Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από tozouzounakimou Σήμερα στις 1:08 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από perperouna Σήμερα στις 12:44 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kate_85 Χθες στις 11:54 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από thali-alex Χθες στις 11:46 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από xrysaki! Χθες στις 11:30 pm

» ΑΔΙΑΔΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
από Areti2 Χθες στις 11:01 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Yasmina Χθες στις 10:46 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Χθες στις 10:39 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Χθες στις 10:21 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Χθες στις 10:17 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από ede37 Χθες στις 10:05 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 9:53 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 9:28 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 9:10 pm

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από tzeni27 Χθες στις 8:54 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Χθες στις 8:53 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 8:28 pm

» Για να αρχίσουμε...
από Despoinaki123 Χθες στις 7:37 pm

» θελω τη βοηθεια σας...
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 7:33 pm

» Πρωτόγαλα;;
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 7:08 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 5:49 pm

» triplex καρδιας εμβρυου
από Siagl Χθες στις 5:18 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 5:09 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από Βάνα Κ. Χθες στις 4:25 pm

» 13 1/2 μηνων
από Βάνα Κ. Χθες στις 4:05 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Χθες στις 3:59 pm

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 3:19 pm

» τσιμπημα μελλισας η σφηγγας...
από Areti2 Χθες στις 1:32 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από helen prl Χθες στις 11:45 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Yasmina Χθες στις 11:38 am

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από ANGEL Χθες στις 11:19 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από tinag Χθες στις 9:53 am

» ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
από kerasoula Χθες στις 12:34 am

» ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ/ΠΑΡΤΥ
από Emilynik Χθες στις 12:27 am

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από maria maroui Χθες στις 12:16 am

» Τουρτοπάνες & Cupcakes!!!
από anatoligew Πεμ Jul 24, 2014 11:18 pm

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από kerasoula Πεμ Jul 24, 2014 10:32 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος 3
από famozina Πεμ Jul 24, 2014 9:41 pm

» παραξενα ονειρα
από maro28 Πεμ Jul 24, 2014 5:27 pm

» Κλαψ κλαψ...... :(
από kerasoula Πεμ Jul 24, 2014 3:09 pm

Παρόντες χρήστες
391 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 18 μέλη, 0 μη ορατοί και 373 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

anastasssia, ANGEL, Areti2, daskala23, evizogr, kate_85, love4, madmommy, mama prwti fora, Mama40, maro28, mhtsaina, rise, tozouzounakimou, tzeni27, zouzounoasteroskoni, Βάνα Κ., μαμου

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

triteknifull

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eirinomama έγραψε:
Eirinomama έγραψε:
triteknifull έγραψε:
Χαίρεται κορίτσια!!!Θέλω τόσο πολύ να αδυνατίσω! Κάθε φορά ξεκινάω διατροφή, πάω καλά, χάνω 2-3κιλά και μετά κολλάω!!!!Οπότε εκνευρίζομαι κ σταματάω! Twisted Evil
Τα νεύρα μου τα χάπια μου!!!!!!!1
Δεν ξέρω τι νακάνω πια!
Μου έχουν μείνει ένα κάρο κιλά από τις εγκυμοσύνες!!!!

H E L P !!!!!! affraid affraid
affraid affraid
Γεια σου!!!!! Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι χανονται!!!!!!κιλα ειναι!ξερω πως ειναι δυσκολο και επηρρεαζει την ψυχολογια..!
Αν θες μπορω να σου δωσω καποιες συμβουλες ειμαι ειδικος εφαρμογων διαιτητικης. Smile

Aρχικα προσπαθησε να μην στερησε... δεν τιμωρεις για κατι τον εαυτο σου!
Και να μην μενεις για πολλες ωρες νηστικη!
Αν τρως καθε 3,5-4 ωρες θα βοηθησεις κατα πολυ τον μεταβολισμο σου και συνεπως και την υγεια σου!
Μεσα στην μερα φροντισε να καταναλωνεις 2 μεριδες γαλακτοκομικων 1,5-2% λιπαρα ( αυτο θα μπορουσε να ειναι καλλιστα 1 ποτηρι γαλα και 1 γιαουρτι! )
επισης φροντισε να καταναλωνεις 3-4 μικρες μεριδες φρουτων καθως και 1-2 πιατα σαλατας με ελαιολαδο μετρημενο με το κουταλι!!! ( 2 κ.γ. αρκουν ) !
προτιμησε τα προιντα ολικης αλεσης και τα τυρια χαμηλων λιπαρων,απεφυγε το βαρυ μαγειρεμα,οχι μονο για λογους διαιτας αλλα και υγειας ,για ολη την οικογενεια,καλο θα ειναι σε καθε μεριδα να αντιστοιχουν 1-2 κ.σ. ελαιολαδο!!! Να τρως ψωμακι αλλα να κοβεις παντα σε φετες!!! και οχι με το ματι..
Ενα παραδειγμα διατροφης θα μπορουσε να ειναι
δημητριακα με γαλα το πρωι!!!
φρουτο
μεσημεριανο ( κανονικη ποσοτητα) !!
φρουτο
γιαουρτι με δημητριακα
φρουτο
τελειως ενδεικτικα ετσι???!!!!!!!!μην παρεξηγηθω!!!!!
Επισης αυξησε την φυσικη σου δραστηριοτητα με οποιον τροπο μπορεις!!!!! μιση με 1 ωρα την μερα παντα την βρισκουμε!!!!! ( προσεχε μονο μην τραυματιστεις αν εισαι αμαθη ) !και αρκετο νερακι!!!!!!
αν μπορεις να πας και γυμναστηριο ακομα καλυτερα!!!!!!σε συνδιασμο με μια ισορροποιημενη διατροφη θα σε βοηθησει!
ΑΑΑΑ1! και 1 γλυκακι μες την βδομαδα δεν απαγορευεται!!!!!
υ.γ. αν κανεις καμια ατασταλια,μην τα παρατας! ειναι χειροτερο! συνεχισε κανονικα! δεν πειραζει! να θυμασαι πως το θεμα ειναι να χανει αργα και σταθερα 2-4 κιλα το μηνα! οχι παραπανω!!!!!!!!
Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!!
Ήδη πάω πολύ καλά!!! Έχω χάσει 3 κιλά και συνεχίζω!Είμαι πολύ αισιόδοξη, η ψυχολογία μου καλή οπότε.......keep on!!!!
Και πάλι ευχαριστώ!

ισμηνη

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νομιζω η καταλληλη φραση ειναι να αλλαξουμε διατροφικες σηνηθειες και τροπο σκεψης σε οτι αφορα το φαγητο,οπως ειπεκ μια κοπελα πιο πανω(δεν θυμαμαι ονομα sorry),αλλα ειναι πολυ δυσκολο ρε γαμωτο... Crying or Very sad Crying or Very sad
εγω ειχα παρει 6 κιλα πριν μεινω εγκυος,μολις γεννησα εχασα κ τα 14 της εγκυμοσυνης σε 40 μερες!!!!!!!ομως......
η μικρη ειναι 8 μηνων κ εγω εξακολουθω να εχω τα παραπανισια κιλα κ οχι οτι προσπαθω ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΚΑΠΟΙΟ "ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ" καθε μερα σχεδον.πως μπορω να κοψω αυτη την συνηθεια??????εεεεεεεε??????????πηγα κ 4 μηνες σε διαιτολογο εχασα 3 κιλα και με το που σταματησα τα ξαναπηρα κ στην αρχη ετρωγα συντηρητικα junk food αλλα οτι εχασα σε 4 μηνες το πηρα σε 2 εβδομαδες..απο ψυχολογια σκατα δεν μου κανει κανενα ρουχο βλεπω τον εαυτο μου στον καθρεφτη κ θελω να κλαψω αλλα το επομενο λεπτο θελω να φαω κατι παχυντικο κ το ξερω οτι παχαινει αλλα το τρωω..πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.... Sad

zetoyla

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πονεμένη ιστορια αυτη με το αδυνατισμα αλλα κι εγω πιστευω οτι ολες μας θα πρεπει να το κανουμε τρόπο ζωής. Κι εγω παλιά ημουν πολύ αδυνατη μετα με τον θυροειδή εγινα φουσκα. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη πηρα 8,5 κιλά και μετα τα εχασα αμέσως. Στην δευτερη με τα διδυμάκια παλι καπου εκει γυρω στα 8. Ναι αντι να γινω τουρμπο στις εγκυμοσυνες εγω εχανα παρολο που δεν ειχα ουτε εμετους ουτε τιποτα. Το θεμα ειναι ομως οτι τα διδυμακια μου κοντευουν δυο κι εγω κολλησα. Ετσι λεω να αρχισω απλα να προσεχω να μην πινω ανψύκτικά να μην τρωω τηγανιτά, να μην τρωω πολλα ψωμιά και γενικώς να μην κανω πολλες παρασπονδιες χωρις ομως να τιμωρώ τον εαυτο μου οπως ειπε μια κοπελα πιο πανω. ΟΤαν το ειχα ξανακάνει ειχε πιάσει κι εχανα αργα και σταθερα παρολο τον θυροειδη. Ετσι λεω να το ξανακάνω. Ε οκ δεν θα γινω κορμαρα το καλοκαίρι αλλα θα το παλεψω και απ οτι ξερω αν τα χανεις αργα ειναι καλύτερα. Για να δουμε.

triteknifull

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ισμηνη έγραψε:νομιζω η καταλληλη φραση ειναι να αλλαξουμε διατροφικες σηνηθειες και τροπο σκεψης σε οτι αφορα το φαγητο,οπως ειπεκ μια κοπελα πιο πανω(δεν θυμαμαι ονομα sorry),αλλα ειναι πολυ δυσκολο ρε γαμωτο... Crying or Very sad Crying or Very sad
εγω ειχα παρει 6 κιλα πριν μεινω εγκυος,μολις γεννησα εχασα κ τα 14 της εγκυμοσυνης σε 40 μερες!!!!!!!ομως......
η μικρη ειναι 8 μηνων κ εγω εξακολουθω να εχω τα παραπανισια κιλα κ οχι οτι προσπαθω ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΚΑΠΟΙΟ "ΜΠΙΝΕΛΙΚΙ" καθε μερα σχεδον.πως μπορω να κοψω αυτη την συνηθεια??????εεεεεεεε??????????πηγα κ 4 μηνες σε διαιτολογο εχασα 3 κιλα και με το που σταματησα τα ξαναπηρα κ στην αρχη ετρωγα συντηρητικα junk food αλλα οτι εχασα σε 4 μηνες το πηρα σε 2 εβδομαδες..απο ψυχολογια σκατα δεν μου κανει κανενα ρουχο βλεπω τον εαυτο μου στον καθρεφτη κ θελω να κλαψω αλλα το επομενο λεπτο θελω να φαω κατι παχυντικο κ το ξερω οτι παχαινει αλλα το τρωω..πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.... Sad

Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι γενικά(ψυχολογικά), αλλά θα σου περιγράψω λίγο τη δική μου για να έχεις μια εικόνα. Είμαι 28 χρονών, έχω τρία παιδάκια και δουλεύω. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου πήρα 25 κιλά. Έγινα τοφάλα στην κυριολεξία. Έχασα τα 10, μένω έγκυος στο δεύτερο και παίρνω 12! Προσπαθώ να τα χάσω και μένω έγκυος στο τρίτο και πήρα 8-9κιλά!!!!
Όταν τελείωσα με το θηλασμό και γύρισα στη δουλειά αναγκαστικά άρχισα διατροφή για να φύγει όλος αυτό ο "πατσάς" που έχω, αλλά μάταια. Έχανα λίγα κιλά και κόλλαγα, απογοητευόμουν και έτρωγα ξανά. Πάντα είχα τάση να παχαίνω αλλά παλιά είχα καλύτερο μεταβολισμό, πάντα πρόσεχα και ήμουν κανονική στα κιλά μου. Τώρα είμαι 97κιλά!!!!!!!!!Ναι, ναι 97 κιλά. Απίστευτο!!Κατάλαβα ότι όταν η ψυχολογία μας είναι χάλια από το φορτωμένο πρόγραμμα δεν γίνεται τίποτα!Τώρα τελευταία έχω πάρει τα πάνω μου και προσπαθώ πάλι. Μέχρι το νυστέρι σκέφτηκα, να κόψω στομάχι, αλλά κοστίζει. Αυτά λοιπόν. Πάντως θέλει συμπαράσταση και από το σύζυγο, να μην φέρνει μπινελίκια στο σπίτι. Εμείς είμαστε ακόμη υπό συννενόηση!!! Το παλεύουμε. Το συμπε΄ρασμα λοιπόν είναι ότι θέλει καλή ψυχολογία!!!!!!Μετά θέλει πρόγραμμα.

25 ola tha pane kala:) στό Κυρ Jun 03, 2012 9:53 am

poupoulaki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
loipon epeidh eixa aganakthsei ki egw me ta kila giati eixan kollhsei Smile eixa parei 35(!!!!!!!!!!!!) sthn egkumosunh kai twra 19 mhnes meta exw kopsei to btadino ,polu pla kai mou exoun meinei alla 4 gia na ftasw sta kila mou,fae kala to prwi kai to meshmeri kai mhn trws to bradi,epishs nomizw pws me bohthise to prwi pou ksupnaw pinw ena pothrh nero prin apo otidhpote allo,dokimase to kai tha deis Smile

Eirinomama

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
triteknifull έγραψε:
ισμηνη έγραψε:νομιζω η καταλληλη φραση ειναι να αλλαξουμε διατροφικες σηνηθειες και τροπο σκεψης σε οτι αφορα το φαγητο,οπως ειπεκ μια κοπελα πιο πανω(δεν θυμαμαι ονομα sorry),αλλα ειναι πολυ δυσκολο ρε γαμωτο... Crying or Very sad Crying or Very sad

Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι γενικά(ψυχολογικά), αλλά θα σου περιγράψω λίγο τη δική μου για να έχεις μια εικόνα. Είμαι 28 χρονών, έχω τρία παιδάκια και δουλεύω. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου πήρα 25 κιλά. Έγινα τοφάλα στην κυριολεξία. Έχασα τα 10, μένω έγκυος στο δεύτερο και παίρνω 12! Προσπαθώ να τα χάσω και μένω έγκυος στο τρίτο και πήρα 8-9κιλά!!!!
Όταν τελείωσα με το θηλασμό και γύρισα στη δουλειά αναγκαστικά άρχισα διατροφή για να φύγει όλος αυτό ο "πατσάς" που έχω, αλλά μάταια. Έχανα λίγα κιλά και κόλλαγα, απογοητευόμουν και έτρωγα ξανά. Πάντα είχα τάση να παχαίνω αλλά παλιά είχα καλύτερο μεταβολισμό, πάντα πρόσεχα και ήμουν κανονική στα κιλά μου. Τώρα είμαι 97κιλά!!!!!!!!!Ναι, ναι 97 κιλά. Απίστευτο!!Κατάλαβα ότι όταν η ψυχολογία μας είναι χάλια από το φορτωμένο πρόγραμμα δεν γίνεται τίποτα!Τώρα τελευταία έχω πάρει τα πάνω μου και προσπαθώ πάλι. Μέχρι το νυστέρι σκέφτηκα, να κόψω στομάχι, αλλά κοστίζει. Αυτά λοιπόν. Πάντως θέλει συμπαράσταση και από το σύζυγο, να μην φέρνει μπινελίκια στο σπίτι. Εμείς είμαστε ακόμη υπό συννενόηση!!! Το παλεύουμε. Το συμπε΄ρασμα λοιπόν είναι ότι θέλει καλή ψυχολογία!!!!!!Μετά θέλει πρόγραμμα.
Αγαπη...καλημερα! Μην μιλας ετσι για το εαυτο σου!!!!!φαινεται λες και τον μισεις! να τον αγαπας!!!!εισαι εσυ!!!!!!!μπορεις να πεις πως μισεις τις επιλογες σου..αλλα οχι οτι εισαι πατσας και χιλια δυο! ντροπη!!!!!οσο για την χειρουργικη επεμβαση δεν θα το σχολιασω!!!!!!! ενδεικνυται σε σοβαρες περιπτωσεις παχυσαρρκιας!!! τα κιλα που εχεις χανονται.!!!!καλο θα ειναι να βρεις λιγο χρονο για τον εαυτο σου και να γραφτεις σε ενα γυμναστηριο!εκει ισως βρεις και καποιον ειδικο για εξειδικευμενη πριοχη.βαλε στοχο 10 μηνες συνεχεις προσπαθειας!!! και θα τα καταφερεις!!!! φιλικα! <3

Eirinomama

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
triteknifull έγραψε:
Eirinomama έγραψε:
Eirinomama έγραψε:
triteknifull έγραψε:
Χαίρεται κορίτσια!!!Θέλω τόσο πολύ να αδυνατίσω! Κάθε φορά ξεκινάω διατροφή, πάω καλά, χάνω 2-3κιλά και μετά κολλάω!!!!Οπότε εκνευρίζομαι κ σταματάω! Twisted Evil
Τα νεύρα μου τα χάπια μου!!!!!!!1
Δεν ξέρω τι νακάνω πια!
Μου έχουν μείνει ένα κάρο κιλά από τις εγκυμοσύνες!!!!

H E L P !!!!!! affraid affraid
affraid affraid
Γεια σου!!!!! Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι χανονται!!!!!!κιλα ειναι!ξερω πως ειναι δυσκολο και επηρρεαζει την ψυχολογια..!
Αν θες μπορω να σου δωσω καποιες συμβουλες ειμαι ειδικος εφαρμογων διαιτητικης. Smile

Aρχικα προσπαθησε να μην στερησε... δεν τιμωρεις για κατι τον εαυτο σου!
Και να μην μενεις για πολλες ωρες νηστικη!
Αν τρως καθε 3,5-4 ωρες θα βοηθησεις κατα πολυ τον μεταβολισμο σου και συνεπως και την υγεια σου!
Μεσα στην μερα φροντισε να καταναλωνεις 2 μεριδες γαλακτοκομικων 1,5-2% λιπαρα ( αυτο θα μπορουσε να ειναι καλλιστα 1 ποτηρι γαλα και 1 γιαουρτι! )
επισης φροντισε να καταναλωνεις 3-4 μικρες μεριδες φρουτων καθως και 1-2 πιατα σαλατας με ελαιολαδο μετρημενο με το κουταλι!!! ( 2 κ.γ. αρκουν ) !
προτιμησε τα προιντα ολικης αλεσης και τα τυρια χαμηλων λιπαρων,απεφυγε το βαρυ μαγειρεμα,οχι μονο για λογους διαιτας αλλα και υγειας ,για ολη την οικογενεια,καλο θα ειναι σε καθε μεριδα να αντιστοιχουν 1-2 κ.σ. ελαιολαδο!!! Να τρως ψωμακι αλλα να κοβεις παντα σε φετες!!! και οχι με το ματι..
Ενα παραδειγμα διατροφης θα μπορουσε να ειναι
δημητριακα με γαλα το πρωι!!!
φρουτο
μεσημεριανο ( κανονικη ποσοτητα) !!
φρουτο
γιαουρτι με δημητριακα
φρουτο
τελειως ενδεικτικα ετσι???!!!!!!!!μην παρεξηγηθω!!!!!
Επισης αυξησε την φυσικη σου δραστηριοτητα με οποιον τροπο μπορεις!!!!! μιση με 1 ωρα την μερα παντα την βρισκουμε!!!!! ( προσεχε μονο μην τραυματιστεις αν εισαι αμαθη ) !και αρκετο νερακι!!!!!!
αν μπορεις να πας και γυμναστηριο ακομα καλυτερα!!!!!!σε συνδιασμο με μια ισορροποιημενη διατροφη θα σε βοηθησει!
ΑΑΑΑ1! και 1 γλυκακι μες την βδομαδα δεν απαγορευεται!!!!!
υ.γ. αν κανεις καμια ατασταλια,μην τα παρατας! ειναι χειροτερο! συνεχισε κανονικα! δεν πειραζει! να θυμασαι πως το θεμα ειναι να χανει αργα και σταθερα 2-4 κιλα το μηνα! οχι παραπανω!!!!!!!!
Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!!
Ήδη πάω πολύ καλά!!! Έχω χάσει 3 κιλά και συνεχίζω!Είμαι πολύ αισιόδοξη, η ψυχολογία μου καλή οπότε.......keep on!!!!
Και πάλι ευχαριστώ!
Να σαι καλα!!!!!!! Και ευχομαι να συνεχισεις ετσι! με σουπερ ψυχολογια! φιλακια!!!!!!

triteknifull

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eirinomama με μεγάλη μου υπερηφάνια σου ανακοινώνω ότι έχω χάσει συνολικά 12 κιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

\

ΝΝΝΝΝΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!
Συνεχίζω σταθερά και με πολύ δύναμη!!!
Τα βράδια με πιάνει η λόρδα αλλά το παλεύω!!!Είναι και τα παγωτά τώρα το καλοκαίρι που δύσκολα αντιστέκεσαι!!!!!!!

ισμηνη

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
triteknifull έγραψε:Eirinomama με μεγάλη μου υπερηφάνια σου ανακοινώνω ότι έχω χάσει συνολικά 12 κιλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

\

ΝΝΝΝΝΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!
Συνεχίζω σταθερά και με πολύ δύναμη!!!
Τα βράδια με πιάνει η λόρδα αλλά το παλεύω!!!Είναι και τα παγωτά τώρα το καλοκαίρι που δύσκολα αντιστέκεσαι!!!!!!!
εγω παλι ειμαι εκει που ημουν και πριν απο 1-2-3-10 μηνες πια!!!!!!!!1χαχαχα
δεν πειραζει ομως δεν ειμαι σε φαση να πιεστω τωρα μετα τις διακοπες ομως στο τελος αυγουστου ξεκιναω γυμναστηριο!!!!!!
μπραβο σου παντως για την προσπαθεια και να συνεχισεις φυσικα ειμαι σιγουρα οτι νιωθεις καλυτερα με τον εαυτο σου!! και παλι μπραβο

kaatrin

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια αποφαση ειναι!αν οντως το θες θα γινει...τακτικα μικρα γευματα κ ασκηση ...

Μαρία Σ.

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα κοπέλα μου να είσαι σίγουρη οτι μπορείς να τα χάσεις αρκει να το θες και φυσικα να είσαι στην ψυχολογική κατάσταση που μπορείς να κάνεις δίαιτα. και γω ετσι ελεγα και εφτασα μετα απο τις εγκυμοσυνες 83 κιλά δεν ηθελα ουτε να ζυγίζομαι΄ούτε να πάω για ψώνια γιατι δεν μπορούσα να βρω τίποτα. τελικα δεν ξέρω τι κλικ επαθε το μυαλό μου και τέλη μαίου αρχισαμε διαιτα με τον αντρα μου και έχουμε χάσει πάνω απο δεκα κίλά. ακολουθουμε βεβαια μια διαιτα που δεν μας στερει καθόλου μα καθόλου αλλα χανουμε. ακομη εχω να χασω κιλά αλλα πλέον φοράω ρούχα που τα είχα βγάλει στην ακρη γιατι δεν υπήρχε περιπτωση να τα φορέσω και πλέον ναι μου κάνουν.ευχομαι ολα να πάνε καλα και να το πάρεις απόφαση και να αρχίσεις.

Xenia07

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δυστυχώς και η δικιά μου ιστορία κιλών είναι δύσκολη.πήρα και στις 2 εγκυμοσύνες από 25 κιλά.Τώρα είμαι στα 90 και ύψος 1,68 (ξεκίνησα τις εγκυμοσύνες γύρω στα 75) και είμαι ψυχολογικά χάλιααααααααααααααααα!! Δεν αντέχω άλλο!!!

IoliAtore

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια να πω καλή συνέχεια στις προσπάθειες ολονών μας, εγώ δλδ τώρα την ξεκινάω την προσπάθεια (ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ), triteknifull σε θαυμάζω για αυτό που κατάφερες!

Εγώ τι να πω, δεν ήμουν παχύσαρκη μέχρι τα 20-21 μετά μου τά'φερε η ζωή έτσι που έβαλα ΠΟΛΛΑ κιλά απότομα, στάνταρ για ψυχολογικούς λόγους.. τι να πρωτοπώ.. στην Αγγλία σε κάποια φάση χωρίς φίλους κ οικογένεια, σε μια σχέση 7 ετών με καταπίεση και κακοποίηση, τέλος πάντων έβαλα και 50 κιλά μην σας πω! Κατά καιρούς, έχανα-ξανάβαζα, κ κάθε φορά καθόταν κι ένα κιλάκι παραπάνω!
Πέρασα μια σύντομη εγκυμοσύνη που τη διακόψαμε δυστυχώς λόγω προβλημάτων του εμβρύου όπου κιλά δεν έβαλα (πού να τα βάλω; ) αλλά έχω πρηστεί σαν το μπαλόνι ακόμη κ μετά από 3 εβδομάδες. pig

Ο μεταβολισμός μου έχει διαλυθεί, έχω κάνει Ο,ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ υπαρχει, χημικές, μονοφαγίες, μηχανήματα, τεστ, μαντζούνια τα πάντα.

Έκεί που κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με το μεταβολισμό είναι συγκρίνοντας που είχα κάνει ένα 4μηνο από τα έτοιμα γεύματα που φέρνουν σπίτι και είχα χάσει όσα έπρεπε, 14 κιλά το 2008. Το έκανα και φέτος 3 μήνες και δεν έχασα παρά 1-2 κιλά, με διατροφή 1100 θερμίδων. Από τότε απογοητεύτηκα πλήρως κ δεν ξέρω τι να κάνω.

Επίσης δεν έχω καθόλου χρόνο για μαγείρεμα κ για άσκηση-δουλεύω 2 δουλειές κ η 2η έχει τρελά ωράρια, ξενύχτια κλπ. Καθιστικές κ οι δύο, και λόγω χρόνου έτρωγα ό,τι ναναι όποτε νάναι - πόσο σωστό είναι αυτό με το βραδυνό!

Τι να κάνω;; Εν τω μεταξύ ετοιμαζόμαστε για εξωσωματική (μάλλον) και ΠΡΕΠΕΙ να χάσω κιλά!! Crying or Very sad

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες κ σόρι για το σεντόνι!!

34 help στό Σαβ Feb 09, 2013 1:03 pm

sofilia03

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχω γεννησει εδω και εννεα μηνες.ξεκινησα με 65 κιλα (ειχα παρει 3 κιλα πριν μεινω εγκυος) και εφτασα 85.(υψος 1,69).εχασα 15 κιλα σε 20 ημερες.μεχρι τον τεταρτο μηνα που θηλασα δεν εχασα αλλα κιλα...και μετα ηρθε η κατω βολτα.με επιασε καταθλιψη και αρχισα να τρωω .σημερα εχω παρει 4 κιλα απ την τελευταια φορα που ζυγιστηκα.τρωω συνεχεια γλυκα και συνεχεια λεω θα σαματησω αλλα δεν...ξεκινησα και γυμναστηριο..παω ενθουσιαζομαι και μετα γυρναω και τρωω βλακειες.μονο βραδυ.ολη μερα ειμαι νηστικη δεν με νοιαζει να φαω το βραδυ στην τηλεοραση ομως....τι να κανω.πρεπει να χασω 15 κιλα .

ΧΡΥΣΑΝΝΑ

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι θα λεγες να μπεις στο club μας για να μην νιώθεις μοναξιά?

http://forum.eimaimama.gr/t16940p940-topic

36 help στό Σαβ Feb 09, 2013 2:29 pm

sofilia03

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nai poly tha to hthela : Very Happy

triteknifull

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάκια μου καλά!!!!
Συγνώμη που δεν έχω μπει να γράψω τα νέα μου ή να απαντήσω!!!Πολλές δουλειές πολύ κούραση. Να σημειώσω ότι συνολικά έχω χάσει 17 κιλα΄!!!!!!!ΝΑΙ!!!Κι όμως κάτι κατάφερα! Έχω όμως πολύ δρόμο ακόμα!!!Θέλω να χάσω 20 κιλά ακόμα και έχω κολλήσει! Βασικά κουράστηκα κι όλας! Δώστε μου λίγο κουράγιο please!!!!

anna4

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bravo pou kataferes na xaseis tosa kila. an exeis kollisei ksekina na tros perissoeteres proteines. Eimai diatrofologos opoia voitheia theleis edo eimai. Ennoeitai panta xoris xrimata.

triteknifull

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σ'ευχαριστώ πολύ anna24!!!!
Να ξεκινήσω πάλι δλδ σαλάτα με ψάρι-κρέας ε?

anna4

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai oxi mono. Auga, zambon xoirino apaxo, ospria...turi cheddar, gala sumpiknomeno, aspro psomi, ksirous karpous auto gia 2-3 meres. Tha deis oti tha ksekoiseis.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog