Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από love4 Σήμερα στις 12:51 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από griniaroula Σήμερα στις 12:20 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 11:02 pm

» τη ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ....ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ...τη συμβουλή σας...ειμαι χαλια....
από anaisanais Χθες στις 9:57 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από wondergirl Χθες στις 9:34 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από annie m Χθες στις 9:23 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 9:22 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 6:50 pm

» Υποαλλεργικά προϊόντα φροντίδας
από kerasoula Χθες στις 4:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 2:38 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 11:49 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από margdimitra Χθες στις 8:49 am

» ΕΣΠΑ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από victoria Κυρ Aug 31, 2014 11:33 pm

» Ανάγκη για Avercap 0.1
από melina_1234 Κυρ Aug 31, 2014 5:05 pm

» εσας ποσο κοστισε ο ερχομος του μωρου σας
από Chris_E Σαβ Aug 30, 2014 6:55 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ
από motheroula 30 Σαβ Aug 30, 2014 3:53 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από veny Σαβ Aug 30, 2014 12:27 am

» βιοψια ορχεως
από fountouni Παρ Aug 29, 2014 10:20 pm

» TSH - Έλεγχος Θυρεοειδούς
από Vassiliki_ Παρ Aug 29, 2014 8:04 pm

» πειτε οτι θελετε
από kerasoula Παρ Aug 29, 2014 12:32 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
από xrisili Παρ Aug 29, 2014 10:40 am

» πεθερα=τα νευρα μου
από Chris_E Παρ Aug 29, 2014 7:28 am

» ΣΟΣ παθαμε στοματιτιδα
από dimitra al Παρ Aug 29, 2014 1:03 am

» ΕΞΑΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ
από ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ Πεμ Aug 28, 2014 10:59 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από tonsot123 Πεμ Aug 28, 2014 10:34 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Πεμ Aug 28, 2014 10:01 pm

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Πεμ Aug 28, 2014 5:51 pm

» Kάθισμα φαγητού BLOOM Fresco Loft ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ!!!
από RousTwins Πεμ Aug 28, 2014 4:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 28, 2014 3:14 pm

» σπυρακια και εγκυμοσυνη
από souzan Πεμ Aug 28, 2014 9:41 am

» APOKOLISI...
από elena33sam Πεμ Aug 28, 2014 9:32 am

» ΑΓΟΡΑΚΙ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ!
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:15 am

» δεν μπορω πια να διαχειριστω τα νευρα μου, βοηθεια..!
από mama*maria Πεμ Aug 28, 2014 9:13 am

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από maryloo Πεμ Aug 28, 2014 9:12 am

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από maro28 Πεμ Aug 28, 2014 8:27 am

» ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!
από Chris_E Πεμ Aug 28, 2014 7:03 am

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από ede37 Τετ Aug 27, 2014 10:27 pm

» ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - something special
από mariameint Τετ Aug 27, 2014 9:44 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από irene-_- Τετ Aug 27, 2014 4:18 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από Chris_E Τετ Aug 27, 2014 3:20 pm

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

anaisanais, griniaroula

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 2:01 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα κορίτσια!

ειμαι 7 εβδομάδων έγκυος..λιγες μέρες αφού το έμαθα αρχισα να έχω αιμα..για δυο μέρες αρκετο και μετά καφέ και όχι παντα ...μια σταματάει μια ξαναρχιζει...ο γιατρος λέει ξεκουραση ...ξεκούραση ..ξεκούραση...
αυτο ειναι απο τις 5 εβδομαδες ως τωρα..
εχει καμια σας αναλογη εμπειρια?? ποσο θα κρατήσει αυτο??
είχα ξανά δύσκολη εγκυμοσύνη αλλα ποτέ αίμα....
καμια ιδέα?

2 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 2:42 pm

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:καλημέρα κορίτσια!

ειμαι 7 εβδομάδων έγκυος..λιγες μέρες αφού το έμαθα αρχισα να έχω αιμα..για δυο μέρες αρκετο και μετά καφέ και όχι παντα ...μια σταματάει μια ξαναρχιζει...ο γιατρος λέει ξεκουραση ...ξεκούραση ..ξεκούραση...
αυτο ειναι απο τις 5 εβδομαδες ως τωρα..
εχει καμια σας αναλογη εμπειρια?? ποσο θα κρατήσει αυτο??
είχα ξανά δύσκολη εγκυμοσύνη αλλα ποτέ αίμα....
καμια ιδέα?
εγω δεν ειχα αιμα αλλα εκανε συνεχεια συσπασεις η μητρα. Καλο θα ειναι να πας στον γιατρο σου να σε εξετασει και ισως χρειαστει να κατσεις στο κρεββατι για καποιες μερες.

3 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 2:47 pm

Vivian

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με την Φαίη.... Μπορεί να χρειάζεται ακινησία!!! Μην το αμελείς πάρε τον γιατρό σου.... Όλα να πάμε καλά!

4 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 2:48 pm

anastasia

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΑΙΜΑ 2 ΦΟΡΕΣ 1Η ΣΤΟ 3ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ 2Η ΣΤΟΝ 5ο. ΕΙΧΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΑΡΑ ΄ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ! ΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΠΡΟΣΕΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΑΠΑΚΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 6ο ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ!!! ΣΤΙΣ 40 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΒΓΗΚΕ Η ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!! ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ.ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΗΣ ΓΟΝΑΔΟΤΡΟΠΙΝΗΣ (ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΟΡΜΟΝΗ)

http://FRAOU8@YAHOO.GR

5 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 3:01 pm

Birth Story

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω ειχα και στις 2 εγκυμοσυνες αιματακι το πρωτο τριμηνο!Στην πρωτη ειχα αιμα,κοκκινο,μη φανταστεις τιποτα φοβερο!απλα οταν ειναι κοκκινο ειναι ανησυχητικο!ειχα μια μικρη αποκολληση,ηταν πεσμενη η προγεστερονη,και επαιρνα UTROGESTAN.Αλλα με ειχε ξαπλα η γιατρος μεχρι να περασει!Στην δευτερη ειχα τις πρωτες βδομαδες λιγο καφε αιματακι,πηρα τα χαπακια μου και ολα καλα,να φανταστεις εκεινη την περιοδο ημουν και διακοπες,ηταν Αυγουστος!!!Νομιζω πως οι περισσοτερες εχουν χαμηλη προγεστερονη το πρωτο τριμηνο,απ οτι ακουω ολες με τα utrogestan παραμασχαλα ειναι...χαχα
Δε νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις ιδιαιτερα...!

http://www.facebook.com/home.php?sk=h#!/birth.story

6 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 4:04 pm

nikoleta

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όταν πήγα στο γιατρό πρώτη φορά και μου έδωσε τις συμβυολές, μου είπε αν δω αίμα να μην αγχωθώ. ''Έχουμε σώσει παιδιά από πλυμμύρες αίμα'' μου είπε. Ευτυχώς δεν είχα τίποτα. Στη δεύτερη είχα λίγο αιματάκι αλλά καφέ και μου είπε να μην ανησυχώ, δε μου έδωσε φάρμακα και πραγματικά δεν υπήρχε καμία επίπτωση.

7 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 4:11 pm

Georgia1984

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ είχα αίμα για 1-2 μέρες σε κάθε αλλαγή μήνα!Μέχρι και τον 9!!

Πάρε όμως τον γιατρό σου τηλέφωνο να σε δει.Εγώ κάθε φορά πήγαινα.

Δεν θα είναι κάτι σοβαρό!

8 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 7:00 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΛΟΓΙΚΑ(ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΟ Α ΤΡΜΗΝΟ) ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΒΑΡΗ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΜΙΚΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΤΟ ΕΝΑ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΗ..ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΞΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..
ΧΑΠΙΑ ΟΜΩΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ..ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΣΤΟ Α ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ,ΜΕ ΧΑΠΙΑ Η ΧΩΡΙς
ΠΑΝΤΩς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ..ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΗΡΕΜΗΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!

9 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 8:27 pm

Pelio

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ δεν είχα αίμα, αλλά είχα μια τεράστια αποκόλληση που είχε κάνει εσωτερικό αιμάτωμα και την είδα την έβδομη εβδομάδα, στον πρώτο υπέρηχο. Έκατσα 1 μήνα και κάτι κρεβάτι, πήρα (μέχρι προχτές, αρχές 5ου) utrogestan, που απ' ό,τι έχω ακούσει και έχω διαβάσει ενδυναμώνει και τρέφει τη μήτρα και όλα πάνε μέχρι στιγμής καλά. Κι εγώ έχω μωρό στο σπίτι 2 ετών, αλλά ο άντρας μου και η μαμά μου με βοήθησαν όσο μπορούσαν. Ξάπλα και πάλι ξάπλα είχε πει ο γιατρός...

10 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 8:39 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pelio

το εσωτερικο αιματωμα τι ειναι? γιατι νομιζω πωσ και εμενα μου ειπε οτι βλεπει αιματωμα πανω απο το σακο,αλλα κατα τα αλλα ειπε για μικρη αποκοληση ..πωσ γινεται αυτο?

11 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 9:52 pm

Pelio

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bou-boukitsa έγραψε:pelio

το εσωτερικο αιματωμα τι ειναι? γιατι νομιζω πωσ και εμενα μου ειπε οτι βλεπει αιματωμα πανω απο το σακο,αλλα κατα τα αλλα ειπε για μικρη αποκοληση ..πωσ γινεται αυτο?

Το αίμα που βγήκε τη στιγμή που έγινε η αποκόλληση δεν έφυγε κολπικά, ώστε να δω αιμορραγία, αλλά έπηξε και δημιούργησε μια μικρή μάζα μέσα στη μήτρα. Οπότε μου είχε πει ότι είτε η μάζα θα κατέβαινε προς τον τράχηλο και μπορεί να είχα καφέ υγρα, είτε θα την απορροφούσε ο οργανισμός. Συνέβη το τελευταίο: Ούτε αίμα είδα ποτέ ούτε το αιμάτωμα εντοπίζεται πλέον υπερηχογραφικά. Πάντως, η δικιά μου αποκόλληση ήταν μεγάλη και ο γιατρός απόρησε που δεν είχα αιμορραγία. Πάλι καλά που έκανα τον υπέρηχο και το είδα και έμεινα ξάπλα... όλα καλά να σου πάνε!

12 ΑΙΜΑ στό Δευ Jul 05, 2010 10:12 pm

naysika

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΝΑΥΣΙΚΑ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΧΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΑΠΝΑ ΓΙΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕς ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΛΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΕΙ!!!

13 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 10:17 pm

mamavivo

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω 2 φορες στο 10 τριμηνο αποκολληση καιutrogestan παραμασχαλα.θελει περα απο ξεκουραση και πολυ ηρεμια
την δευτερη φορα ειδκα ενω ολα ηταν καλα ,χτυπησε η αδελφη μου και απο την ταραχη μου επαθα 2η αποκολληση .αλλα λιγο αιμα μην φανταστεις
οποτε ξαπλα και ηρεμια οσο μπορεις.περαστικα να ναι ..

14 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 11:21 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pelio ευχαριστω για τις λεπτομερειες!!..και εγω εχω καφε υγρα ,ποτε περισσοτερα ποτε καθολου..μακαρι να τελειωνει..θα δουμε..

15 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Δευ Jul 05, 2010 11:25 pm

bou-boukitsa

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

ευχαριστω mamavino...
και εσενα naysika...αλλα τρια πισω και τα καταφερες ε? μπραβο! οποτε και με τα δυο τα δικά μου κάτι θα γινει...

16 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Τρι Jul 06, 2010 10:33 pm

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχεις κάποια βοήθεια, κάποιον συγγενή να σου κρατάει λίγο τα μικρούλια ώστε να ξαπλώνεις?? Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και σου εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη [You must be registered and logged in to see this image.]

17 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Τρι Jul 06, 2010 11:28 pm

mag

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω ειχα αιμοραγιες στο πρωτο τρίμηνο και έκανα και δυο ενεσούλες συν το UTROGESTAN που το έπερνα 1 τρίμηνο σχεδόν. Παρεπιμπτόντως έχετε διαβάσει τις παρενέργειες? φρικη... Τελος πάντων ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

18 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Τετ Jul 07, 2010 12:03 am

mamabasilikis

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, είχα δει αίμα αρκετό και σε μεγάλη ποσότητα, φαντασου οτι δεν ειχα καν παρει χαμπάρι οτι ημουν εγκυος, νομιζα οτι ηταν κατι περιεργο στην περιοδο...εννοείται οτι ηταν ατυχης η τοτε εγκυμοσυνη χωρίς να υπαρχει κατι που μπορούσαμε να κάνουμε...κακή σύλληψη ή και εμφύτευση ίσως η γνωμάτευση του γιατρού..
την δευτερη φορά, στον πρωτο κιολας υπερηχο είδε μια μικρή αποκόλληση, χωρις να δω ποτε την παραμικρη σταγονα αιμα...(την επομενη φορα που ειδα ημουν στις 40 εβδομαδες και την επομενη γέννησα χα χα ) παρ ολα αυτα μου έδωσε utrogestan για 2,5 περίπου μήνες και μου ειπε να μην σηκώνω βάρη...το έκανα και ολα πηγαν καλά...

στο gyn.gr που παλίοτερα εμπαινα συχνά, ο κ.Ζησσόπουλος ειναι της αποψης οτι τα χαπια δίνονται τις περισσοτερες φορές για ψυχολογικούς λογους, μιας που αν η συλληψη δεν ειναι για τους εκάστοτε λογους καλη, η απ έξω χορήγηση προγεστερόνης δεν προσφέρει τπτ, περαν του να καθυστερει λιγο την εκβαση του πραγματος, που ειναι απ τη φυση καθορισμένη...περισσοτερο νοημα εχει η κατακλιση και η αποχη απο το σεξ...το αιμα σε μια εγκυμοσυνη δεν το θελουμε βεβαια αλλα δεν ειναι παντα σοβαρο ουτε προμηνυει καποιον πραγματικο κινδυνο...ακουσε τον γιατρο σου και ολα θα πανε καλά..!!

φιλια πολλα !!

19 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Παρ Jul 23, 2010 7:37 pm

ΝΑΝΤΙΑ

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mag έγραψε:και εγω ειχα αιμοραγιες στο πρωτο τρίμηνο και έκανα και δυο ενεσούλες συν το UTROGESTAN που το έπερνα 1 τρίμηνο σχεδόν. Παρεπιμπτόντως έχετε διαβάσει τις παρενέργειες? φρικη... Τελος πάντων ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Είμαι και εγω στην 7η εβδομάδα και χθες πήγα στο γιατρό!Δεν είχα αίμα καθόλο αλλά μου βρήκε ένα μεγάλο οινομοίωμα.Μου είπε και μένα να πίνω το utrogestan!Σήμερα πήρα το χάπι πρώτη μέρα και διάβασα τις παρενέργειες! Τρόμαξα πάρα πολύ! Αφού έλεγα να μη τα πάρω!! Έλεγαν ότι ελλοχεύουν κινδύνους και για το μωρακι! Τι γνώμη έχετε;

20 Απ: αιμα στις πρώτες εβδομαδες στό Παρ Jul 23, 2010 8:16 pm

despoinag

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ξέρω ότι 8 στα 10 κορίτσια παίρνουν το συγκεκριμένο χάπι.

Μην αγχώνεσε καθόλου. Καλό είναι να μην διαβάζεις τις παρενέργειες σε κανένα φάρμακο. Ακόμα και τις παρενέργειες της Ασπιρίνης να διαβάσεις θα αγχωθείς.....

Όλα καλά θα πάνε και μην ανυσηχείς καθόλου, οι γιατροί ξέρουν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own free blog