Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από kikimam Σήμερα στις 1:34 am

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από griniaroula Σήμερα στις 1:04 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από Princess Σήμερα στις 12:23 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Despoinaki123 Χθες στις 9:12 pm

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Χθες στις 8:08 pm

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Χθες στις 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Χθες στις 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Χθες στις 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Χθες στις 1:38 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 12:36 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 5:34 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 7:07 pm

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Δευ Oct 20, 2014 6:10 am

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Δευ Oct 20, 2014 3:01 am

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Σαβ Oct 18, 2014 12:23 am

Παρόντες χρήστες
557 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 1 μη ορατός και 544 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Despoinaki123, georgia78, IoliAtore, kikimam, lili lille, Ricola, roulakriti, thali-alex, trilly, ΖΩΗ13, Καλλιόπη Τζιλέρογλου

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

21 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τετ Mar 21, 2012 9:50 pm

barbie!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσακια!! λοιπον πηρα τωρα κ ρωτησα τιμες στο μητερα κ μου ειπαν.....το 4κλινο 678, το 3κλινο 983, το 2κλινο 2000, κ 1κλινο 3300, οι τιμες περιλαμβανουν κ επισκληριδιο κ αναισθησιολογο κ τις βασικες εξετασεις του νεογνου. μου ειπαν οτι υπαρχουν κ καποιες extra εξαιτεσεις για το μωρουλι που τις κανουμε αν θελουμε κ κοστιζουν 305. ενταξει οι τιμες δεν μου φανηκαν κ τραγικες....καλες ειναι σε σχεση με αλλες εποχες......πιο πολυ με ενδιεφερε να μαθω απο εσας που ειχατε εμπειρια...πως ειναι εσωτερικα...η συμπεριφορα τους...η καθαριοτητα κ τετοια...!

22 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τετ Mar 21, 2012 10:12 pm

souzan

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω που γεννησ ατωρα τον γενναρη στο μητερα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο την συμπεριφορα ολου του προσωπικου εκει μεσα ημουν σε τρικλινο δωματιο με καισαρικη και επισκληριδιο νομιζω πληρωσα κοντα στο 700 με το νεο συστημα ο γιατρος μου μου πηρε 1500 παντως σε σχεση με το ιασω που γεννησα το πρωτο μου παιδι το μητερα ηταν πολυ καλυτερο απο θεμα συμπεριφορας

23 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τετ Mar 21, 2012 10:19 pm

barbie!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να σου ζησει soyzan το μικρουλι σου!!! ναι εε?? κ ολοι λενε για το ιασω οτι ειναι καλυτερο!....ευτυχως που μου τα λετε αυτα γιατι κ εμενα ο γιατρος μου στο μητερα ειναι...κ επειδη δεν ειχα γνωστες μου να εχουν γεννησει εκει...ειχα αρχισει να αγχωνομαι...αλλα απο οτι βλεπω...μια χαρα ειναι.... Very Happy

24 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τετ Mar 21, 2012 10:21 pm

vblue

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άρα οι τιμές έχουν πέσει παααρα πολύ! Συμφέρει απ το να πας σε δημόσιο (και βασικά αυτό έχουν προσπαθήσει να κάνουν, διότι τα δημόσια έχουν πήξει!!!). Αν σκεφτείς ότι λίγους μήνες πριν κόστιζε το οικονομικό τρίκλινο 2250! Πάντως το 300άρι για τις εξετάσεις του παιδιού δεν άλλαξε απ ότι βλέπω!
Ελπίζω να μην άλλαξε και η συμπεριφορά των υπαλλήλων, διότι εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη όπως έγραψα και σε προηγούμενη ανάρτηση...
Α! Και μια συμβουλή! Κορίτσια αν σας παίρνει οικονομικά καλύτερα να πάτε από τρίκλινο και πάνω... Είναι δύσκολη η "συγκατοίκηση", δεν ξέρεις σε ποιόν θα πέσεις! Εγώ είχα διάφορα "φρούτα" όταν γέννησα... Μην ξεχνάτε ότι το κτίριο του Μητέρα είναι παλιό (αν και έχουν κάνει πρόσφατη ανακαίνηση) και το να είναι 3 λεχώνες με μία τουαλέτα είναι κομματάκι δύσκολο, πόσο μάλλον να είναι τέσσερις...

Να σου ζήσει κοριτσάκι!!!!

25 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τετ Mar 21, 2012 10:33 pm

barbie!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω μαζι σου....κ εγω η για 3κλινο η για 2κλινο σκεφτομαι.....βεβαια η διαφορα μεταξυ τους ειναι περιπου 1000....δεν ειναι κ λιγα...κ ασε που μπορει να μπω σε 3κλινο αλλα να ειμαστε 2...(αν ειμαι τυχερη!!).....μου ειπαν οτι μπορω να παω να με ξανγησουν ωστε να δω κ λιγο τους χωρους απο τωρα...(μπορει να ειναι λιγο υπερβολικο...) αλλα θα το κανω..! Very Happy

26 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Πεμ Mar 22, 2012 1:08 am

souzan

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσι μου βεβαια πανε 6 χρονια που εχω γεννησει στο ιασω παντως καλυτερα να πας σε τρικλινο και οχι τετρακλινο εγω τωρα στο μητερα ετυχα να ειμαι με καλες γυναικες στο ιδιο δωματιο και δεν ειχε καμια πολλες επισκεψεις σε αλλα δωματια που εβλεπα οταν εκανα βολτες στο διαδρομο ειχαν πολλους επισκεπτες και φασαρια ειναι και θεμα τυχης

27 Μητερα στό Πεμ Mar 22, 2012 1:12 am

Theofania

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εγώ στο Μητέρα γέννησα πριν απο περίπου 2 χρόνια. Στην αρχή δεν ήθελα με τίποτα να μπω σε 3κλινο όταν όμως είδα τις διαφορές στις τιμές το ξανασκέφτηκα. Τελικά ήμουν σε "λουξ" 3κλινο και αυτό γιατί μονο το πρώτο βράδυ το μοιράστηκα με μια κοπέλα, απο την επόμενη μέχρι και όταν βγήκα ήμουν ολομόναχη.

28 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Πεμ Mar 22, 2012 6:48 am

barbie!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ησουν τυχερη πολυ....γιατι κ ολομοναχγ σε τρικλινο...ειναι αρκετα σπανιο πιστευω!!! Θα πω να το δω κ απο κοντα σε κανα δυο μηνες...κ βλεπουμε!! Εχω αγχωθει αρκετα....απλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι συνεχεια....

29 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Πεμ Mar 22, 2012 10:41 am

eleni85

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα κοριτσια κ να σα ζησουν τα μωρακια σας!!!
εγω ενα εχω να πω...γεννησα πριν 2 χρονια στο μητερα..και οτι παροτι η ασφαλιστικη μου πληρωσε 7000 το μητερα και 7000 το γιατρο ε δεν θα ελεγα οτι τα αξιζε κιολασ το νοσοκομειο!! εγω δεν θα τα εδεινα με τιποτα!
περα απ τισ νοσοκομες που ηταν αψογες.. το φαγητο χαλια οι τουαλετες στο μονοκλινο καθαρες μεν αλλα παλιεσ κ δεν εδειχναν καθαρες παροτι ηταν!επισησ κατω που σε εχουν κ γεννασ η συμπεριφορα κυριωσ των γυναικων ηταν για πολυ ξυλο αλλα τελοσπαντων!

30 Μαιευτήριο Μητέρα στό Πεμ Mar 22, 2012 6:50 pm

Theofania

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Barbie, μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος.

Οσον αφορά το δωμάτιο και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση αλλά οταν έκανα βόλτες στον όροφο υπήρχαν πολλά κενά δωμάτια. Πλέον αφού έχω ζήσει αυτή την εμπειρία είμαι της άποψης οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος να δίνουμε πολλά χρήματα για το νοσοκομείο, είναι πεταμένα λεφτά.

31 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Πεμ Mar 22, 2012 7:41 pm

barbie!

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!! Εχεις δικιο theofania μου ετσι ειναι.....4 μερες ειναι ολες κ ολες...απλα ξερεις...να μην γινεται κ χαμος!! ....ξερει καμια ποτε εγινε η ανακαινηση??? confused

32 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τρι Μαϊος 08, 2012 10:37 pm

MOTHER32

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα! Είναι να γεννήσω το Σεπτέμβριο 2012 στο Μητέρα και αναρωτιέμαι εάν ξέρει κανένας τι θα πληρώσω...

33 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τρι Μαϊος 08, 2012 10:39 pm

maraki1979

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΝΟΕΜΒΡΗ.Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1500 ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ 4 ΚΛΙΝΟ 678

34 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τρι Μαϊος 08, 2012 11:18 pm

cleo!

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
reiv έγραψε:Και εγώ γέννησα τα δυδιμάκια μου(2η γέννα)στο μητερα.Ότι θέλειες μπορώ και εγώ να σε βοηθήσω.
Εμένα είχε μαία ο δικός μου ο γιατρός.Πάντως από το προσωπικό της αίθουσας οδυνων,τοκετών,τραυματιοφορείς,του ορόφου(3ος)και της μονάδας(νοσηλευτήκαμε μιας και είμασταν πρόωρα)πολύ ευχαριστημένη.πολύ ευχαριστημένη.
Όσο για τον ΕΟΠΥΥ μου είχε πεί ο παιδίατρός μου που είναι μέσα στο μητέρα από την καινούργια χρονιά θα ήταν όλα τα έξοδα με τα ταμεία και μόνο το γιατρό θα πληρώνει όποιος νοσηλεύεται.Δεν ξέρω νεότερα όμως μπορείς να μάθεις από το γιατρό σου ή να κάνεις ένα τηλ.
Ναι περνάει η Pambers σε όλες και σου δίνουν κουτί με δωράκια καθώς και το μητέρα σου δίνει τσάντα με δωράκια.Εμένα και έπειτα από κανένα μήνα ήρθαν με κούριερ 2 κουτιά δεν θυμάμαι από ποιά εταιρία με δωράκια,μέχρι και Dettol κανονική συσκευασία είχε.

καλησπερα!συγνωμη που θα ειμαι λιγο ασχετη με το θεμα..αλλα μιας και ανεφερες για τον παιδιατρο σου επειδη ψαχνω παιδιατρο, θα μπορουσες να μου στειλεις με pm το ονομα του και ποσο παιρνει για επισκεψη στο σπιτι και ποσο στο ιατρειο??ειναι μεσα στο μητερα ε?ειναι και συμβεβλημενος με ΕΟΠΥΥ??
ευχαριστω!

35 μαιευτηριο μητερα στό Τετ Μαϊος 09, 2012 3:32 am

reiv

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
cleo,καθόλου άσχετο.Μόνο που δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και δεν ξέρω να στέλνω π.μ.δεν εχω κανένα πρόβλημα να σου λύσω κάθε απορεία.Μπορώ άραγε να σου γράψω εδώ ή μπορώ να σου στείλω το mail μου να επικοινωνήσουμε εκεί;;;Στην διάθεσή σου.

36 Απ: μαιευτηριο μητερα στό Τετ Μαϊος 09, 2012 10:21 pm

cleo!

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
reiv έγραψε:cleo,καθόλου άσχετο.Μόνο που δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και δεν ξέρω να στέλνω π.μ.δεν εχω κανένα πρόβλημα να σου λύσω κάθε απορεία.Μπορώ άραγε να σου γράψω εδώ ή μπορώ να σου στείλω το mail μου να επικοινωνήσουμε εκεί;;;Στην διάθεσή σου.

κατω απο το ονομα και την φωτογραφια μου (αριστερα οπως διαβαζεις αυτο το μηνυμα) εχει ενα ανθρωπακι που γραφει pm πατας εκει και μου στελνεις. ευχαριστω πολυ!
δεν θα ηθελα να γραφουμε ονοματα και τιμες,δεν ειναι σωστο νομιζω, αλλιως δεν ειχα κανενα προβλημα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog