..

ΒΡΕ ΤΣΑΠΕΡΔΟΝΕΣ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ....ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ...ΧΑ..ΧΑ...
ΕΓΩ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΟΡΕΣ....ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ!! ΧΙΙ..ΧΙ...
ΑΣΤΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΠΑΝΤΩς ΟΛΟΙ ΖΗΤΑΝΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ Ε?.....ΕΓΩ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ??

ΦΙΛΙΑ
ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ..

282 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τρι Oct 19, 2010 11:07 pm

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:
popibar έγραψε:

Επίσης Τατιάνα....ποοολυ χαίρομαι για σενα και τον γιοκα σου. Καλα η τσουτσούνα ολα τα λεφτά ε???? Εγώ την ειχα κολλήσει στο ψυγειο..χιχιιχι!!

Καλε αυτος δε θα αφηνει γκομενακια για γκομενακια στο δρομο..... Χαχαχαχ... Πως τα πατε κοριτσακια?? Εδω Σαλονικα παντως εχει απιστευτη ζεστη σημερα..

ΒΡΕ ΤΣΑΠΕΡΔΟΝΕΣ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ....ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ...ΧΑ..ΧΑ...
ΕΓΩ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΟΡΕΣ....ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΩ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ!! ΧΙΙ..ΧΙ...
ΑΣΤΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΠΑΝΤΩς ΟΛΟΙ ΖΗΤΑΝΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΚΙΑ Ε?.....ΕΓΩ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΚΙ??

ΦΙΛΙΑ
ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ..

Να σου πω... Μακαρι να σεβεται τις γυναικες.. Θα δειξει... Γερα να ειναι και καλοτυχα και ολα τα αλλα... Αλλα εχει πλακα που τα λεμε τωρα αυτα.. Σε τι νοσοκομειο θα γεννησετε? Εγω σε δημοσιο και καισαρικη-οχι οτι το τελευταιο με νοιαζει..

283 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τρι Oct 19, 2010 11:14 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:
popibar έγραψε:

ΦΙΛΙΑ
ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ..

Να σου πω... Μακαρι να σεβεται τις γυναικες.. Θα δειξει... Γερα να ειναι και καλοτυχα και ολα τα αλλα... Αλλα εχει πλακα που τα λεμε τωρα αυτα.. Σε τι νοσοκομειο θα γεννησετε? Εγω σε δημοσιο και καισαρικη-οχι οτι το τελευταιο με νοιαζει..

αμα χρειαζεται να μην σε νοιαζει καθόλου..γερά μωρά πάνω απο όλα!! εγώ στεναχωριέμαι μόνο αν γίνει καισαρική χωρίς λόγο γιατι θα αισθάνομαι πως ο γιατρός με εκμεταλεύτηκε...αλλιώς όλα καλά..
εμένα ο γιατρός μου είναι και σε δημόσιο κ σε ιδιωτικά...αλλά μάλλον θα δω αν βρίσκεται κάπου εκείνη την ώρα και θα πάω εκεί..θα δουμε...τωρα για τον τρόπο θα δείξει ..τα έχω κάνει και τα δ΄υο για την ώρα..δεν με νοιάζει ιδιαίτερα αν ειναι φυσιολογικά η με καισαρική..απλά όπως ξανάπα να μην αισθανθώ οτι μου κάνει κάτι τσάμπα...για την ευκολία του ..γιατί τότε χάθηκε ο γιατρούλης!
πάντως πάνω απο όλα να γεννήσουμε γερά παιδάκια..συτό μετράει!!

284 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 1:35 am

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
To 3D το εχετε κανει??

285 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 6:01 am

marimag

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμείς κάναμε το βητα επιπέδου στις 23 εβδομάδες χωρίς όμως να είναι 3D.
Ο γιατρός μας είπε οτι μπορεί να έχει για μας καλυτερη απόδοση αλλά για τον γιατρό είναι ακριβώς το ίδιο,βλέπει τα ίδια πράγματα όπως και στον κλασικό υπερηχο. Βασικά στο έλενα δεν δίνουν ούτε dvd όπως έχω ακούσει στα άλλα ιδιωτικά νοσοκομεία. Γερά να είναι τα μωράκια μας και σύντομα θα τα δούμε από κοντά....

286 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 6:09 am

popibar

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τατιανα? Γιατι ματια μου καισαρική πρώτο παιδί? Εκτος αν υπάρχει θέμα.
Παντως αν απλά επέλεξες καισαρική θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις.
Εγώ στο πρώτο ειχα παρει την αποφαση να γεννησω στο νοσοκομειο του Βόλου. Πήγα με σπασμενα νερά στις 2 τη νυχτα και απλά περίμεναν να κανω διαστολή. Γυναικες μπαίναν γεννούσαν και εγώ τίποτα, διαστολή 4(πρέπει να φτάσει το 10)!Από την αρχη μου ελεγαν "Ε εσυ για καισαρική θα πας". Αλλα βλέπεις ειχαν πολύ κινηση εκεινη την μερα και αφού ξεμπέρδεψαν απο όλες και κοντευε να τελειώσει και η 2η βάρδια μου εκαναν καισαρική στις 3 το μεσημερι. Μετα απο καιρό που βρηκα μια κοπέλα μεσα απο το νοσοκομειο μου ειπε οτι ο γιατρος που ηταν υπέυθυνος βαρδιας απλά δεν δίνει σε καμια χαπι για να βοηθήσει τη διαστολή γιατι πρέπει να σε παρακολουθούν. Δηλαδή θα μπορούσα να ειχα γεννησει φυσιολογικά.
Αποτελεσμα? Ειχα φρικτους πονους τις 4 πρώτες μερες. Ειχα καθετηρα και ορό για 3 μερες. Με αλλαζαν πλευρό γιατι δεν μπορούσα μονη μου. Δεν μπορούσα να κρατήσω καλα το παιδί με αποτέλεσμα να μην το θηλάσω και βγήκα μετά απο 7 μερες επειδή εκανα συνέχεια πυρετούς. Ασε που στο δικό μας νοσοκομείο το ταισμα και το αλλαγμα του παιδιού ειναι δική μας υπόθεση. Ειχα ολη μερα τον αντρα μου και τα βραδια τη μαμα και τα εκαναν ολα αυτοι. Εγω ξαπλα στο κρεββατι να πονάω.
Βεβαια ολα εξαρτώνται απο την γυναικα και απο τον γιατρό.
Τώρα επειδη βρηκα γυναικολόγο που τον εχω "ερωτευτει" σαν γιατρο, εχουμε και παιδιατρο τη γυναικα του, ειναι νεος σχετικά και ψαχνεται πολυ πανω στην γυναικολογία θα παω στην κλινική με προγραματισμενη πλεον καισαρική και ελπίζω να πάνε ολα καλα. Μου υποσχέθηκε οτι θα κανει και πολύ καλύτερη την ραφή, γιατί με αυτην που εχω τώρα εχει κρεμασει η κοιλιά εκει κατω.
Βεβαια αλλο 350 ευρω στο νοσοκομειο και αλλο 3.000 για κλινικη αλλα δεν δεχομαι να με χειρουργησει κανενας αλλος περα απο τον συγκεκριμενο γιατρο.
Τελος παντων πολλα εγραψα, ολα ειναι σχετικά απλά λενε οτι με τον φυσιολογικό τοκετο αναρρώνεις πολύ πιο γρήγορα και μπορείς να κανεις περισσότερες γεννες. Αλλα και αυτο σχετικό ειναι. Πρώτα ο Θεος να πανε ολα καλα με τις εγκυμσύνες μας και ακομη καλυτερα με τις γεννες μας!!!
Πολλά εγραψα και συγχυστηκα παλι που θυμηθηκα το νοσοκομειο....
Φιλια σε ολες!!

287 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 6:39 am

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="popibar"]Τατιανα? Γιατι ματια μου καισαρική πρώτο παιδί? Εκτος αν υπάρχει θέμα.
Παντως αν απλά επέλεξες καισαρική θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις.

Υπαρχει θεμα γι'αυτο θα κανω καισαρικη.. Θα το υποστω και ουτως ή αλλως το επομενο μωρο θελω να το κανω μετα απο 2,5 χρονια οποτε δε βιαζομαι.. Τι να κανουμε... Ελπιζω ο καινουργιος σου γιατρος να ειναι πιο super... Εγω αν και η πρωτη μου φορα, τον εμπιστευομαι ειναι γνωστος πολυ.. Και με προσεχει γενικοτερα..

288 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 4:57 pm

AngieMay

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας?

289 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 5:03 pm

tina

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
AngieMay έγραψε:Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας?
καλημερα αντζι και καλωσηρθες στην παρεα μας ειμαι η τινα και εγω εχω πητ 22 φεβρουαριου.και εγω περιμενω τελος εβδομαδας να παω για το β επιπεδου.μας ευχομαι να εχουμε καλα νεα για τα μωρακια μας.

290 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 5:48 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AngieMay έγραψε:Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας? [You must be registered and logged in to see this image.]

καλως ήρθες AngieMay!! με το καλό το μωράκι σου!!...
λοιπόν κορίτσια νομίζω ότι ο φεβρουάριος είναι μήνας αγοριών...είναι σαφώς περισσότερα...
φιλια

291 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Τετ Oct 20, 2010 10:11 pm

marimag

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το 2011 θα έχει πολλά αγοράκια...
και δυο φίλες μου που γεννάνε μάρτη και Απρίλη αγοράκια περιμένουν..Ο γιατρός μας έχει δώσει ΠΗΤ 9 Φεβρουαρίου...

292 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Πεμ Oct 21, 2010 3:42 am

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AngieMay έγραψε:Γεια σας μανουλιτσες!ειμαι καινουριο μελος στη παρεα!θα γινω μανουλα αγοριου πρωτα ο θεος τελη φεβρουαριου!!εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα για β΄υπερηχο!ποιες οι εντυπωσεις σας?

Γεια σου κοριτσακι... Καλος ηλθες στην παρεα μας... Τελικα ναι πολλες θα γινουμε αγορομανες... Κι εγω αγορακι περιμενω.. Κανονικα η ΠΗΤ μου ειναι για 15/02 αλλα λογω καποιου θεματος που μου προεκυψε θα γεννησω με καισαρικη γυρω στις 2-9/2.. αν ολα πανε ηρεμα.. Αντε σιγα σιγα να μεγαλωνουμε η παρεα του Φευρουαριου.. Οσο για τον β' υπερηχο επειδη τον εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο δε πειρα ουτε dvd ουτε μου κανανε 3D ουτε τιποτα...απλα μου εδειξε οτι ολα ηταν υπεροχα στον αντρακλαρα μου.. Με το καλο και σε σενα κοπελα μου..
Φιλια!!

293 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Πεμ Oct 21, 2010 6:13 am

marimag

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κορίτσια με το στομάχι πως τα πάτε?
από την 23η εβδομάδα έχω απίστευτες καούρες. εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά η κατάσταση δεν βελτιώνεται...και ειδικά το βράδυ μέχρι να κοιμηθώ περνάω ένα μαρτύριο.
Σόδες ξινόμηλα και γάλα που έχω δοκιμάσει δεν κάνουν τίποτα...ίσως πω να μου γράψει καποιο maalox simeco δεν ξέρω αν επιτρέπεται κατά την εγκυμοσύνη..
άλλες εγκυμονούσες λένε οτι οι καούρες δημιουργούνται όταν το παιδάκι βγάζει μαλλάκια...τι να πω πάντω,είναι πολύ ενοχλητικό
συναίσθημα και δεν μαφήνει να κοιμηθώ...

294 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Πεμ Oct 21, 2010 6:21 pm

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marimag έγραψε:κορίτσια με το στομάχι πως τα πάτε?
από την 23η εβδομάδα έχω απίστευτες καούρες. εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά η κατάσταση δεν βελτιώνεται...και ειδικά το βράδυ μέχρι να κοιμηθώ περνάω ένα μαρτύριο.
Σόδες ξινόμηλα και γάλα που έχω δοκιμάσει δεν κάνουν τίποτα...ίσως πω να μου γράψει καποιο maalox simeco δεν ξέρω αν επιτρέπεται κατά την εγκυμοσύνη..
άλλες εγκυμονούσες λένε οτι οι καούρες δημιουργούνται όταν το παιδάκι βγάζει μαλλάκια...τι να πω πάντω,είναι πολύ ενοχλητικό

Καλημερα κοριτσακια... Εγω ευτυχως για την ωρα δεν εχω καουρες.. Κι ευχομαι να μην εχω.. Απο την αλλη ομως εχω-απο την ωρα που εμεινα εγκυος-ενα τρελλο μπουκωμα... Ολη μερα.. Μονο αυτο εχω.καθ'ολη την μεχρι τωρα πορεια της εγκυμοσυνης μου..

295 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Παρ Oct 22, 2010 4:39 am

popibar

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marimag έγραψε:κορίτσια με το στομάχι πως τα πάτε?

Εγώ ειχα στο πρωτο πολλές καουρες σχεδόν σε ολη την εγκυμοσύνη, τώρα ευτυχως προς το παρόν τίποτα.
Δεν υπάρχει χειρότερο. Δεν μπορείς καν να το περιγράψεις και νιώθεις απίστευτα δυσάρεστα.
Συχνα και μικρα γεύματα. οχι μπαχαρικά, βαριά και καυτερά φαγητά, νομίζω και η σοκολάτα εχει ευθυνη. Στον ύπνο βαλε 2 μαξιλάρια και προσπαθησε να κοιμασαι με ανασηκωμενη την πλάτη.
Εγώ προς το τέλος ήταν φορές που κοιμόμουν σχεδόν καθιστή.
Λένε ότι χαλαρώνουν οι μυες του ισοφάγου και γυρνανε οι τροφές πανω.

AngieMay καλως ήρθες στη παρέα μας. Πραγματικά πολλά αγοράκια πέσανε. Και το 2009 που εκανα τον γιο μου το ίδιο ειχα παρατητησει, ολες ειχαν αγόρια...γερά να ειναι και με το καλο να έρθουν.

Εγώ 2 μερες τώρα κορίτσια ειμαι πολύ κουρασμενη, δεν ξεκουράζομαι επαρκως, εχει και ο μικρός συναχι και δεν κοιμαται ευκολα και ποναει ολο μου το κορμι. Ωρες ωρες σηκώνομαια απο την καρέκλα και δεν μπορώ να περπατήσω...αλλα η μικρούλα εκει μεσα ουτε που με ενοχλεί...κουιέται λιγο οταν ξαπλώνω και τίποτε αλλο...
Φιλια, καλοβραδυ!!

296 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Παρ Oct 22, 2010 4:38 pm

marimag

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
thanks popibar για τις συμβουλες!!ελπίζω να πιάσουν τόπο..Με το καλό και το κοριτσάκι σου που είναι ήσυχο!!!!εμένα ο μπεμπης μπήκε δυναμικά στις κλωτσίτσες τώρα είναι πιο δραστήριος νωρίς το πρωί και μετά το απόγευμα!!τις άλλες ώρες δεν ακούω τίποτα...

297 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Κυρ Oct 24, 2010 2:55 am

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κοριτσια.. Τι κακο αυτο με τα γλυκα??? Ποτε δεν τα ετρωγα κ τωρα τα θελω σαν τρελλη κ λυσσασμενη..

298 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Κυρ Oct 24, 2010 5:47 am

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Βρε κοριτσια.. Τι κακο αυτο με τα γλυκα??? Ποτε δεν τα ετρωγα κ τωρα τα θελω σαν τρελλη κ λυσσασμενη..

άστα..και εγώ δεν μπορώ να σταματήσω..έφτασα τα 7 κιλά τώρα.. τι να κάνω?? πρέπει να τα κόψω επειγ'οντως..
ασε που την 'αλλη βδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου να κάνω...πρέπει να προσέξω...την έκανε καμία μέχρι τωρα?

299 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Κυρ Oct 24, 2010 6:59 am

tatijana

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
tatijana έγραψε:Βρε κοριτσια.. Τι κακο αυτο με τα γλυκα??? Ποτε δεν τα ετρωγα κ τωρα τα θελω σαν τρελλη κ λυσσασμενη..

άστα..και εγώ δεν μπορώ να σταματήσω..έφτασα τα 7 κιλά τώρα.. τι να κάνω?? πρέπει να τα κόψω επειγ'οντως..
ασε που την 'αλλη βδομάδα έχω και την καμπύλη ζαχάρου να κάνω...πρέπει να προσέξω...την έκανε καμία μέχρι τωρα?

Εγω την εκανα κ δεν ειχα κανενα προβλημα.. Ευτυχως!!!!! Ποτε εχετε ραντεβου τωρα?? Εγω στις 22 Νοεμβριου!

300 Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011!! στό Κυρ Oct 24, 2010 7:48 am

elenitsa1987

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα οι καουρες μου αρχισαν μολις χτες!!!Ειναι οντως ενοχλητικες..Πηγα προχτες στο γιατρο και μου βρηκε πολυ πεσμενο το σιδηρο,μου εγραψε κι ενα συμπληρωμα...Εκτος απο αυτο μου ειπε οτι η μπεμπα ειναι 800 γρ αλλα οτι αυτο ειναι φυσιολογικο.Εμενα παντως πολυ μου φανηκε.Εσας ποσο εινα τα μωρακια σας?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 50]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog