Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από anastasssia Σήμερα στις 10:31 am

» Παιδιά και σπουδές???
από JELLYFISH Σήμερα στις 9:15 am

» Αναμεικτα συναισθηματα
από lili lille Σήμερα στις 8:53 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 8:08 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από tzeni27 Σήμερα στις 5:42 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Sporaki! Σήμερα στις 4:55 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Σήμερα στις 4:15 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2015
από alepouditsa1 Χθες στις 9:39 pm

» ΜΑΡΣΙΠΟ RING SLING
από JELLYFISH Παρ Dec 19, 2014 9:57 pm

» Καθισμα αυτοκινητου BeSafe IziGo+ και βαση Isofix- Καροτσι Quinny Buzz
από Ντάλια Παρ Dec 19, 2014 3:04 am

» Γιατροί Γενικού πανεπιστημιακού Λάρισας
από Sporaki! Πεμ Dec 18, 2014 10:54 pm

» ΧΑΡΙΖΩ κρεμα nipple care
από maro28 Τετ Dec 17, 2014 11:35 pm

» Τελος ΕΟΠΥΥ στις ιδιωτικες κλινικές
από danik Τετ Dec 17, 2014 10:12 pm

» Πωλείται ring sling
από Stavroula_81 Τετ Dec 17, 2014 2:07 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ Νο24 7 ευρω!!
από Ντάλια Τρι Dec 16, 2014 9:26 pm

» ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ
από chriss Τρι Dec 16, 2014 4:39 am

» Πωλειται Γαλα Humana 1
από ogeo Δευ Dec 15, 2014 7:44 am

» Μανικιούρ Πεντικιούρ Τεχνητά με τα καλύτερα υλικά, φαντασία και καλό γούστο
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:41 am

» Προσφορά για μανικιούρ ημιμόνιμο!
από helonomama Δευ Dec 15, 2014 7:24 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από peristeraki Δευ Dec 15, 2014 5:45 am

» φωτογραφος Θεσσαλονικη
από vicky81 Δευ Dec 15, 2014 3:02 am

» σχολικές γιορτές σε νηπιαγωγείο
από Areti2 Κυρ Dec 14, 2014 9:10 am

» Δημητρης ντοκολας γυνοκολογος
από olga m Παρ Dec 12, 2014 8:49 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!
από ΛΕΝΑ!!! Παρ Dec 12, 2014 3:23 am

» Ψώνια μέσω ίντερνετ
από Areti2 Πεμ Dec 11, 2014 6:45 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Πεμ Dec 11, 2014 6:18 pm

» ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ???
από mama_maria krhth Πεμ Dec 11, 2014 8:20 am

» Προσκλητήρια Βάπτισης - Βιβλία ευχών {handmadebygeo}
από hmbg Τετ Dec 10, 2014 8:02 pm

» Τα πρωτα μας παπουτσακια.Βοηθεια παρακαλω!
από Areti2 Τετ Dec 10, 2014 9:38 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από chriss Τρι Dec 09, 2014 8:39 pm

» Σκεφτομαστε να μετακομισουμε Αγγλια...
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:05 am

» TUPPERWARE
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 1:03 am

» οικονομικες εξοδοι με τα παιδακια μας τωρα τα χριστουγεννα?
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:49 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:39 am

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από Areti2 Δευ Dec 08, 2014 12:32 am

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από vicky_89 Κυρ Dec 07, 2014 11:00 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Dec 06, 2014 4:08 am

» Μεγάλη καθυστέρηση και αρνητικό τεστ κύησης
από star30 Παρ Dec 05, 2014 7:09 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ #11
από mamavivo Πεμ Dec 04, 2014 10:46 pm

» ΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΖΩΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
από mamavivo Πεμ Dec 04, 2014 10:40 pm

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 2:43 am

ρουλα

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ναι το παθαμε και αυτο Crying or Very sad και απο τι την πατησαμε;κερασια
αφου οι κορες μου με την ανηψια μου κανανε το μπανακι τους στην πισινουλα στους και ηταν νωρις για μεσημεριανο,τους εδωσα κερασια να φανε.τα επλυνα καλα τα αφησα και λιγο στο νερο και αφου εβγαλα το κουκουτσι το σερβιρα στα κοριτσια.μετα απο 1μιση ωρα η μικρη μου διαμαρτυρετε οτι την ΄΄πειναει΄΄η κοιλια της.εγω στην αρχη νομιζα οτι πειναει και της ελεγα να περιμενει μεχρι να στρωσω το τραπεζι.γυρναω και τι να δω,ειχε βγαλει ολα τα ρουχα και κραταγε την κοιλια της.μεχρι να παω κοντα της αρχισε να κανει εμετο.ειπα οτι μπορει να της επεσαν βαρια γιατι δεν τα μασησε καλα.μου ξανακανει μετα απο κανα 10λεπτο αφου οπως φανταζεστε μολις ειχα μαζεψει τα προηγουμενα και οτι ειχα κανει και τις δυο μπανιο.σκεφτηκα μηπως ειναι καμια γαστρεντεριτιδα και αφου μιλησα με την παιδιατρο τηλεφωνω στην αδελφη μου που μενει απο πανω μου και ηταν η μεγαλη της κορη [3 χρονων] μαζι με τις κορες μου να της πω να μην την φερει σπιτι μου το απογευμα μηπως κολησει γιατι εχουν και ενα νεογεννητο 20 ημερων.και τι μου λεει;εχει ηδη κανει 2 φορες εμετο και η κορη της.οση ωρα μιλαμε εχω την μεγαλη μου να μου διαμαρτυρετε οτι την ποναει η κοιλια της και μεχρι να κλεισω ξεκιναει και αυτη.εδω ομως τα ειδα ολα Shocked παει να κανει εμετο και μου μενει στα χερια.την κουνησα αποτομα[χωρις να ξερω αν εκανα καλα]και εκανε ενα πραγμα σαν βηχα και της βγηκε ενα κομματι πυχτο και στη συνεχεια εκανε και αυτη εμετο. pale
το εργο το εχω ξαναδει με την μικρη μου οταν ηταν 25 ημερων πνιγηκε με το γαλα της[ελαφρια μορφη γοπ] και τρεχαμε στο παιδων ξημερωματα.τελικα εκανα και οι 2 απο 3 με 4 φορες συνολικα και αφου εξαντληθικαν κοιμηθηκαν για κανα 2ωρο.εννοειτε οτι ουτε που ξαπλωσα απο την αγωνια μου αλλα μολις ξυπνησαν φενονται πολυ καλυτερα.δεν πονανε οι κοιλιτσες τους,ουτε εχουν ξανακανει εμετο εδω και 4 ωρες.οπως εψαξα στο ιντερνετ ειναι τροφικη δηλητηριαση και ειναι στα φορτε του τωρα το καλοκαιρι
και ερχομαι τωρα και αναρωτιεμαι τι επρεπε να ειχα κανει με τα κερασια,να τα σαπουνισω;μονο αυ
το δεν εκανα.

2 Απ: τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 3:34 am

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ειμαι ειδικος αλλα μηπως απλα εφαγαν πολλα και τους επεσαν βαρια ; Γιατι και εγω οταν τρωω πολλα με ποναει το στομαχι μου . Αλλα σιγουρα η γνωμη ενος γιατρου ειναι οτι καλυτερο. Περαστικα σας.

3 Απ: τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 3:46 am

ρουλα

ευχαριστω για τα περαστικα faye.τα κερασια τα εβαλα σε μια κουπα του καφε γιατι τους αρεσει να κρατανε την κουπα σαν μεγαλες και δεν ειναι η πρωτη φορα που τρωνε τοσα.δεν ξερω τωρα αν θα πρεπει να τους δωσω το βραδυ γαλα μιας και τα γαλοκτοκομικα δεν επιτρεπονται στον εμετο.ξερει κανεις να μου πει;ολο το απογευμα εχουν φαει λιγο ρυζακι και νερο σε μικρες ποσοτητες αλλα πιο πολυ προληπτικα μιας και φαινονται και οι τρεις μια χαρα.

4 Απ: τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 3:51 am

faye

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρουλα έγραψε:ευχαριστω για τα περαστικα faye.τα κερασια τα εβαλα σε μια κουπα του καφε γιατι τους αρεσει να κρατανε την κουπα σαν μεγαλες και δεν ειναι η πρωτη φορα που τρωνε τοσα.δεν ξερω τωρα αν θα πρεπει να τους δωσω το βραδυ γαλα μιας και τα γαλοκτοκομικα δεν επιτρεπονται στον εμετο.ξερει κανεις να μου πει;ολο το απογευμα εχουν φαει λιγο ρυζακι και νερο σε μικρες ποσοτητες αλλα πιο πολυ προληπτικα μιας και φαινονται και οι τρεις μια χαρα.
Δεν παιρνεις τον γιατρο σου ενα τηλεφωνο; Για το γαλα να σου πω δεν το ηξερα αυτο.

5 Απ: τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 4:02 am

NATASHA

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Ρουλα περαστικουλα στα τζουρτζουνελια σου...πρεπει να ταλαιπωρηθηκαν πολυ!!!!!!!Μιλα καλυτερα με παιδιατρο και ενημερωσε μας για την κατασταση τους!!!!!Ευχομαι να ειναι καλα!!!! I love you

6 Απ: τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 5:23 am

catherine

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Περαστικά στα κοριτσάκια σου!!!
Δεν ήξερα ότι μπορεί να πάθεις δηλητηρίαση από κεράσια... Ενημέρωσέ μας για το τι σου είπε ο παιδίατρός σας...

7 Απ: τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 6:07 am

Μιλουπακι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλυτερα να μην τους δωσεις γαλα σημερα αστο για αυριο, να τους επεσε βαρια το αποκλειω γιατι καναν και τα τρια και καποιο ηταν και πιο μεγαλο οποτε κατι ειχαν που τα πειραξε, ευτιχως που αρχισαν γρηγορα τους εμετους και σταματησαν νωρις, σου ευχομαι να ειναι ολα καλα, και ρωτα τον γιατρο απο τι μπορει να ηταν καποιο λιπασμα που ειχε μεινει η απο τα κερασια, ελεος να μην ξερεις τι να τα ταισεις τελικα

8 Απ: τροφικη δηλητηριαση στό Σαβ Jul 03, 2010 7:31 am

ρουλα

ευχαριστω ολες σας για τα περαστικα που απο οτι φαινεται ειναι Very Happy
αφου εκαναν εμετο μεχρι και 4 φορες η μεγαλη μου κορη και τρεις η μικρη μου με την ανηψια,σταματησαν εκει.μιλησα με την παιδιατρο απο την αρχη νομιζοντας οτι ειναι γαστρεντεριτιδα αλλα δεν μπορει να επιασε την ιδια ωρα και τις τρεις μαζι.το μονο κοινο που ειχαν φαει ειναι τα κερασια γι'αυτο και ειμαι σιγουρη οτι εκει ηταν το προβλημα Crying or Very sad τωρα σε αυτο που ρωτατε ουτε και εγω δεν ξερω δηλαδη και στα κερασια προβλημα τι να πω.μα τι θα ταιζουμε τα παιδια μας τελικα; Twisted Evil
μιλησαμε και πριν απο λιγο με την παιδιατρο και αφου ολο το απογευμα δεν εκαναν εμετο,ειναι δραστηριες και εχουν φαει ελαφρια,ψωμακι φρυγανιες και ρυζι,μας ειπε καλυτερα να αποφυγουμε για σημερα το γαλα.
faye δεν το ηξερες οτι στον εμετο απαγορευονται τα γαλοκτοκομικα ,τα γλυκα και γενικα τα βαρια φαγητα.επιτρεπετε μονο φρυγανιες ψωμακαια ρυζι λαπας και στεγνα φαγητα οχι σαλτσες και οχι καρυκευμα
τα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog