Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Σήμερα στις 4:09 am

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από μαρακι27 Σήμερα στις 2:34 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από jollie Χθες στις 1:40 pm

» χατζηκωστα
από x.gorou Παρ Jul 03, 2015 6:51 am

» SOS Ενημερωθείτε άμεσα για την Κυστική Ινωση
από ntina82 Τετ Jul 01, 2015 5:58 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από anmar Τρι Jun 30, 2015 4:47 am

» Χρειάζομαι Gonal ή Puregon
από rozalinda Παρ Jun 26, 2015 3:09 am

» ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ
από mamana Πεμ Jun 25, 2015 5:39 am

» Ηλεκτρική σκούπα Rainbow
από christinelle Πεμ Jun 25, 2015 2:59 am

» ΧΑΤΖΗΠΑΠΠΑΣ στο Αλεξανδρσ
από pigkoulinaki Τετ Jun 24, 2015 5:28 am

» εγκυουλες Αυγούστου Σεπτεμβρίου
από tassoula Τρι Jun 23, 2015 7:37 am

» στοματιτιδα
από pigkoulinaki Τρι Jun 23, 2015 4:52 am

» ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ
από ladyinred Πεμ Jun 18, 2015 4:01 am

» ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ Η ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΥΣΗ 2015
από perperouna Τετ Jun 17, 2015 10:48 am

» παιδοχειρουργός στη θεσ.νικη
από amazona Δευ Jun 15, 2015 4:11 am

» ψωριαση...
από sofiabv Σαβ Jun 13, 2015 12:23 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Παρ Jun 12, 2015 11:13 pm

» Βαρος νεογεννητου που θηλαζει
από roulakriti Παρ Jun 12, 2015 2:42 am

» Απορία!! Θα ήθελα τη γνώμη σας!
από Marianito Πεμ Jun 11, 2015 1:10 pm

» Τερηδονα στα νεογιλα δοντακια, σε μωρο 19 μηνων
από A.A Πεμ Jun 11, 2015 11:29 am

» προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι
από elbar Τετ Jun 10, 2015 5:40 am

» Φοβάμαι ότι το μωρό προτιμάει τη γιαγια!
από ntina82 Τετ Jun 10, 2015 3:26 am

» εγκυμοσυνη, θυροειδης ή κατι αλλο;;;;
από grousi Τρι Jun 09, 2015 2:24 pm

» Βαρεμάρα!! Καμία για κουβεντούλα;;;
από Marianito Δευ Jun 08, 2015 5:39 am

» ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ - ΠΕΙΤΕ ΓΝΩΜΕΣ/ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!
από A.A Σαβ Jun 06, 2015 1:09 pm

» Πρησμένο στήθος!!
από Marianito Σαβ Jun 06, 2015 11:57 am

» Κρούσμα διφθερίτιδας στην Ισπανία
από Areti2 Σαβ Jun 06, 2015 6:00 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από zeta86 Παρ Jun 05, 2015 11:23 am

» ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ;;;
από Areti2 Πεμ Jun 04, 2015 3:32 pm

» ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΕΤΟΣ ΕΣΠΑ??
από Areti2 Πεμ Jun 04, 2015 3:25 pm

» ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ PUREGON Η GONAL
από djina76 Κυρ Μαϊος 31, 2015 11:33 pm

» ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ
από Pitsa Παρ Μαϊος 29, 2015 1:18 am

» Μου την σπανε τα πεθερικα
από ζουζουνακι Τετ Μαϊος 27, 2015 7:50 am

» οι απο κατω
από Titino Τρι Μαϊος 26, 2015 6:16 am

» σερπαφαρ κ πονοι σαν περιοδου
από elbar Δευ Μαϊος 25, 2015 4:29 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ
από elbar Κυρ Μαϊος 24, 2015 2:07 am

» απολυμανση sos
από maria1984 Πεμ Μαϊος 21, 2015 7:00 am

» Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι!
από Tzeni84 Τρι Μαϊος 19, 2015 8:33 am

» Ανακοινωση εγκυμοσυνης στον εργοδοτη
από Titino Κυρ Μαϊος 17, 2015 10:20 pm

» ελεος κ αλλη αυξηση στο κοστος γεννας.....
από Tzeni84 Κυρ Μαϊος 17, 2015 10:55 am

Παρόντες χρήστες
569 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 569 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

41 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Δευ Μαϊος 14, 2012 11:24 pm

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον για να σας δωσω μια ιδεα του τι επεται θα γραψω αυτες που μου εκαναν εντυπωση γιατι δεν το γνωριζα!

baby oil

Με την βοηθεια του μπορουμε να βγαλουμε την τσιχλα απο ρουχα,επιπλα,ακομα και απο τα μαλλια,τριβοντας το και ξεβγαζοντας το μετα!

Λεμε αντιο σε ετικετες και αυτοκολλητα τριβοντας τα με λιγο λαδι.Με το ιδιο τροπο μπορουμε να αφαιρεσουμε ανωδυνα τσιροτα και επιθεματα!

Ξυδι

Το ξυδι εκτος απο τις εκατονταδες χρησεις του,μπορει να χρησιμοποιηθει και ως φυσικο μαλακτικο.Βαλτε στη θηκη,μαζι με το απορρυπαντικο,1/2 φλιτζανι λευκο ξυδι.Ζωντανευει τα χρωματα,απομακρυνει τα υπολλειματα σαπουνιου απο το πλυντηριο,αλλα και απο τα ρουχα κανοντας τα πιο απαλα!

σοδα

Αν ψαχνετε ενα απολυτα φυσικο σαπουνι για τα φρουτα και τα λαχανικα σας,ηδη το εχετε στο ντουλαπι σας!Τριψτε τα με λιγη σοδα και στη συνεχεια ξεβγαλτε τα καλα με νερο!

λεμονι

Το καλυτερο "αντιδοτο" για λεκεδες απο μελανι ειναι ο χυμος του λεμονιου,τον οποιο μπορειτε να χρησιμοποιησετε επισης και ως λευκαντικο.Αν παλι θελετε τα λευκα ευαισθητα ρουχα σας ακομα πιο λευκα,μουλιαστε τα σε νερο και χυμο 30' πριν απο την πλυση!

Ενθουσιαστηκατε?Εγω παντως πολυ!

ΠΗΓΗ:ΕΙΚΟΝΕΣ SO SIMPLE!

42 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Δευ Μαϊος 14, 2012 11:40 pm

joannoua3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Oute egw ta gnwriza... Very Happy Very Happy Very Happy

43 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Τρι Μαϊος 15, 2012 10:58 pm

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η συνεχεια....για το μαγικο λεμονι...

1) Eξουδετερωστε μικροβια απο τις ξυλινες επιφανειες κοπης,αλλα και απο τις κουταλες τριβοντας τες με μια λεμονοκουπα.
2) Απομακρυνετε τις οσμες και καθαριστε τον φουρνο μικροκυματων βραζοντας για 5' ενα φλιτζανι νερο με 4 κουταλιες της σουπας χυμο λεμονιου.Οι ατμοι μαλακωνουν τα υπολειμματα των τροφων στα τοιχωματα του φουρνου και χαριζουν ευχαριστη μυρωδια.
3) Ο χυμος απο 1/2 λεμονι μαζι με κρυο νερο φρεσκαρει τα μαραμενα μαρουλια.Μουλιαστε τα σε αυτον,στο ψυγειο για μια ωρα.
4) Αρωματιστε φυσικα το σπιτι βραζοντας σε λιγο νερο τις φλουδες ενος λεμονιου,2 ξυλαρακια κανελα και μερικα καρφακια γαριφαλο.
5) Το καλυτερο αντιδοτο για λεκεδες απο μελανι ειναι ο χυμος λεμονιου,τον οποιο μπορειτε να χρησιμοποιησετε επισης και ως λευκαντικο.Αν παλι θελετε τα λευκα ευαισθητα ρουχα σας ακομα πιο λευκα,μουλιαστε τα σε νερο και χυμο 30' πριν απο την πλυση.
6) Γυαλιστε τις μπαταριες του μπανιου και της κουζινας τριβοντας τες με μια λεμονοκουπα και ξεβγαζοντας με αφθονο νερο.
7) Για ρυζι σπυρωτο,προσθεστε 1 κουταλακι του γλυκου χυμο λεμονιου τη στιγμη του βρασμου.
Cool Αν το συχνο βαψιμο με βερνικι εχει αφησει στα νυχια σας κιτρινα σημαδια,βυθιστε τα για 10' σε χυμο λεμονιου και στη συνεχεια σε ενα μειγμα απο νερο και λευκο ξιδι.
9) Με μια φλουδα λεμονι στο βαζο της καστανης ζαχαρης θα αποφυγετε το...πετρωμα.
10) Οι αποξηραμενες φλουδες λεμονιου ειναι ο νουμερο ενας εχθρος του σκορου.Κρεμαστε τες στην ντουλαπα η βαλτε τες στην ακρη των συρταριων σας.

Η συνεχεια ισως αυριο η το απογευμα!

44 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Τρι Μαϊος 15, 2012 10:59 pm

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελεος προσπαθω να βαλω το νουμερο 8 με παρενθεση και μου βγαινει το φατσακι!

45 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Τετ Μαϊος 16, 2012 11:28 am

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα "μυστικα" του baby oil!

1) Θελετε βοηθεια στο ξεσκονισμα?Ριξτε μικρη ποσοτητα απο bay oil σε ενα πανι και περαστε με αυτο τα ξυλινα επιπλα σας.Τελος,σκουπιστε με καθαρο πανι και δειτε τα λαμπουν.
2) Τα κολλημενα φερμουαρ βγηκαν τον δασκαλο τους.Βαλτε λιγο παιδικο λαδι στην ακρη μιας μπατονετας και ακουμπηστε στην προβληματικη περιοχη.Θα δουλεψει ξανα σαν καινουριο.
3) Καθαριστε το δερμα σας απο χρωματα,αλλα και πισσα τριβοντας τα με ενα πανι και λιγο baby oil.
4) Το τετραχρονο αγγελουδι σας ζωγραφισε με κηρομπογιες τα επιπλα σας?Εφοδιαστειτε με ενα πακετο βαμβακι και ενα μπουκαλι παιδικο λαδι και αναλαβετε δραση.Τριψτε απαλα και στη συνεχεια περαστε με ενα ελαφρως βρεγμενο πανι.
5) Καντε τις δερματινες τσαντες και τα παπουτσια σας σαν καινουργια αλειφοντας τα με baby oil και βαμβακι,κανοντας κυκλικες κινησεις.Προσοχη :μην το δοκιμασετε σε σουεντ!
6) Θελετε να κρατησετε τα αλατα και τα υπολειμματα σαπουνιου μακρια απο την καμπινα της μπανιερας σας για περισσοτερο διαστημα?Απλωστε στο τζαμι ενα λεπτο στρωμα λαδιου,το οποιο απωθει το νερο,αλλα και το σαπουνι.
7) Περαστε με λιγο baby oil τα κηροπηγια σας.Οσο και αν "τρεξουν",θα μπορεσετε να αφαιρεσετε τα υπολειμματα με ευκολια.
8/ Πειτε "αντιο" σε ετικετες και αυτοκολλητα τριβοντας τα με λιγο λαδι.Με τον ιδιο τροπο μπορειτε να αφαιρεσετε ευκολα και ανωδυνα τσιροτα και επιθεματα.
9) Η τσιχλα μπορει να γινει πραγματικος μπελας οπου και αν κολλησει.Δοκιμαστε να την αφαιρεσετε απο παπουτσια,ρουχα,επιπλα,ακομα και απο τα μαλλια,τριβοντας με baby oil και ξεβγαζοντας καλα.
10) Λυση και στους γορδιους δεσμους των κολιε δινει το παιδικο λαδι.Βαλτε λιγες σταγονες στην παλαμη σας,τριψτε τον κομπο και στη συνεχεια,με τη βοηθεια μιας καρφιτσας,προσπαθηστε να τον χαλαρωσετε.

46 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Δευ Μαϊος 21, 2012 10:32 pm

black beauty

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Δεν ξερω αν το εχω ξαναβαλει το βιντεακι!Δειτε το ειναι χρησιμο!

Μα εχει τετοια εκπομπη στην τιβι,δεν την εχω πετυχει?Οποια ξερει ας μου πει!

47 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Τρι Μαϊος 22, 2012 12:58 am

ioanna85

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να κανω μια ερωτηση;

Ειχε στην αρχη αναφερθει πως μπορουμε να καθαρισουμε το πλυντηριο μας με ξυδι και σοδα!Μηπως μπορει να μου πει καποια δοσολογια και σε ποια θηκη του πλυντηριου τα βαζουμε;

Ευχαριστω!

48 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Τρι Μαϊος 22, 2012 1:02 am

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:Να κανω μια ερωτηση;

Ειχε στην αρχη αναφερθει πως μπορουμε να καθαρισουμε το πλυντηριο μας με ξυδι και σοδα!Μηπως μπορει να μου πει καποια δοσολογια και σε ποια θηκη του πλυντηριου τα βαζουμε;

Ευχαριστω!

γεια σου ιωαννα! μπορεις να βαλεις σκετη σοδα στην θηκη που βαζεις το απορρυπαντικο και να βαλεις μια πλυση στο δυνατο. εγω αυτο κανω μια φορα το μηνα και γινεται τελειο.

49 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Τρι Μαϊος 22, 2012 1:03 am

ioanna85

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:
ioanna85 έγραψε:Να κανω μια ερωτηση;

Ευχαριστω!

γεια σου ιωαννα! μπορεις να βαλεις σκετη σοδα στην θηκη που βαζεις το απορρυπαντικο και να βαλεις μια πλυση στο δυνατο. εγω αυτο κανω μια φορα το μηνα και γινεται τελειο.

Ευχαριστω...[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

50 Απ: Οικολογικα καθαριστικα την / το Δευ Μαϊος 28, 2012 3:51 am

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια.
Θέλω ένα οικολογικό η οτιδήποτε άλλο καθαριστικό για νιπτήρα ο οποίος επειδή δεν καθαριζόταν τακτικά έχει πιάσει πώς να το περιγράψω σαν πουρί? Κάτι τέτοιο.
Μέχρι σπίρτο έριξα αλλά δεν φεύγει να γίνει άσπρος και λαμπερός όπως ήταν παλιά.
Φαίνεται μουντός σαν να είναι ακάθαρτος και μόλις πριν λίγο τον καθάρισα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Δωρεάν Φόρουμς | © PunBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Sosblog.fr