Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από tassoula Σήμερα στις 1:04 am

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από kerasoula Χθες στις 11:49 pm

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Χθες στις 11:43 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 11:27 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Χθες στις 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Χθες στις 10:24 pm

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από tania1422 Χθες στις 9:02 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Χθες στις 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Χθες στις 6:51 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Χθες στις 5:59 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Χθες στις 4:50 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Χθες στις 4:23 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Χθες στις 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Χθες στις 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Χθες στις 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Χθες στις 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Χθες στις 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Χθες στις 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ Δευ Sep 29, 2014 4:31 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Κυρ Sep 28, 2014 2:33 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

» Almiron pepti 2
από Nifitsa Πεμ Sep 25, 2014 11:15 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από mamy land Πεμ Sep 25, 2014 8:51 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Πεμ Sep 25, 2014 12:56 am

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΒΑΠΤΙΣΗΣ 150 ΕΥΡΩ
από elfoula Τετ Sep 24, 2014 8:45 pm

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νανακι έγραψε:καλημερα απο τον καταπρασινο κηπο μου,μετα απο καλο κλαδεμα ,κουρεμα γκαζον και ποτισμα με το λαστιχο ....και οντας πολυ πτωμα ..καθησα να απολαυσω !

2 σπουργιτια φλερταρουν πανω στο σφενδαμο και για ενα δευτερολεπτο ξεχαστηκα εντελως .
Τα απλα πραγματα τελικα με συγκινουν.

Σημερα πηρα απο τη λαικη και ενα νεο λουλουδι,καμπανουλα κοκκινη .Μου ειπε ο μαστορης εκει ,πως γινεται θαμνος και βγαζει ολο το χρονο κοκκινες καμπανουλες .!!

Αν μαθω να ανεβαζω φωτο θα σας το δειξω ...χαχαχαχα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

καλημερα νανακι! προσπαθησε να ανεβασεις φωτο να δουμε τις ομορφιες σου!
κι εγω τωρα που γυρισα απο τις διακοπες του πασχα θα οργανωθω! εχω καποια φυτα αλλα θελω και χρωμα βρε παιδι μου! ανοιξη ειναι να ομορφυνει λιγο το μπαλκονι! μη με πεις τρελλη, αλλα θελω να βαλω και μια ζαρντινιερα με μαιντανο σελινο και δυοσμο. τι λες?
ααα, θυμασαι που σου ελεγα για ενα αλεξανδρινο που μου ειχαν φερει τον δεκεμβριο? ακομα ζει και βασιλευει! το αγαπω πολυ αυτο το φυτο. λεω να μεταφυτευσω σε μεγαλυτερη γλαστρα να παρει τα πανω του. μπορω να το βγαλω στο μπαλκονι τωρα που επισε ζεστη ή οχι?

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
trilly έγραψε:
Νανακι έγραψε:καλημερα απο τον καταπρασινο κηπο μου,μετα απο καλο κλαδεμα ,κουρεμα γκαζον και ποτισμα με το λαστιχο ....και οντας πολυ πτωμα ..καθησα να απολαυσω !

2 σπουργιτια φλερταρουν πανω στο σφενδαμο και για ενα δευτερολεπτο ξεχαστηκα εντελως .
Τα απλα πραγματα τελικα με συγκινουν.

Σημερα πηρα απο τη λαικη και ενα νεο λουλουδι,καμπανουλα κοκκινη .Μου ειπε ο μαστορης εκει ,πως γινεται θαμνος και βγαζει ολο το χρονο κοκκινες καμπανουλες .!!

Αν μαθω να ανεβαζω φωτο θα σας το δειξω ...χαχαχαχα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΡΙΚΑΛΑ

καλημερα νανακι! προσπαθησε να ανεβασεις φωτο να δουμε τις ομορφιες σου!
κι εγω τωρα που γυρισα απο τις διακοπες του πασχα θα οργανωθω! εχω καποια φυτα αλλα θελω και χρωμα βρε παιδι μου! ανοιξη ειναι να ομορφυνει λιγο το μπαλκονι! μη με πεις τρελλη, αλλα θελω να βαλω και μια ζαρντινιερα με μαιντανο σελινο και δυοσμο. τι λες?
ααα, θυμασαι που σου ελεγα για ενα αλεξανδρινο που μου ειχαν φερει τον δεκεμβριο? ακομα ζει και βασιλευει! το αγαπω πολυ αυτο το φυτο. λεω να μεταφυτευσω σε μεγαλυτερη γλαστρα να παρει τα πανω του. μπορω να το βγαλω στο μπαλκονι τωρα που επισε ζεστη ή οχι?

να βαλεις καλο μου ,και μπορεις να βαλεις και τις κοκκινες μικρες πιπεριες που μπαινουν σε πολλα φαγητα και ειναι καλλωπιστικο φυτο ,απ"ολα ειναι καλο να εχουμε .Εγω δεν εχω τετοια ακομη γιατι καλυπτομαι απο τους γονεις μου !! Αλλα αν χρειαστει θα βαλω ανετα .

Οσο για φωτο θα ασχοληθω μαλλον αυριο ,τωρα δεν προλαβαινω.

Το αλεξανδρινο μαλλον δε θελει πολυ ηλιο ,δεν ειμαι απολυτα σιγουρη

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Νανακι στις Δευ Apr 23, 2012 1:55 pm, 1 φορά

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγινε ευχαριστω για τις συμβουλες! θα επανερθω με νεοτερα!

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:εγινε ευχαριστω για τις συμβουλες! θα επανερθω με νεοτερα!

Τρίλι, αν θυμάμαι καλά ο Αλεξανδρινός είναι φυτό εσωτερικού χώρου. Αγαπάει το φως αλλά όχι την πολλή ζέστη. Και αν τον έχεις μέσα στο σπίτι θέλει πότισμα 1 φορά την εβδομάδα και ενδεχομένως 2 φορές το καλοκαίρι.
Το δικό φυτό που αγαπώ και το έχω πολλά χρόνια και διατηρείται ακόμα είναι ένα σπαθόφυλλο. Εύκολο φυτό, το ποτίζω πολύ (να λιμνάσει) και σιγά σιγά αποροφάει το νερό του και όποτε διψάει πέφτουν τα φύλλα του προς τα κάτω και δε γίνεται να το ξεχάσεις. Μόλις το ποτίσεις ξαναβρίσκει τα πάνω του.

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεσποινα τελικα δεν θα το βγαλω εξω μετα απο τις συμβουλες σας. θα το κρατησω μεσα. δεν θελω με τιποτα να μου χαλασει ή τουλαχιστον ας κρατησει οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο!

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!! Εγώ δεν έχω προλάβει αυτές τις μέρες να κάνω πολλά πράγματα στο κήπο πέρα από πότισμα. Σκέφτομαι να αγοράσω και να φυτέψω φραουλιές Smile .Τα μικρά μου αγαπούν τις φράουλες και τουλάχιστον θα ξέρω ότι αυτές που θα τρώνε δε θα είναι ψεκασμένες με χίλια δυο φάρμακα. Έχετε μήπως καμία συμβουλή να μου δώσετε? Χρειάζονται ιδιαίτερη μεταχείριση στο φύτεμα, τη λίπανση κλπ??

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οτι πιο ευκολο στη φυτευση οι φραουλες ,εγω ειχα βαλει μια φορα σε μεγαλη γλαστρα στη βεραντα.τΟ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια γεια σας. Θέλω να βάλω μαιδανό . Πέρυσι που έκανα μια απόπειρα δεν έγινε γιατί η μαμά μου λέει δεν έπρεπε να το βάλω σε φυλόχωμα αλλά σε σκέτο χώμα κάτω .Ισχύει?

elenidek

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΓΗΚΕ ΣΕ ΦΥΛΛΟΧΩΜΑ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΠΕΙΡΑ ΒΑΘΙΑ. ΕΡΙΞΑ ΤΟΝ ΣΠΟΡΟ ΣΤΗΝ ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΕΛΑΦΡΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΜΕΤΑ ΠΟΤΙΣΜΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΣΕ ΠΙΟ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΜΕΡΟΣ. ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΥΟΣΜΟ

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenidek έγραψε:ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΓΗΚΕ ΣΕ ΦΥΛΛΟΧΩΜΑ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΠΕΙΡΑ ΒΑΘΙΑ. ΕΡΙΞΑ ΤΟΝ ΣΠΟΡΟ ΣΤΗΝ ΖΑΡΝΤΙΝΙΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΨΑ ΕΛΑΦΡΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΜΕΤΑ ΠΟΤΙΣΜΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΣΕ ΠΙΟ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΜΕΡΟΣ. ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΥΟΣΜΟ

με βαζετε σε πειρασμο να βαλω κι εγω τετοια ,ειναι τα μονα που δεν εχω

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλό μήνα σε όλες flower flower !! Πώς περάσατε τη Πρωτομαγιά?

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μεχρι το μεσημερι πηραμε οικογενειακως τα βουνα,καφεδακι βολτες στο δασος κλπ,μεσημερι ψητα στο σπιτι μας και επισκεψη για ουζακι σε φιλικο σπιτι,βραδακι σε παρκο εδω κοντα για τρεξιμο και κοινωνικο κους κους με τις φιλες μου.

ενα πτωμα αλλα αξιζε πολυ

desT

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φέτος έκανε καιρό Πρωτομαγιάς που είχε χρόνια να κάνει.
Θυμήθηκα τα νιάτα μου!

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
επισης αγορασα και φυτεψα μια ασπρη τριανταφυλλια ,γιατι ολες οι προσπαθειες να το κανω αυτο με μοσχευμα απο αλλη ,απετυχαν .
Μου ειπαν τελικα πως τα ανοιχτα χρωματα δυσκολα "πιανουν",απο αλλο κλαδι .

Ετσι κι εγω αγορασα μια μεγαλη και ειναι φανταστικη .Καθε μερα ποτισμα πλεον οι τριανταφυλλιες για να εχουμε ολο το καλοκαιρι χρωμα στον κηπο μας

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πήρα μια πετούνια να τη φυτέψω σε κρεμαστή γλάστρα και ένα βασιλικό. Τα προηγούμενα δύο χρόνια οι βασιλικοί που φύτευα δεν μου έπιαναν Rolling Eyes
Για να δούμε φέτος..

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια. Εμείς ψήσαμε με γείτονες στο σπίτι.
Ευτυχώς που είχα φυτεύση την καμέλια το πρωί γιατί μετά τις μπίρες που ήπια σερνόμουν
Ήθελα άσπρη καμέλια αλλά στο φυτώριο που πήγαμε προχθές δεν είχε και πήρα πάλι κόκκινη .

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σας!! Πήγα πρωί-πρωί και εφοδιάστηκα με χώμα, λίπασμα και σίδηρο (για τη γαρδένια, τη καμέλια και τις ορτανσίες μου)και έτσι προβλέπεται ένα Σαββ/κο κηπουρικής!! Θα φυτέψω και ένα πελαργόνι που πήρα μαζί τα υπόλοιπα που αγόρασα προχτές.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a free blog