Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από love4 Σήμερα στις 2:43 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Σήμερα στις 1:30 pm

» ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΕΣ ΕΣΠΑ: ΕΠΑΝΑΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ
από HappyMama Σήμερα στις 12:05 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από thomais Σήμερα στις 12:04 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από nafs Σήμερα στις 11:40 am

» www.candyland .gr
από candyland Σήμερα στις 9:39 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από Mare Σήμερα στις 8:25 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Χθες στις 11:51 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Χθες στις 10:27 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 9:45 pm

» δοντακιααα!!
από αφροδιτη! Χθες στις 5:37 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 4:50 pm

» ti diafora exete!
από dimitra al Χθες στις 2:00 pm

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Χθες στις 1:49 pm

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από Jannete Χθες στις 12:24 pm

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Χθες στις 11:03 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Χθες στις 11:01 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από Areti2 Χθες στις 12:43 am

» θεραπεια για μυκητες
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 11:17 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από ede37 Πεμ Sep 18, 2014 11:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 10:42 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από ntinakimi Πεμ Sep 18, 2014 7:09 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Πεμ Sep 18, 2014 5:46 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Πεμ Sep 18, 2014 7:56 am

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Τετ Sep 17, 2014 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Τετ Sep 17, 2014 5:15 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Τετ Sep 17, 2014 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Τετ Sep 17, 2014 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Τετ Sep 17, 2014 9:30 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:02 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

Παρόντες χρήστες
399 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 8 μέλη, 0 μη ορατοί και 391 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Dori, iouliana, Jannete, love4, perperouna, Rina80, ευουλα5

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ θα μου πέσουν τα μαλλια...
κορίτσι μου ΜΗΝ αφηνεις τιποτα στην τύχη του- ψάξτο όσο πιο καλά μπορεις -κυνήγησε το- αυτα τα πραγματα ειναι επιεικώς απαράδεκτο να συμβαίνουν και μαλιστα στην πιο τρυφερή ηλικία του παιδιού- μιλαμε για νήπια- μωράκια!

πωπω..καταλαβαινω την αναστάτωση σου, να απευθυνθεις οπου μπορείς- αν ειναι δημοτικος ο σταθμος- εννοειται οτι θα πας να το καταγγείλεις στον Δημο- ειναι υποχρεωμενοι να τις καλέσουν τις κυρίες για να δωθουν εξηγησεις (τουλάχιστον). Μιλα και με άλλους γονείς για να διαπιστώσετε αν ειναι καθολικό το φαινόμενο- που θα παει θα βγει η αληθεια!

dore

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πως μπορουν κ σιωπουν οι αλλες μαμαδες ενω ειναι τοσο γνωστο το θεμα με το συγκεκριμενο νηπιαγωγειο?

τουρτιτσα

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οταν λες γνωστο?εννοεις εχει ξαναγινει?ειναι ιδιωτικο 'η δημοσιο?

Myro

εμενα παντος μου φαινετε λιγο περιεργο να πηγες στα γραφεια πρωτοβαθμιας κ να μην απομακρυνθικε η κυρια εφοσον ειναι κ γνωστο το θεμα....ισως αν απευθυνθεις στην σχολικη συμβουλο να δραση πιο αμεσα..η δουλεια τους ειναι να ελενχουν τι γινετε μεσα στην ταξη κ να αξιολογουν τις νηπαγωγους..

https://www.facebook.com/myrodeve

spyridoula1986

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
παιδια τι λεμε;;;;;ποια πρωτοβαθμια και τετοια;σιγα μην βγαλει ακρη!!!!!αστυνομια κατ'ευθειαν!!!!μηνυση για απειλη σωματικης ακεραιοτητας σε ανηλικο(μιας και τα δενουν)και για λεκτικη βια μιας και βριζουν!!!!!!τι να ψαξει;;;επρεπε ηδη να ειχε λυθει το θεμα!!!το Πασχα του 2011 οταν τη δευτερη μερα γυριζαμεμε το κτελ με τον αντρα μου και τα δυο μας παιδια απο αγρινιο-βονιτσα και μετα πρεβεζα ο γιος μου ειχε ενα παιχνιδακι μικρο και επαιζε στο τζαμι,αλλα δεν τον ειδαμε εγω θηλαζα το μικροτερο και ο αντρας μου μιλουσε στο κινητο και ξαφνικα ακουμε τον οδηγο: "τι κανεις εκει ρεεεεεεε;;;" μεχρι να συνειδητοποιησουμε τι ειχε γινει,που απεθυνοταν ειχε βγει εκτος ελεγχου,ορυοταν τιεκανες εκει παλιοπαιδι και πιος θα πληρωσει τη ζημια και κοστιζει 150,000 ευρω (οοοχι ΕΚΑΤΟΝ ΠΕΝΗΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ)δεν εκανα λαθος τα μηδενικα τοσο το κοστολογησε και που εχετε το μυαλο σας εσεις οι γονεις και....οχετος!!απορω πως κρατησε τη ψυχραιμια του ο αντρας μου και δεν του μελανιασε κανενα ματι...σηκωθηκε ζητησε συγνωμη ο αντρας μου,πηραμε ενα μωρομαντηλο να καθαρισουμε το λεκε(για περι λεκε επροκειτο οχι για γρατσουνια οπως ισχυριζοταν ο οδηγος) να εξηγουν ΟΛΟΙ οι επιβατες πως δεν εγινε τιποτα και ζητησαν συγνωμη οι γονεις...οχι αυτος εκει!!θα φωναξω την αστυνομια!!ε φωναξε την λεω εγω και πολυ το αργησαμε!!!φωναξε την πρωτη εγω θα επρεπε να τη παρω τηλεφωνο για τη συμεπριφορα σου και κατοπιν αναφορα στον ανωτερο σου για ανευ λογου καθυστερησης ενασρξης δρομολογιου!!!Με τα χιλια δυο φτανουμε στο προορισμο μας εξαλλοι και οι δυο με τον αντρα μου αλλα κρατηθηκαμε γιατι ο μικρος ειχε δει σοκαριστει,ηθελε να κοιμηθει και δε μπορουσε απο φοβο!!!!ετσι λοιπον την επομενη κιολας μερα πηγα στην αστυνομια εκανα μηνυση κατα του οδηγου για λεκτικη βια απεναντι σε ανηλικο,για ψευδη κατηγορια προκλησης φθορας σε ξενη περιουσια η οποια δεν υφιστατε και για προξενηση ψυχολογικου σοκ σε ανηλικο...κατοπιν αναφορα και εγω και ο πατερας μου προφορικως και γραπτος στον προεδρο του κτελ απαιτωντας τη παραδειγματικη συμορφωση του οδηγου και την απολογια του στην οικογνεια για το σοκ που προξενησε...και εν τελει και η μηνυση επιασε τοπο και με παρακαλουσε ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ του κτελ να την αποσυρω γιατι ηταν δυσφημηση καταλαβαινεται και ο οδηγος σε ανταλλαγμα να αποσυρω τη μηνυση τεθηκε σε εξαμηνη διαθεσιμοτητα(και το επιβεβαιωσα δε με κοροϊδεψαν για να ξεφυγουν)

και λεω ολο αυτο το μακρυγορητο για να καταληξω πως για μια και μονο φορα που φερθηκα ετσι στο παιδι μου που εφτασα και πουθα εφτανα!!!οχι στο σχολειο που το στελνεις να μαθει 5 πραγματα και του προκαλουν ψυχολογικα προβληματα!!Αν επιβεβαιωνα οτι το παιδι μου λεει αληθεια και δεν εβγαζα ακρη με τους ανωτερους;η οποια δασκαλα στο χωμα και εγω στη φυλακη!και δεν αστειευομαι γιατι μονο εμεις ξερουμε τι τραβαμε για να τα μεγαλωσουμε!!!αχ ουφ σας ζαλισα αλλα κατι τετοια με κανουν................πυραυλο αγαπητες μαμαδες!!! Twisted Evil

bell

Εγώ γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι γίνονται όλα αυτά;; Rolling Eyes

sofia lara

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΑ Η ΑΛΛΗ ΜΑΝΑ ΣΤΕΚΕΙ?ΤΗΣ ΔΕΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ,ΤΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΚΩΛΩΝΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ?ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ affraid affraid .ΑΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΚΟΡΙΟ ΜΙΑ ΚΡΥΦΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ,ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΘΑ ΤΗΝ ΕΠΙΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΡΙΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ,ΘΑ ΣΚΟΤΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.ΤΙ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??

dore

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια δυστηχως σημερα πηρα τηλ στη πρωτοβαθμια η υποθεση εκλεισε,γιατι δεν υπαρχουν αλλες μαμαδες να με στηριξουν τι να πω?απογοητευση.τιποτα αλλο.

Myro

προσπαθησε να μαζεψεις κ αλλες μαμαδες κ καντε ολες μαζι παραπονα..και προχωρα σε καταγγελια τοτε για κακοποιηση

https://www.facebook.com/myrodeve

bell

dore έγραψε:κοριτσια δυστηχως σημερα πηρα τηλ στη πρωτοβαθμια η υποθεση εκλεισε,γιατι δεν υπαρχουν αλλες μαμαδες να με στηριξουν τι να πω?απογοητευση.τιποτα αλλο.

Ποιός την "εκλεισε" την υπόθεση;;
(γιατί την υπόθεση "κλείνει" ο δικαστής. )

Δεν κλείνει με το έτσι θέλω...

penyball

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bell έγραψε:Εγώ γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι γίνονται όλα αυτά;; Rolling Eyes

Γιατι βγαζει μάτι...

bell

penyball έγραψε:
bell έγραψε:Εγώ γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι γίνονται όλα αυτά;; Rolling Eyes

Γιατι βγαζει μάτι...
pirat pirat pirat

dore

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ενα πραγμα θα σας πω.παροιμιες 1)πισω εχει η αχλαδα την ουρα.θα τις παρακολουθω η περιοχη ειναι πολυ μικρη που θα παει ο ανθρωπος δεν αλλαζει θα πανε κ αλλα παιδακια εκει καποια μαμα θα εχει τα κοτσια κ τοτε να δεις!αλλα δεν τα παραταω καθε μερα οπου βρεθω αναφερω το γεγονος κατι θα βγει!!

dore

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ Κ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΕΡΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ.ΔΗΛ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ Κ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ!!!!!!!!

μπεμπα2012

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας μανουλες
κοπελα μ δεν αμφισβητω στα οσα ισχυριζεσαι αλλα απο την στιγμη που ανηξες αυτο το θεμα μεσα σε ενα φορουμ με μαμαδες που οι μισες στελνουν το παιδακι τους σε νηπιαγωγειο βρεφικο .καλο θα ηταν να πεις το ονομα του νηπιαγωγειου μπορει καποια απο δω μεσα ν πηγαινει το παιδακι της σε εκεινο το νηπιαγωγειο δεν θα ηταν καλο ν ξερει και να εχει το νου της ? η μπορει ν περναει και αυτη κατι και ν φοβαται ν μιλησει .
εχω μια γνωστη κοινωνικη λειτουργο εαν θελεις μπορει ν γινει το ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ

Mpiskotaki79

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
η βλεπεις πολυ HOSTEL
η εχεις δει ολα τα SAW

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχω φριξει....τιποτα δεν "εκλεισε".να συμβουλευτεις ενα δικηγορο.Και αν μην το ξαναστειλεις εκει μεχρι να λυθει.

Σπυριδουλα ευγε θα πω!

dore

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχω παει κ σε δικηγορο,μια ισον καμια μου ειπε,μονο αν ειναι κ η αλλη μαμα.τι να την κανω φοβαται.οσο γι δημοσιευση του σχολειου εαν καποια ειναι απο δ,θεσσαλονικη μπορω να δωσω το τηλ,μου.

litsakos

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν το καταλαβαινω αυτο...αν ασκησουν βια στο παιδι μου δεν μπορω να κινηθω νομικα μονη μου?
Δέν μπορεσες να κανεις αναφορα στο γραφειο της πρωτοβαθμιας?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog