Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #21
από Catty Σήμερα στις 9:49 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Σήμερα στις 9:10 am

» Πίεση από τους γύρω για παιδί
από anabela Σήμερα στις 2:24 am

» Κερί στα αυτάκια
από dimitra al Χθες στις 10:42 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Χθες στις 10:18 pm

» Εγγραφη σε Δημοσιο Παιδικο Σταθμο
από sofia lara Χθες στις 10:15 pm

» Μανουλες Απριλιου 2014 γ !!!
από iouliana Χθες στις 10:07 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013 Νο 7!!!
από griniaroula Χθες στις 7:31 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133
από anabela Χθες στις 6:23 pm

» Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #5
από Alexandra23 Χθες στις 12:49 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #11#
από vasoulagal Χθες στις 11:11 am

» !!!!MAD ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Βάπτισης- WEVENT.GR
από Βίκυ Χθες στις 9:49 am

» ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ!!!
από Mariza_30 Χθες στις 9:32 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από ΕλένηΚ Χθες στις 8:36 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Δευ Apr 21, 2014 10:24 pm

» Διαβήτης (κύησης)
από NIKH990990 Δευ Apr 21, 2014 7:11 pm

» μηπως ειμαι εγκυος ???
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Δευ Apr 21, 2014 2:05 pm

» Μετα απο ποσες σπερματεγχυσεις εγινε το θαυματακι;;
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Δευ Apr 21, 2014 1:59 pm

» Σεξ στην εγκυμοσυνη?
από κοκκινοσκουφιτσα Δευ Apr 21, 2014 9:50 am

» παραπανίσια κιλα...
από kiki_28 Δευ Apr 21, 2014 12:48 am

» ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
από κουνελάκι Κυρ Apr 20, 2014 10:45 pm

» ευχαριστημενες απο τον παιδικο σταθμος σας και γιατι??
από filenada Κυρ Apr 20, 2014 5:33 pm

» ΤΡΙΔΥΜΑ!!!
από magicmouse Σαβ Apr 19, 2014 6:14 pm

» πράσινος άργιλος
από acer Παρ Apr 18, 2014 8:34 pm

» ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
από μιτατα Πεμ Apr 17, 2014 6:21 pm

» ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ; #3
από poppaki Πεμ Apr 17, 2014 11:18 am

» ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!!
από kateri Τετ Apr 16, 2014 11:05 pm

» ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΑΣ;;;;
από spiridoula27 Τετ Apr 16, 2014 3:20 pm

» απορρυπαντικα planet
από ΕλένηΚ Τετ Apr 16, 2014 2:35 pm

» ΝΚ ΕΞΕΤΑΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Τετ Apr 16, 2014 12:30 pm

» Μανικιουρ-πεντικουρ-Τεχνητα νυχια-φρυδια-διατροφη
από Eirinomama Τετ Apr 16, 2014 12:11 pm

» Colorful Memories - Χειροποιητα Βιβλια ευχων
από momirene Τετ Apr 16, 2014 9:23 am

» ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
από filenada Τρι Apr 15, 2014 7:41 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από Ntoritsa Τρι Apr 15, 2014 4:29 pm

» Baby diper cake και συμβουλές
από Miaki Τρι Apr 15, 2014 3:12 pm

» Γάλα FREZYLAC-PURE βιολογικό 0-6 μηνών
από eleftherna Τρι Apr 15, 2014 12:59 pm

» Ποιο αντιηλιακό να πάρω??
από bebaki Τρι Apr 15, 2014 9:21 am

» TI NA KANΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΝΟ ΜΑΣ?
από filenada Δευ Apr 14, 2014 8:11 pm

» ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΣΟΣ
από jijel Δευ Apr 14, 2014 12:10 pm

» ΜΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ !!
από mariloy Δευ Apr 14, 2014 8:36 am

Παρόντες χρήστες
454 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 6 μέλη, 0 μη ορατοί και 448 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Catty, evanka, Mariza_30, ΕλένηΚ, Σοφία83, φραουλα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 34]

81 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Σαβ Μαϊος 05, 2012 11:28 pm

????????

Επισκέπτης
ναι αλλα λενε και το αλλο, και οι ανεργοι πρεπει να ψαξουν για δουλεια, δεν καθονται σπιτι

δεν το λεω για μενα, εγω ειμαι ΑΜΕΑ, απλα λεω τι ακουμε απο την καθε πλευρα

η μοριοδοτηση δειχνει καθαρα ποιοι εχουν προτεραιοτητα

ελπιζω να μη ζητησουν παραπανω χαρτια.........εχω ηδη αρχισει να τα μαζευω

82 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Σαβ Μαϊος 05, 2012 11:38 pm

φραουλα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι να πω παντως περσι στη μοριοδοτηση ειδα προτεραιοτητα
α.στους εργαζομενους
β.αμεα
γ.πολυτεκνοι
γ.τριτεκνοι
δ.μονογονεικη οικογενεια
ε.ανεργοι
κανω λαθος? ας μας πει καποια κοπελα που εστειλε το παιδι της....

83 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 12:07 am

????????

Επισκέπτης
εσυ σωστα τα λες, απλα φετος οι ανεργοι ειναι κατα χιλιαδες πιο πολλοι και λεω πως σκεφτονται κι αυτοι, δεν αντιλεγω σ αυτο που λες

84 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 8:59 am

φραουλα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ξερω ρε κοριτσια να δουλευεις και να σου παρει τη θεση ενας ανεργος.....περιεργο το βλεπω... Sad Sad

85 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 9:26 am

????????

Επισκέπτης
καταλαβαινω πως το λες κι εγω αυτο πιστευω αλλα να που κι εκεινοι λενε πως θα πανε να ψαξουν για δουλεια αμα εχουν τα παιδια σπιτι και διαφορα τετοια........νομιζω μαλιστα οτι οι μακροχρονια ανεργοι εχουν επιπλεον μορια θα δουμε

86 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 10:57 am

totula

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο από ΕΟΚ και θεωρώ ότι οι άνεργοι θα έπρεπε να έχουμε προτεραιότητα. Οποία κοπέλα δουλεύει μπορεί να στείλει το παιδί της αν όχι σε ιδιωτικο σίγουρα σε δημοτικό. Ο γιος μου πήγαινε σταθμό από 11 μηνων δούλευα και τον στέλναμε στου δήμου. Την δεύτερη χρόνια τον πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη του ΟΑΕΔ. Εδώ και δύο χρόνια είμαι ανεργη φέτος πήγε σε ιδιωτικό αλλά δεν έβγαινε και τον σταματήσαμε και το ζητάει συνέχεια. Του χρόνου πρέπεινα πάει προνηπιο δεν είναι άδικο για αυτό το παιδί να μην μπορεί μόνο και μόνο επειδή δεν δουλεύω; Και από την άλλη πως θα ψάξω δουλειά αν δεν έχω τακτοποιήσει τα παιδιά;

87 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 10:59 am

????????

Επισκέπτης
αυτο ακριβως

παντως οτι και να λεμε εχει συγκεκριμενα μορια η καθε κατηγορια που ειναι αποφασισμενα

88 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 11:05 am

nena1988

φραουλα έγραψε:δεν ξερω ρε κοριτσια να δουλευεις και να σου παρει τη θεση ενας ανεργος.....περιεργο το βλεπω... Sad Sad

εχεις δικιο και εσυ απο τη μερια σου,αλλα και εμεις περιμενουμε να στειλουμε τα παιδια μας μπας και βρουμε καμια δουλεια,παντως πιστευω οτι θα εχουν βαλει καποιο πλαφον ποσα ατομα να παρουν απο καθε κατηγορια! Very Happy Very Happy Very Happy

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

89 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 11:23 am

????????

Επισκέπτης
μονο με τα μορια παιδια κανενα αλλο πλαφον δεν υπαρχει

90 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 12:34 pm

????????

Επισκέπτης
παιδια εχουμε ανοιξει δυο θεματα για το εσπα και οταν θα πρεπει να ενημερωθουμε θα γινει μπερδεμα ας κλεισει το ενα πλιιιιζ

91 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 2:51 pm

φραουλα

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
totula έγραψε:Αυτό πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο από ΕΟΚ και θεωρώ ότι οι άνεργοι θα έπρεπε να έχουμε προτεραιότητα. Οποία κοπέλα δουλεύει μπορεί να στείλει το παιδί της αν όχι σε ιδιωτικο σίγουρα σε δημοτικό. Ο γιος μου πήγαινε σταθμό από 11 μηνων δούλευα και τον στέλναμε στου δήμου. Την δεύτερη χρόνια τον πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη του ΟΑΕΔ. Εδώ και δύο χρόνια είμαι ανεργη φέτος πήγε σε ιδιωτικό αλλά δεν έβγαινε και τον σταματήσαμε και το ζητάει συνέχεια. Του χρόνου πρέπεινα πάει προνηπιο δεν είναι άδικο για αυτό το παιδί να μην μπορεί μόνο και μόνο επειδή δεν δουλεύω; Και από την άλλη πως θα ψάξω δουλειά αν δεν έχω τακτοποιήσει τα παιδιά;
αυτο που λες δεν ισχυει γιατι και στου δημου υπαρχουν κριτηρια και μορια....επισης ξερω πολλους ανεργους που ψαχνουν για δουλεια απο τις εφημεριδες πλεον κανενας δεν βγαινει στη γυρα να ψαχνει αφου δεν υπαρχουν αγγελιες και δουλειες..θα δειξει...καλο κουραγιο

92 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 3:05 pm

lenaki1982

δεν είναι έτσι κορίτσια...
εδώ απ'ότι ξέρω στους Δημόσιους παιδικούς σταθμούς μπαίνεις με μέσον...δυστυχώς!!!!

η κουμπάρα μου που δούλευε δεν της πήραν την μικρή και πήραν σε μια φίλη μου που ήταν άνεργη και τα 2 της παιδιά στη μέση της χρονιάς μετά τα Χριστούγεννα επειδή είχε μέσον...

93 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 8:14 pm

Αργυρώ030509

Κορίτσια μπερδεύετε λίγο τα θέματα...οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι για εργαζόμενες μητέρες (άσχετα που οι πλειοψηφία είναι στο σπίτι και κάθονται και ΔΕΝ μιλάω για άνεργες αλλά για αργόσχολες)!!!
Εδώ μιλάμε για ΕΣΠΑ που είναι μόνο για μισθωτές του ιδιωτικού τομέα και άνεργες και η μοριοδότηση είναι άλλη!!!
Μην τα μπερδεύουμε!!!

94 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 9:57 pm

????????

Επισκέπτης
Αργυρώ030509 έγραψε:Κορίτσια μπερδεύετε λίγο τα θέματα...οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι για εργαζόμενες μητέρες (άσχετα που οι πλειοψηφία είναι στο σπίτι και κάθονται και ΔΕΝ μιλάω για άνεργες αλλά για αργόσχολες)!!!
Εδώ μιλάμε για ΕΣΠΑ που είναι μόνο για μισθωτές του ιδιωτικού τομέα και άνεργες και η μοριοδότηση είναι άλλη!!!
Μην τα μπερδεύουμε!!!

σωστα!!!!!!!!!!!!!!

95 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 10:13 pm

totula

φραουλα έγραψε:
totula έγραψε:Αυτό πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο από ΕΟΚ και θεωρώ ότι οι άνεργοι θα έπρεπε να έχουμε προτεραιότητα. Οποία κοπέλα δουλεύει μπορεί να στείλει το παιδί της αν όχι σε ιδιωτικο σίγουρα σε δημοτικό. Ο γιος μου πήγαινε σταθμό από 11 μηνων δούλευα και τον στέλναμε στου δήμου. Την δεύτερη χρόνια τον πήραν γιατί ήμουν επιδοτούμενη του ΟΑΕΔ. Εδώ και δύο χρόνια είμαι ανεργη φέτος πήγε σε ιδιωτικό αλλά δεν έβγαινε και τον σταματήσαμε και το ζητάει συνέχεια. Του χρόνου πρέπεινα πάει προνηπιο δεν είναι άδικο για αυτό το παιδί να μην μπορεί μόνο και μόνο επειδή δεν δουλεύω; Και από την άλλη πως θα ψάξω δουλειά αν δεν έχω τακτοποιήσει τα παιδιά;
αυτο που λες δεν ισχυει γιατι και στου δημου υπαρχουν κριτηρια και μορια....επισης ξερω πολλους ανεργους που ψαχνουν για δουλεια απο τις εφημεριδες πλεον κανενας δεν βγαινει στη γυρα να ψαχνει αφου δεν υπαρχουν αγγελιες και δουλειες..θα δειξει...καλο κουραγιο

και βεβαια υπαρχουν μορια στου δημου και κριτηρια αλλα στου δημου βασικα πρεπει να δουλευεις εκτος αν εχεις δοντι οπως λεει και η αλλη κοπελα. 2 χρονια εστελνα τον μεγαλο μου στου δημου και ξερω.
τι σχεση εχει πως ψαχνει κανεις για δουλεια? εγω αν δεν παρουν τουλαχιστον τον μεγαλο μου στο σταθμο δεν μπορω ουτε στην γυρα να βγω να ψαξω ουτε μεσω αγγελιας

96 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Κυρ Μαϊος 06, 2012 10:45 pm

????????

Επισκέπτης
παιδια στην ελλαδα ζουμε, παντου και παντα υπαρχει δοντι

πηρα στο νηπιαγωγειο μας να ρωτησω αν μπορω να παιρνω το παιδι στις 2.30 λογω υγειας μου και μου ειπαν οτι ολες οι μαμαδες αυτο ζητανε!!!!!!!!!

αρα δεν δουλευουνε ρε παιδια.....ποια εργαζομενη ειναι σπιτι στις 2.30????

στο δημοτικο παιδικο περισυ ενα σωρο μαμαδες τις εβλεπε η γειτονισσα μου στο σουπερ, στο φουρνο, 11 η ωρα, 12........

οποιος προλαβει τον Κυριο ειδε

97 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 10:09 am

Αργυρώ030509

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Στο νηπιαγωγείο,το ωράριο λέει ή 12:20 ή 15:45.
Δεν υπάρχει δυνατότητα αποχώρησης άλλης ώρας.Μόνο για κανένα έκτακτο άν στο αφήσουν.

spyridoula1986

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οχι δεν ισχυει αυτο που λες,διοτι το ΕΣΠΑ βοηθα ανεργους και ΑΜΕΑ κυριως με το συγκεκριμενο προγραμμα.
οι εργαζομενες μητερες απευθυνονται στους σταθμους που ανηκουν στο δημο οπου πληρουν προϋποθεσεις και γι'αυτο αλλωστε βαση φορολογικης δηλωσης πληρωνουν ενα μερος για τη σιτιση σε αντιθεση με σταθμους που χρηματοδοτουνται απο την ΕΣΠΑ που δε πληρωνουμε τιποτα.Γιατι εσυ και η καθε εργαζομενη μητερα δουλευετε ενω οι ανεργες που δεν εχουν που να τα αφησουν για να ψαξουν για δουλεια απεθυνονται σε αυτους τους παιδικους και εξυπακουεται πως εχουν προτεραιοτητα.
εγω εχω το γιο μου σε παιδικο σταθμο μεσω της ΕΣΠΑ και ειμαι ενημερη επι του συγκεκριμενου θεματος

99 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 10:30 am

????????

Επισκέπτης
Αργυρώ030509 έγραψε:Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Στο νηπιαγωγείο,το ωράριο λέει ή 12:20 ή 15:45.
Δεν υπάρχει δυνατότητα αποχώρησης άλλης ώρας.Μόνο για κανένα έκτακτο άν στο αφήσουν.

ξερω καλα οτι γινεται σε περιπτωσεις ειδικων κοινωνικων ομαδων και γινοταν και περυσι στο νηπιαγωγειο μας σε 2 παιδακια μετα απο εντολη του υπευθυνου

και θεωρω τραγικο να μην υπαρχει ενα μεσο ωραριο απ τις 12.30 ως τις 4παρα ειναι πολλες ωρες χωρις εναλλακτικη

100 Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑ στό Δευ Μαϊος 07, 2012 10:50 am

Αργυρώ030509

Το σκεπτικό είναι οτι όποιος δεν δουλεύει θα το πάρει νωρίς,ενώ όσοι δουλεύουν,σου λέει θα το πάρουν το μεσημέρι!!!
Γιατί δεν πιάνεις την διευθύντρια του σχολείου και να της εξηγήσεις την κατάσταση,άν βρείς κόλλημα πήγαινε στην επιτροπή παιδείας που ανήκει το σχολείο ή στο δήμο και κάνε παράπονα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog