Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από irenehr Σήμερα στις 9:18 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από tzeni27 Σήμερα στις 9:01 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από RITAKI30 Σήμερα στις 8:43 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από Anastasie Σήμερα στις 8:22 pm

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από maro28 Σήμερα στις 7:40 pm

» φοβος για εξωμήτριο
από maro28 Χθες στις 8:41 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Χθες στις 7:37 pm

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!
από Evagelia3 Χθες στις 7:33 pm

» Ενδομητριωση
από nanou Χθες στις 6:12 pm

» Εργασία και χαρά(;;;)
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 9:48 pm

» ολονυκτιο ξυπνημα!
από HappyMama Τρι Nov 25, 2014 9:18 pm

» Παπαδάκης Μιλτιάδης γυναικολόγος
από Evagelia3 Τρι Nov 25, 2014 7:00 pm

» 1 έτους: φρέσκο, εβαπορέ ή σκόνη;
από kikimam Τρι Nov 25, 2014 5:01 am

» Εγκυος μάλλον....
από HappyMama Δευ Nov 24, 2014 9:47 pm

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015
από depy302 Δευ Nov 24, 2014 6:09 pm

» γνωμη για θρησκευτικο γαμο
από vasoulagal Κυρ Nov 23, 2014 7:10 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Σαβ Nov 22, 2014 7:20 pm

» Μαμάδες από Αχαρνές (Μενίδι) και γύρω περιοχές!
από Evagelia3 Σαβ Nov 22, 2014 4:45 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από tzeni27 Σαβ Nov 22, 2014 1:33 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από vblue Παρ Nov 21, 2014 9:45 am

» Συνεχείς ωτίτιδες και διαφορετικές απόψεις γιατρών
από anipomoni Παρ Nov 21, 2014 12:16 am

» ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΚΑΤ'ΟΙΚΩΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ??
από xrisili Παρ Nov 21, 2014 12:02 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΣ
από HappyMama Πεμ Nov 20, 2014 11:43 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από iouliana Πεμ Nov 20, 2014 11:02 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Τετ Nov 19, 2014 8:34 am

» gunaikologos
από tania1422 Τετ Nov 19, 2014 3:06 am

» εξοπλισμός σε άριστη κατάσταση
από vdimak Τρι Nov 18, 2014 8:08 am

» ΠΩΣ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ???
από HappyMama Δευ Nov 17, 2014 9:46 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από pennytol Δευ Nov 17, 2014 6:12 pm

» Συγνώμη για την ερώτηση!
από Evagelia3 Δευ Nov 17, 2014 5:53 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Δευ Nov 17, 2014 9:25 am

» θεματακι με την περιοδο....
από maro28 Σαβ Nov 15, 2014 6:27 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από elin1 Παρ Nov 14, 2014 11:16 pm

» Πως βάζω φωτογραφία;;
από tassoula Παρ Nov 14, 2014 10:01 am

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από afroula_27 Παρ Nov 14, 2014 7:02 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Πεμ Nov 13, 2014 9:10 pm

» soldesanil !!
από efffie Πεμ Nov 13, 2014 8:18 pm

» φρουτόκρεμα και κρέμες...
από kikimam Πεμ Nov 13, 2014 4:59 am

» πεθερα εντομοκτονο
από tassoula Τετ Nov 12, 2014 9:17 am

» Θέματα Ιδιωτικής Ασφάλισης
από alexbox Τετ Nov 12, 2014 4:20 am

Παρόντες χρήστες
624 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 10 μέλη, 1 μη ορατός και 613 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Ana, Anastasie, irenehr, kikimam, maria1984, maro28, NOPITSA, RITAKI30, tania1422, tzeni27

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Δευ Mar 19, 2012 9:43 pm

sofia lara

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΩΡΑΙΑ Η ΑΝΟΙΞΗ,ΩΡΑΙΑ Η ΖΕΣΤΗ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΜΦΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΥΤΩΝΩ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΞΕΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ affraid !!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙΤΕ,ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΙΔΕΑ.

2 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Δευ Mar 19, 2012 10:30 pm

supermama

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε και γω τωρα εχω κανα 2μηνο που βλεπω στην κουζινα μου.. κατι μικρες! Shocked παντα εχω κολημα με την καθαριοτητα και τωρα ενα παραπανω. εκανα γενικη τα παντα στην κουζινα με χλωρινες κοκ. τιποτα αυτες.και ολα τα εχω σφραγισμενα παντα απο τροφιμα.. ουτε ψιχουλα αφηνω ουτε τιποτα. ισως βγαινουν μου ειπαν απο κατω απο τη βρυση ξερω γω στις σωληνες... προχθες ειδα ενα μικρουλη μεσα στο ρολοι του φουρνου!!!εχω φρικαρει!!!!

3 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Δευ Mar 19, 2012 10:35 pm

sofouli

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επειδη ειχαμε ενα θεματακι με τις κατσαριδες,τις οποιες σιχαινομαι....πηγα σε γεωπονο και πηρα ενα υγρο.το διαλυεις με νερο και ψεκαζεις.εγω ενα χρονο δεν ειδα....για τις ξανθες κατσαριδες.και εννοειται πως γεμισα παντου δαφνοφυλλα τα οποια σιχαινονται!

4 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Δευ Mar 19, 2012 10:42 pm

panta

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα!! Εξαρταται που ειναι οι κατσαριδες. Αν ειναι στην κουζινα, πάρε το Goliath Gel. Το βάζεις ακόμη και μέσα στα ντουλαπια και δεν υπαρχει προβλημα. Κοστιζει γυρω στα 50-60 ευρω αλλα ειναι για πολλεεεεες εφαρμογες. Υπαρχουν νομιζω και φθηνοτερα στο εμποριο, αλλα αυτο ειναι φοβερα αποτελεσματικο. Εγω ειχα στην κουζινα τις μικρες τις ξανθες. Αυτες πολλαπλασιαζονται σε χρονο ρεκορ. Φωναξαμε ενα γεωπονο και εβαλε αυτο το τζελ και σωθηκαμε. Τον πληρωσαμε 20 ευρω. Οποτε εχεις την επιλογη να αγορασεις το τζελ και να το κανεις μονη σου και να σου μεινει και για επομενες φορες ή για το σπιτι των γονιων σου, φιλης σου κλπ ή να φωναξεις γεωπονο και να πληρωσεις λιγοτερα.

5 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Δευ Mar 19, 2012 11:09 pm

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CAFARAN και σώθηκες. Το παρήγγειλα μέσο internet περίπου στα 30-40 ευρώ αλλά θα το έχεις για πολύ. Επειδή το έψαξα πολύ προσέχετε . Αν δείτε μία κατσαρίδα αυτό σημαίνει ότι υπάρχουν και άλλες. Συνήθως κυκλοφορούν την νύχτα και δεν μπορούν να ζήσουν χωρίς νερό. Εμείς την πατήσαμε γιατί οι βόθροι είχαν ανοίξει και ερχόταν από εκεί μέσο του συφόν. Αυτό που κάναμε φτιάξαμε τους βόθρους και έβαλα κάτω από τα ντουλάπια της κουζίνας το cafaran μαζί και δαφνόφυλλα . Κάθε δύο μήνες σκουπίζω και ξαναβάζω γιατί τα αυγά μπορεί και να κάνουν μήνες να σκάσουν.

6 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Δευ Mar 19, 2012 11:19 pm

boubou

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το μονο που θα πω πανω σε αυτο γιατι απο φαρμακα δν ξερω ειναι ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕ οταν τις βλεπετε!! Γιατι εκει που πατας μια..σκορπιζει ΑΠΕΙΡΑ αυγα..και μετα απο κανα 6μηνο που τα αυγα γινονται μωρα.. βλεπετε παλι κατσαριδες!!! Εξοντώστε τες με φαρμακα μονο!
Τοσο καιρο εμενα σε πολυκατοικια και καθε χρονο κανουν απεντόμωση οποτε δν ειχα προβλημα!

7 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Τρι Mar 20, 2012 12:12 am

sofia lara

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΩΧ ΤΑΛΑΙΠΟΡΙΑ ΘΕΕ ΜΟΥ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΩ ΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΕΝΑ ΕΝΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑ ΔΩ ΟΥΤΕ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΕΣ ΑΣ ΕΙΝΑΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΕΩΠΟΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΡΑΝΤΙΣΕΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΟΥΣΚΕΜΑ!!

8 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Τρι Mar 20, 2012 12:21 am

manoulitsamou

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΝΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΜΕ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΙΑ ΠΟΛΛΗ ΠΙΧΤΗ ΚΡΕΜΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΦΤΟ ΑΥΤΕΣ ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΚΟΛΑΝΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΠΑΙΘΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΕΤΑΤΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΛΗΜΕΝΕΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΗΤΕ ΦΤΕΡΟΤΕΣ ΞΑΝΘΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ Smile Smile Smile Smile ΚΑΙ ΑΠΑΛΑΧΤΗΚΑΤΕ cheers cheers

9 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Τρι Mar 20, 2012 2:11 am

Ματίνα

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς όταν είχαμε πριν κανα δύο χρόνια, χρησιμοποιήσαμε κάτι φωλιές με φάρμακο που είναι και υποτίθεται πως το μεταφέρουν στη φωλιά τους και πεθαίνουν όλες. Η αλήθεια είναι πως παρόλο που δεν το περίμενα, είχε αποτελέσματα.

10 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Τρι Mar 20, 2012 5:32 am

sofia lara

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΛΙΕΣ?ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΘΈΛΩ ΣΕ ΚΑΜΊΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΛΛΉΣΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΆ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΤΆΞΩ.

11 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Τετ Nov 28, 2012 9:59 pm

ioli-greece

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλες τις φίλες. Οι κατσαρίδες προτιμούν τα σκοτεινά και υγρά μέρη όπως οι αποχετεύσεις. Η καλύτερη λύση, κατά την προσωπική μου άποψη γιατί την έχω δοκιμάσει, είναι να καλέσεις μια εταιρεία που ασχολείται με εκκενώσεις βόθρων, αποφράξεις κλπ να κάνει απολύμανση και καθαρισμό στον βόθρο και τις αποχετεύσεις προς το τέλος Μαϊου. Ο μήνας δεν ξέρω γιατί είναι ο Μάϊος. Έτσι μου έχουν πει, έτσι κάνω και έχω δει τρομερά αποτελέσματα.

12 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Δευ Apr 29, 2013 10:14 pm

alkisti87

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οι περισσότερες εταιρείες που ασχολούνται με αποφράξεις και απολυμάνσεις διαθέτουν υπερσύγχρονο εξοπλισμό και τα αποτελέσματα είναι άμεσα και δραστικά. Άλλοι τύποι απολύμανσης είναι οι απεντομώσεις και οι μυοκτονίες εξίσου σημαντικές για να ζούμε σε ένα καθαρό και υγιεινό περιβάλλον.

13 Απ: ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ...!! στό Τρι Apr 30, 2013 3:08 am

svfcm

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το κακό με τις κατσαρίδες είναι ότι αφήνουν αυγά, ακόμα και αν οι ίδιες εξολοθρεύονται με ψεκασμούς, οπότε φαύλος κύκλος.

Υπάρχει ένα φάρμακο με διάρκεια 12μηνη, λέγεται ICON και θα το βρείτε σε αποθήκες κτηνιατρικών φαρμάκων ή γεωπόνους. Είναι το ΜΟΝΟ που εξολοθρεύει και τα αυγά και έτσι καταπολεμάει στη ρίζα το πρόβλημα. Δεν θα ξαναβρείτε ούτε ξανθές ούτε μελαχρινές ;-)

14 καλησπερα στό Τρι Apr 30, 2013 5:30 am

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
sofouli έγραψε:επειδη ειχαμε ενα θεματακι με τις κατσαριδες,τις οποιες σιχαινομαι....πηγα σε γεωπονο και πηρα ενα υγρο.το διαλυεις με νερο και ψεκαζεις.εγω ενα χρονο δεν ειδα....για τις ξανθες κατσαριδες.και εννοειται πως γεμισα παντου δαφνοφυλλα τα οποια σιχαινονται!
καλησπερα ναι αυτο εκανα και εγω......ειναι αποτελεσματικο και πολυ καλο.και οικονομικο.να ξερετε οτι δεν παταει και αλλου ειδους ζωηφια.τοσο καλο!!!!!!!!ομως με αυτες που ερχονται πετωντας???????μενω στον 2οροφο και ερχονται πετωντας μεσα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a free blog