Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Σήμερα στις 9:45 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 8:21 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:34 am

» Ενδομητριωση
από κουνελάκι Σήμερα στις 5:17 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Ana Σήμερα στις 5:11 am

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Σήμερα στις 4:56 am

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από Evagelia3 Σήμερα στις 4:06 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Χθες στις 8:45 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Χθες στις 8:01 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από alepouditsa1 Χθες στις 7:22 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Χθες στις 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Χθες στις 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Χθες στις 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από fatsoulini Τετ Nov 19, 2014 8:13 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Κυρ Nov 16, 2014 8:16 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από maryloo Πεμ Nov 13, 2014 5:43 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

» Η ΝΥΧΤΑ....ΜΕΡΑ....
από iouliana Τετ Nov 12, 2014 1:31 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:29 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 6:01 pm

» Ξεκινημα στερεων τρωφων με δυσκολια!
από mariatsak Τρι Nov 11, 2014 5:50 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από maro28 Τρι Nov 11, 2014 4:58 pm

» Πώς ξυπνάτε το πρωί;;;
από Evagelia3 Δευ Nov 10, 2014 11:50 pm

Παρόντες χρήστες
322 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 1 μη ορατός και 320 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

griniaroula

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 36]

81 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 7:28 am

????????

Επισκέπτης
ναι αλλα λενε και το αλλο, και οι ανεργοι πρεπει να ψαξουν για δουλεια, δεν καθονται σπιτι

δεν το λεω για μενα, εγω ειμαι ΑΜΕΑ, απλα λεω τι ακουμε απο την καθε πλευρα

η μοριοδοτηση δειχνει καθαρα ποιοι εχουν προτεραιοτητα

ελπιζω να μη ζητησουν παραπανω χαρτια.........εχω ηδη αρχισει να τα μαζευω

82 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 7:38 am

φραουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι να πω παντως περσι στη μοριοδοτηση ειδα προτεραιοτητα
α.στους εργαζομενους
β.αμεα
γ.πολυτεκνοι
γ.τριτεκνοι
δ.μονογονεικη οικογενεια
ε.ανεργοι
κανω λαθος? ας μας πει καποια κοπελα που εστειλε το παιδι της....

83 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 8:07 am

????????

Επισκέπτης
εσυ σωστα τα λες, απλα φετος οι ανεργοι ειναι κατα χιλιαδες πιο πολλοι και λεω πως σκεφτονται κι αυτοι, δεν αντιλεγω σ αυτο που λες

84 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 4:59 pm

φραουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω ρε κοριτσια να δουλευεις και να σου παρει τη θεση ενας ανεργος.....περιεργο το βλεπω... Sad Sad

85 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 5:26 pm

????????

Επισκέπτης
καταλαβαινω πως το λες κι εγω αυτο πιστευω αλλα να που κι εκεινοι λενε πως θα πανε να ψαξουν για δουλεια αμα εχουν τα παιδια σπιτι και διαφορα τετοια........νομιζω μαλιστα οτι οι μακροχρονια ανεργοι εχουν επιπλεον μορια θα δουμε

86 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 6:57 pm

totula

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο από ΕΟΚ και θεωρώ ότι οι άνεργοι θα έπρεπε να έχουμε προτεραιότητα. Οποία κοπέλα δουλεύει μπορεί να στείλει το παιδί της αν όχι σε ιδιωτικο σίγουρα σε δημοτικό. Ο γιος μου πήγαινε σταθμό από 11 μηνων δούλευα και τον στέλναμε στου δήμου. Την δεύτερη χρόνια τον πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη του ΟΑΕΔ. Εδώ και δύο χρόνια είμαι ανεργη φέτος πήγε σε ιδιωτικό αλλά δεν έβγαινε και τον σταματήσαμε και το ζητάει συνέχεια. Του χρόνου πρέπεινα πάει προνηπιο δεν είναι άδικο για αυτό το παιδί να μην μπορεί μόνο και μόνο επειδή δεν δουλεύω; Και από την άλλη πως θα ψάξω δουλειά αν δεν έχω τακτοποιήσει τα παιδιά;

87 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 6:59 pm

????????

Επισκέπτης
αυτο ακριβως

παντως οτι και να λεμε εχει συγκεκριμενα μορια η καθε κατηγορια που ειναι αποφασισμενα

88 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 7:05 pm

nena1988

φραουλα έγραψε:δεν ξερω ρε κοριτσια να δουλευεις και να σου παρει τη θεση ενας ανεργος.....περιεργο το βλεπω... Sad Sad

εχεις δικιο και εσυ απο τη μερια σου,αλλα και εμεις περιμενουμε να στειλουμε τα παιδια μας μπας και βρουμε καμια δουλεια,παντως πιστευω οτι θα εχουν βαλει καποιο πλαφον ποσα ατομα να παρουν απο καθε κατηγορια! Very Happy Very Happy Very Happy

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

89 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 7:23 pm

????????

Επισκέπτης
μονο με τα μορια παιδια κανενα αλλο πλαφον δεν υπαρχει

90 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 8:34 pm

????????

Επισκέπτης
παιδια εχουμε ανοιξει δυο θεματα για το εσπα και οταν θα πρεπει να ενημερωθουμε θα γινει μπερδεμα ας κλεισει το ενα πλιιιιζ

91 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 10:51 pm

φραουλα

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
totula έγραψε:Αυτό πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο από ΕΟΚ και θεωρώ ότι οι άνεργοι θα έπρεπε να έχουμε προτεραιότητα. Οποία κοπέλα δουλεύει μπορεί να στείλει το παιδί της αν όχι σε ιδιωτικο σίγουρα σε δημοτικό. Ο γιος μου πήγαινε σταθμό από 11 μηνων δούλευα και τον στέλναμε στου δήμου. Την δεύτερη χρόνια τον πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη του ΟΑΕΔ. Εδώ και δύο χρόνια είμαι ανεργη φέτος πήγε σε ιδιωτικό αλλά δεν έβγαινε και τον σταματήσαμε και το ζητάει συνέχεια. Του χρόνου πρέπεινα πάει προνηπιο δεν είναι άδικο για αυτό το παιδί να μην μπορεί μόνο και μόνο επειδή δεν δουλεύω; Και από την άλλη πως θα ψάξω δουλειά αν δεν έχω τακτοποιήσει τα παιδιά;
αυτο που λες δεν ισχυει γιατι και στου δημου υπαρχουν κριτηρια και μορια....επισης ξερω πολλους ανεργους που ψαχνουν για δουλεια απο τις εφημεριδες πλεον κανενας δεν βγαινει στη γυρα να ψαχνει αφου δεν υπαρχουν αγγελιες και δουλειες..θα δειξει...καλο κουραγιο

92 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 11:05 pm

lenaki1982

δεν είναι έτσι κορίτσια...
εδώ απ'ότι ξέρω στους Δημόσιους παιδικούς σταθμούς μπαίνεις με μέσον...δυστυχώς!!!!

η κουμπάρα μου που δούλευε δεν της πήραν την μικρή και πήραν σε μια φίλη μου που ήταν άνεργη και τα 2 της παιδιά στη μέση της χρονιάς μετά τα Χριστούγεννα επειδή είχε μέσον...

93 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 4:14 am

Αργυρώ030509

Κορίτσια μπερδεύετε λίγο τα θέματα...οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι για εργαζόμενες μητέρες (άσχετα που οι πλειοψηφία είναι στο σπίτι και κάθονται και ΔΕΝ μιλάω για άνεργες αλλά για αργόσχολες)!!!
Εδώ μιλάμε για ΕΣΠΑ που είναι μόνο για μισθωτές του ιδιωτικού τομέα και άνεργες και η μοριοδότηση είναι άλλη!!!
Μην τα μπερδεύουμε!!!

94 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 5:57 am

????????

Επισκέπτης
Αργυρώ030509 έγραψε:Κορίτσια μπερδεύετε λίγο τα θέματα...οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι για εργαζόμενες μητέρες (άσχετα που οι πλειοψηφία είναι στο σπίτι και κάθονται και ΔΕΝ μιλάω για άνεργες αλλά για αργόσχολες)!!!
Εδώ μιλάμε για ΕΣΠΑ που είναι μόνο για μισθωτές του ιδιωτικού τομέα και άνεργες και η μοριοδότηση είναι άλλη!!!
Μην τα μπερδεύουμε!!!

σωστα!!!!!!!!!!!!!!

95 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 6:13 am

totula

φραουλα έγραψε:
totula έγραψε:Αυτό πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο από ΕΟΚ και θεωρώ ότι οι άνεργοι θα έπρεπε να έχουμε προτεραιότητα. Οποία κοπέλα δουλεύει μπορεί να στείλει το παιδί της αν όχι σε ιδιωτικο σίγουρα σε δημοτικό. Ο γιος μου πήγαινε σταθμό από 11 μηνων δούλευα και τον στέλναμε στου δήμου. Την δεύτερη χρόνια τον πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη του ΟΑΕΔ. Εδώ και δύο χρόνια είμαι ανεργη φέτος πήγε σε ιδιωτικό αλλά δεν έβγαινε και τον σταματήσαμε και το ζητάει συνέχεια. Του χρόνου πρέπεινα πάει προνηπιο δεν είναι άδικο για αυτό το παιδί να μην μπορεί μόνο και μόνο επειδή δεν δουλεύω; Και από την άλλη πως θα ψάξω δουλειά αν δεν έχω τακτοποιήσει τα παιδιά;
αυτο που λες δεν ισχυει γιατι και στου δημου υπαρχουν κριτηρια και μορια....επισης ξερω πολλους ανεργους που ψαχνουν για δουλεια απο τις εφημεριδες πλεον κανενας δεν βγαινει στη γυρα να ψαχνει αφου δεν υπαρχουν αγγελιες και δουλειες..θα δειξει...καλο κουραγιο

και βεβαια υπαρχουν μορια στου δημου και κριτηρια αλλα στου δημου βασικα πρεπει να δουλευεις εκτος αν εχεις δοντι οπως λεει και η αλλη κοπελα. 2 χρονια εστελνα τον μεγαλο μου στου δημου και ξερω.
τι σχεση εχει πως ψαχνει κανεις για δουλεια? εγω αν δεν παρουν τουλαχιστον τον μεγαλο μου στο σταθμο δεν μπορω ουτε στην γυρα να βγω να ψαξω ουτε μεσω αγγελιας

96 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 6:45 am

????????

Επισκέπτης
παιδια στην ελλαδα ζουμε, παντου και παντα υπαρχει δοντι

πηρα στο νηπιαγωγειο μας να ρωτησω αν μπορω να παιρνω το παιδι στις 2.30 λογω υγειας μου και μου ειπαν οτι ολες οι μαμαδες αυτο ζητανε!!!!!!!!!

αρα δεν δουλευουνε ρε παιδια.....ποια εργαζομενη ειναι σπιτι στις 2.30????

στο δημοτικο παιδικο περισυ ενα σωρο μαμαδες τις εβλεπε η γειτονισσα μου στο σουπερ, στο φουρνο, 11 η ωρα, 12........

οποιος προλαβει τον Κυριο ειδε

97 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 6:09 pm

Αργυρώ030509

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Στο νηπιαγωγείο,το ωράριο λέει ή 12:20 ή 15:45.
Δεν υπάρχει δυνατότητα αποχώρησης άλλης ώρας.Μόνο για κανένα έκτακτο άν στο αφήσουν.

spyridoula1986

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οχι δεν ισχυει αυτο που λες,διοτι το ΕΣΠΑ βοηθα ανεργους και ΑΜΕΑ κυριως με το συγκεκριμενο προγραμμα.
οι εργαζομενες μητερες απευθυνονται στους σταθμους που ανηκουν στο δημο οπου πληρουν προϋποθεσεις και γι'αυτο αλλωστε βαση φορολογικης δηλωσης πληρωνουν ενα μερος για τη σιτιση σε αντιθεση με σταθμους που χρηματοδοτουνται απο την ΕΣΠΑ που δε πληρωνουμε τιποτα.Γιατι εσυ και η καθε εργαζομενη μητερα δουλευετε ενω οι ανεργες που δεν εχουν που να τα αφησουν για να ψαξουν για δουλεια απεθυνονται σε αυτους τους παιδικους και εξυπακουεται πως εχουν προτεραιοτητα.
εγω εχω το γιο μου σε παιδικο σταθμο μεσω της ΕΣΠΑ και ειμαι ενημερη επι του συγκεκριμενου θεματος

99 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 6:30 pm

????????

Επισκέπτης
Αργυρώ030509 έγραψε:Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Στο νηπιαγωγείο,το ωράριο λέει ή 12:20 ή 15:45.
Δεν υπάρχει δυνατότητα αποχώρησης άλλης ώρας.Μόνο για κανένα έκτακτο άν στο αφήσουν.

ξερω καλα οτι γινεται σε περιπτωσεις ειδικων κοινωνικων ομαδων και γινοταν και περυσι στο νηπιαγωγειο μας σε 2 παιδακια μετα απο εντολη του υπευθυνου

και θεωρω τραγικο να μην υπαρχει ενα μεσο ωραριο απ τις 12.30 ως τις 4παρα ειναι πολλες ωρες χωρις εναλλακτικη

100 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 6:50 pm

Αργυρώ030509

Το σκεπτικό είναι οτι όποιος δεν δουλεύει θα το πάρει νωρίς,ενώ όσοι δουλεύουν,σου λέει θα το πάρουν το μεσημέρι!!!
Γιατί δεν πιάνεις την διευθύντρια του σχολείου και να της εξηγήσεις την κατάσταση,άν βρείς κόλλημα πήγαινε στην επιτροπή παιδείας που ανήκει το σχολείο ή στο δήμο και κάνε παράπονα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 36]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20 ... 36  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog