Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 4:54 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 4:33 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 11
από griniaroula Σήμερα στις 11:33 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από jollie Σήμερα στις 9:39 am

» Face-paintig για παιδικά πάρτυ Θεσσαλονίκη
από fenaki22 Σήμερα στις 7:22 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Σήμερα στις 3:57 am

» egkyoules iounioy-iouliou 2015
από paourina Σήμερα στις 3:06 am

» www.candyland .gr
από candyland Χθες στις 7:32 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από paourina Χθες στις 6:48 pm

» Site μανικιούρ-πεντικιούρ-shellac με τιμούλες.
από Superb Mommy Χθες στις 6:15 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από griniaroula Χθες στις 1:58 am

» ΤΕΣΤ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑΣ
από anna4 Χθες στις 1:38 am

» μαθαμε στα χερακια!!
από αφροδιτη! Τετ Oct 29, 2014 11:00 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kaatrin Τρι Oct 28, 2014 5:22 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Τρι Oct 28, 2014 11:08 am

» ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΙΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑ
από Superb Mommy Τρι Oct 28, 2014 8:30 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από maria2013 Τρι Oct 28, 2014 6:07 am

» ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
από Λιτσα34 Τρι Oct 28, 2014 4:31 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Oct 27, 2014 8:14 pm

» ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΗ
από ζουζουνακι Δευ Oct 27, 2014 8:13 pm

» γεννα στο Ρεα και επιδόματα!
από Vassiliki_ Δευ Oct 27, 2014 8:10 pm

» Κανακάκης Σταύρος στο Έλενα?Κάποια βοήθεια?
από Superb Mommy Δευ Oct 27, 2014 7:11 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Δευ Oct 27, 2014 3:01 am

» 6 ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ.
από vagann Κυρ Oct 26, 2014 5:39 am

» prwtes ebdomades eggymoshnhs
από kerasoula Κυρ Oct 26, 2014 4:54 am

» Καλως σας βρηκα ξανα!
από ria Κυρ Oct 26, 2014 3:20 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014!!!!!
από eyakos Σαβ Oct 25, 2014 8:39 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 24, 2014 9:47 pm

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από HappyMama Παρ Oct 24, 2014 7:53 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από VANESSA1984 Παρ Oct 24, 2014 10:25 am

» ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΑΛΚ
από κοκκινοσκουφιτσα Πεμ Oct 23, 2014 9:53 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 5:34 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 4:39 pm

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Τρι Oct 21, 2014 7:09 am

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:27 am

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Τρι Oct 21, 2014 6:15 am

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Τρι Oct 21, 2014 5:10 am

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 7:07 pm

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Δευ Oct 20, 2014 6:10 am

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Δευ Oct 20, 2014 3:01 am

Παρόντες χρήστες
231 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 4 μέλη, 0 μη ορατοί και 227 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Mariza_30, roulakriti, Superb Mommy, ΜΑΡΙΑΜ1

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τετ Jan 23, 2013 2:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Αργυρώ030509

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!!
Υπέροχη μέρα!!!
sunny sunny sunny
flower flower flower

CHRISLA2216

τελικα εχουμε γιασεμι! Embarassed Embarassed
ειχαμε παρει ασπρα κ μπλε, αλλα τα μπλε που μου αρεσαν πολυ δυστυχως δεν επιασαν καθολου κ τα βγαλαμε.. τα ασπρα παλι, τα αγορασαμε αρκετα ψηλα κ φουντωσαν γρηγορα!! τον χειμωνα που μας περασε εχασαν ολα τα ανθη, και εμειναν μονο τα φυλλα.. τωρα τα βλεπω "ξυπνανε" σιγα σιγα..

giota1977

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νανακι έγραψε:οκ λοιπον ,
γνωμη μου ετσι? παρε 2 καμελιες που δεν παθαινουν τιποτα χειμωνα καλοκαιρι .Θα δεις στο internet πως ειναι σαν εμφανιση .παρε διαφορετικα χρωματα.

Παρε γαρδενια ,δεν παθαινει τιποτα ,επισης κι βγαζει τα ωραια ασπρα μυρωδατα ανθη.Παρε γιασεμι ,ειναι φανταστικο ,ανθιζει συνεχεια το καλοκαιρι και γινεται θαμνος η αναρρηχιτικο .
Παρε διπλαδενιες [μονο για καλοκιαρι κανουνε βεβαια αλλα ειναι φανταστικο]
παρε μολοχες ..φθηνες ,πολυχρωμες ,πολλαπλασιαζονται με ενα κλαδακι και μονο και αντεχουν ολο το λκαλοκαιρι .επισης ιδιας συνομοταξιας και τα πελαργονια ,φθηνα και ανθεκτικα.
αυτα μου ηρθανε με τη μια ,θα σου λεω κι αλλα .Αν εχεις λαικη αγορα κοντα να πας .Ειναι πολυ πιο οικονομικα ολα και βλεπεις μεγαλη ποικιλια και διαλεγεις.
εγω εχω στον κηπο μου κατω ,

χιονουλα,φωτινιες,πικροδαφνιες,λεμονοκυπαρρισα,πολλες τριανταφυλλιες,αροκαρια [ελατο],τεραστια λεηλαντ,αγριοκορομηλιες [μονο για ισκιο ],σφενδαμους,τηλιο δεντρο,στρατηγο,γκυ,2 ροδιες,βιβουρνα ,αγγελικη ,μανολια,
κλπ κλπ κλπ κλπ .Αυτα κατω μονο ,στη βεραντα αλλα .ΠΑΕΙ ΤΟ ΖΙΡΤΕΚ ΣΥΝΝΕΦΟ ...χαχαχαχαχαχα

ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΧΩΡΟ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΓΚΑΖΟΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ 8 ΓΛΑΣΤΡΕΣ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΑΛΛΕΣ ΒΛΕΠΕΙΣ
ΤΩΡΑ ΕΧΩ 2 ΓΑΡΔΕΝΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΖΑΛΕΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΕΞΕΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 5 ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ
ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΣΕΜΙ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΡΙΞΕ Ο ΑΕΡΑΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟΑΣΠΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ??

CHRISLA2216

giota1977 έγραψε:
Νανακι έγραψε:

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΣΕΜΙ ΣΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΑΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΡΙΞΕ Ο ΑΕΡΑΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟΑΣΠΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ??

κι εμενα καπως ετσι εγιναν το χειμωνα, αλλα μηπως ειναι απο την πολυ υγρασια η' το πολυ ποτισμα??
θελω κ εγω να μαθω αν υπαρχει κατι... βεβαια,τον τελευταιο καιρο με το που βγηκε λιγο ο ηλιος, εχει αρχισει κ πρασινιζει σιγα σιγα..

giota1977

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΤΙΖΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΑΣΙΝΙ ΛΕΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΑΔΕΨΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νανακι έγραψε:
tsipita!! έγραψε:Κι εμένα η μεγάλη μου αδυναμία είναι τα φυτά και τα λουλούδια flower flower . Έχουμε έναν μικρό κηπάκο και έχω φυτέψει διάφορα. Μια χρονιά έβαλα και γκαζόν (μόνη μου) αλλά μου χάλασε και δεν ξαναέβαλα. Επίσης έχω φυτεμένα και στις γλάστρες διάφορα λουλουδάκια Smile
Τα δικά μου αγαπημένα είναι μια γαρδένια (που μου την έκανε δώρο ο μπαμπάς μου όταν γέννησα τα παιδάκια μου), οι ιβίσκοι, οι ορτανσίες και οι πετούνιες οι οποίες είναι βέβαια εποχιακές (μόνο για το καλοκαίρι) αλλά είναι πανέμορφες!!

πολυ ωραια και τα δικα σου ,ο ιβισκος ειδικα τελειος .Εμενα μου χαλασε απο το πολυ ποτισμα μια χρονια και δεν ξαναπηρα ,αλλα ειναι φοβερος.
Την ορτανσια την περιμενω να ανθισει φετος να δω αν θα μου πετυχει .Δεν μου πιανει με τιποτα ομως.
Και οι πετουνιες πολυ οικονομικες και ωραιες ,εχω κι εγω σε γλαστρα και βγηκαν και κατι αγριες στον κηπο ,δεν τις πειραζω ,μ"αρεσουν.
Εκει που ηταν το γκαζον σου τωρα τι εχεις? σκετο χωμα?
Αν θες ωραιο φυτο για τον κηπο ,που γινεται και δεντρο και θαμνος [εγω τα εχω κανει δεντρα ]παρε φωτινια.Δεν ριχνει ουτε ενα φυλλαρακι ,χειμωνα καλοκαιρι πρασινο και τωρα την ανοιξη γινεται κοκκινο ! φανταστικο και ανθεκτικο.
Καλημέρα! Επιτέλους λίγος ήλιος sunny
Εκεί που είχα το γκαζόν μου είναι σκέτο χώμα και βγαίνουν χόρτα. Οι ορτανσίες θέλουν σκιερό μέρος αλλιώς ο ήλιος (ειδικά ο μεσημεριανός το καλοκαίρι) καίει τα άνθη τους. Επίσης πρέπει το χώμα τους να είναι μονίμως ελαφρά υγρό και που και που χρειάζονται σίδηρο Smile
Τα φωτίνια δεν τα ήξερα. Όμορφα είναι!!

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsipita!! έγραψε:
Νανακι έγραψε:
tsipita!! έγραψε:Κι εμένα η μεγάλη μου αδυναμία είναι τα φυτά και τα λουλούδια flower flower . Έχουμε έναν μικρό κηπάκο και έχω φυτέψει διάφορα. Μια χρονιά έβαλα και γκαζόν (μόνη μου) αλλά μου χάλασε και δεν ξαναέβαλα. Επίσης έχω φυτεμένα και στις γλάστρες διάφορα λουλουδάκια Smile
Τα δικά μου αγαπημένα είναι μια γαρδένια (που μου την έκανε δώρο ο μπαμπάς μου όταν γέννησα τα παιδάκια μου), οι ιβίσκοι, οι ορτανσίες και οι πετούνιες οι οποίες είναι βέβαια εποχιακές (μόνο για το καλοκαίρι) αλλά είναι πανέμορφες!!

πολυ ωραια και τα δικα σου ,ο ιβισκος ειδικα τελειος .Εμενα μου χαλασε απο το πολυ ποτισμα μια χρονια και δεν ξαναπηρα ,αλλα ειναι φοβερος.
Την ορτανσια την περιμενω να ανθισει φετος να δω αν θα μου πετυχει .Δεν μου πιανει με τιποτα ομως.
Και οι πετουνιες πολυ οικονομικες και ωραιες ,εχω κι εγω σε γλαστρα και βγηκαν και κατι αγριες στον κηπο ,δεν τις πειραζω ,μ"αρεσουν.
Εκει που ηταν το γκαζον σου τωρα τι εχεις? σκετο χωμα?
Αν θες ωραιο φυτο για τον κηπο ,που γινεται και δεντρο και θαμνος [εγω τα εχω κανει δεντρα ]παρε φωτινια.Δεν ριχνει ουτε ενα φυλλαρακι ,χειμωνα καλοκαιρι πρασινο και τωρα την ανοιξη γινεται κοκκινο ! φανταστικο και ανθεκτικο.
Καλημέρα! Επιτέλους λίγος ήλιος sunny
Εκεί που είχα το γκαζόν μου είναι σκέτο χώμα και βγαίνουν χόρτα. Οι ορτανσίες θέλουν σκιερό μέρος αλλιώς ο ήλιος (ειδικά ο μεσημεριανός το καλοκαίρι) καίει τα άνθη τους. Επίσης πρέπει το χώμα τους να είναι μονίμως ελαφρά υγρό και που και που χρειάζονται σίδηρο Smile
Τα φωτίνια δεν τα ήξερα. Όμορφα είναι!!

ευχαριστω για τη συμβουλη για την ορτανσια ,φετος την εβαλα οπως λες κι εσυ σε σκιερο μερος.
Τωρα για να φυτεψεις γκαζον θελει σκαψιμο απο την αρχη?

ναι οι φωτινιες ειναι τελειες και δε λερωνουν ποτε

giota1977

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΨΑΞΑ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΦΩΤΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΑΞΗ Η ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ????

ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΘΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΣΧΟΒΟΛΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΙΣΩΣ?? ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ??

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
giota1977 έγραψε:ΕΨΑΞΑ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΦΩΤΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΑΞΗ Η ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ????

ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΘΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΣΧΟΒΟΛΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΙΣΩΣ?? ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ??

οι φωτινιες ειναι τελειες για περιφραξη,πρασινες ολο ο χρονο και με κοκκινο την ανοιξη ,δεν εχουν ομως μυρωδια ,αλλα ειναι πολυ ωραιες,να βαλεις.Παρε και μικρες σε 1-2 χρονια τριπλασιαζονται

giota1977

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AX ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΦΩΤΙΝΙΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΦΕΤΟΣ !!!!!!!!!!!

naysika

και εμενα μου αρεσουν πολυ τα φυτα!!!εχω πολλα στο κηπο μου και μεσα στο μπαλκονι! μην νομιζεται ποτε δεν θυμαμαι ομως πως λεγοντε εκτος καποια δεντρα που ειναι στο κηπο και οχι δεν βγαζουν καρπους γιατι μαλλον κατι ειχε κανει ο παππους μου και ειναι τζουφια!!!χιχιιχιχι εχω καριδια,λεμονια μουσμουλια και μονο για ισκιο ειναι ολα!!
εχω κατι κυπαρισακια ουτε ξερω πως λεγοντε!

τωρα θελω να παρω βασιλικακια και μερικα μπαξεβανικα και να τα φυτεψω σε γλαστρες που εχω μεγαλες.εστω να κοψουμε καμια ντοματουλα και καμια πιπερια για το καλοκαιρι!

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νανάκι το γκαζόν για να ξαναφυτευτεί θέλει σκάψιμο το έδαφος απ' την αρχή και ειδικά σε εμάς που δεν είναι και επίπεδο και είναι και γεμάτο πέτρες, θέλει πολύ σκάψιμο οπότε δεν το σκεφτόμαστε προς το παρόν. Κηπευτικά βάζουμε κι εμείς κάθε χρόνο (ντομάτες, πιπεριές και αγγουράκια). Τώρα έχουμε φυτεμένα μαρουλάκια Wink

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια να μην ξεχασω να σας πω:

αν πατε καμια βολτουλα /εκδρομη στη φυση ,κοιταξτε γυρω σας ,εχει απιθανα αγριολουλουδα για τα βαζα και μπορειτε μερικα να τα βγαλετε ευκολα απο τη ριζα [με προσοχη ]και να τα φυτεψεε στον κηπο η σε γλαστρα στο μπαλκονι .

Μην απογοητευτειτε αν καμια φορα δεν πιανουν ,δεν κανει το χωμα γι αυτο .

Παντως για τα βαζα ,το τι εχει εξω ....δεν περιγραφεται .Ανοιξτε τα ματια σας και απολαυστε

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερααααα Very Happy flower

CHRISLA2216

καλημερα κι απο μενα!!
την κυριακη που ειχε λιακαδα τρομερη κ ζεστουλα, βγηκαμε με τα παιδια στην αυλη κ φυτεψαμε μια τριανταφυλλια, μαιντανο, ανηθο κ τον αγαπημενο μου βασιλικο!! αντε να δω αν θα πιασουν..

να ρωτησω τωρα.. ο περσινος βασιλικος μου επειδη καταστραφηκε με τα κρυα, υπαρχει περιπτωση να ζωντανεψει παλι, η' να τον ξεριχωσω καλυτερα?? επισης ειδα σημερα στο σουπερ μαρκετ γαρδενια κ καμελια κ ηθελα να παρω αλλα διστασα.. ποιο απο τα 2 ειναι πιο ανθεκτικο κ λιγοτερο απαιτητικο?? αν ξερει καποια ας μου πει..

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια . Τελικά για την μεγάλη γλάστρα που σας είχα ρωτήσει πήρα ένα ροδόδεντρο. Έχει καμιά σας . Από το φυτώριο που την πήρα μου είπαν ότι θέλει ίσκιο.

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CHRISLA2216 έγραψε:καλημερα κι απο μενα!!
την κυριακη που ειχε λιακαδα τρομερη κ ζεστουλα, βγηκαμε με τα παιδια στην αυλη κ φυτεψαμε μια τριανταφυλλια, μαιντανο, ανηθο κ τον αγαπημενο μου βασιλικο!! αντε να δω αν θα πιασουν..

να ρωτησω τωρα.. ο περσινος βασιλικος μου επειδη καταστραφηκε με τα κρυα, υπαρχει περιπτωση να ζωντανεψει παλι, η' να τον ξεριχωσω καλυτερα?? επισης ειδα σημερα στο σουπερ μαρκετ γαρδενια κ καμελια κ ηθελα να παρω αλλα διστασα.. ποιο απο τα 2 ειναι πιο ανθεκτικο κ λιγοτερο απαιτητικο?? αν ξερει καποια ας μου πει..

Καλημέρα. Η καμέλια είναι πιο ανθεκτική. Αντέχει και στο κρύο. Τον χειμώνα την είχα έξω και δεν έπαθε τίποτα είναι γεμάτη μπουμπούκια τώρα. Γαρδένια όσες φορές και αν πήρα πάντα μου χαλάει.

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://xristina-stovathoskipos.blogspot.com/2009/05/blog-post.html

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Miki ,καλο "πιασιμο " στο λουλουδι σου

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
miki2009 έγραψε:
CHRISLA2216 έγραψε:καλημερα κι απο μενα!!

Καλημέρα. Η καμέλια είναι πιο ανθεκτική. Αντέχει και στο κρύο. Τον χειμώνα την είχα έξω και δεν έπαθε τίποτα είναι γεμάτη μπουμπούκια τώρα. Γαρδένια όσες φορές και αν πήρα πάντα μου χαλάει.

ναι οντως η καμελια ειναι πιο ανθεκτικη ,εμενα φετος μου επεζησε και η γαρδενια ,χωρις να τη βαλω μεσα το χειμωνα !! παραξενο αλλα εγινε .Για το βασιλικο δεν ειμαι σιγουρη αλλα μαλλον δεν ξαναπιανει. Ειναι και αντικουνουπικος

CHRISLA2216

miki2009 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια . Τελικά για την μεγάλη γλάστρα που σας είχα ρωτήσει πήρα ένα ροδόδεντρο. Έχει καμιά σας . Από το φυτώριο που την πήρα μου είπαν ότι θέλει ίσκιο.

σε γενικες γραμμες, χρειαζεται αρκετο φως για να ανθισει!! θελει ισκιο το καλοκαιρι και γενικα οταν ο ηλιος "καιει"..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog