Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 6:09 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από tozouzounakimou Σήμερα στις 6:04 pm

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 6:02 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από Stevi_tasos Σήμερα στις 5:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από valgreg Σήμερα στις 5:51 pm

» καλησπερα σε ολες τις μαμαδες
από stilvy1982 Σήμερα στις 5:42 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 5:39 pm

» Μ Α Κ Α Ρ Ι !!
από stilvy1982 Σήμερα στις 5:38 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από roxanne87 Σήμερα στις 5:35 pm

» Καθυστέρηση
από Marianna50 Σήμερα στις 5:01 pm

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:17 pm

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 4:06 pm

» triplex καρδιας εμβρυου
από Siagl Σήμερα στις 4:01 pm

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 3:49 pm

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΣ ΤΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΑΖΙ -ΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 3:31 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από kat_laz Σήμερα στις 3:25 pm

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 3:12 pm

» ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ!!
από fanouria Σήμερα στις 2:57 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από maria1979 Σήμερα στις 2:48 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Σήμερα στις 1:52 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από dora74 Σήμερα στις 11:47 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από ANGEL Σήμερα στις 11:37 am

» Πρωτόγαλα;;
από ANGEL Σήμερα στις 11:17 am

» Για να αρχίσουμε...
από ANGEL Σήμερα στις 11:16 am

» Εξωσωματική (στη Θεσσαλονίκη)
από nantia85 Σήμερα στις 11:15 am

» ΑΔΙΑΔΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
από Βάνα Κ. Σήμερα στις 10:59 am

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από nantia85 Σήμερα στις 10:43 am

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:45 am

» θελω τη βοηθεια σας...
από maro28 Σήμερα στις 9:24 am

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:44 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kate_85 Χθες στις 11:54 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από ede37 Χθες στις 10:05 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 9:10 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 8:28 pm

» 13 1/2 μηνων
από Βάνα Κ. Χθες στις 4:05 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Χθες στις 3:59 pm

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 3:19 pm

» τσιμπημα μελλισας η σφηγγας...
από Areti2 Χθες στις 1:32 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από helen prl Χθες στις 11:45 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Yasmina Χθες στις 11:38 am

Παρόντες χρήστες
577 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 34 μέλη, 0 μη ορατοί και 543 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Catty, chrys, danae_93, daskala23, den antexo allo, Despoinaki123, GloriaR, iouliana, kat_laz, lgyftog, margdimitra, maria maroui, maria1979, Mariza_30, maro28, matinaki1990, merentoula, nantia85, perperouna, petra18, primadona, Psaraki, rise, roxanne87, snoopy, sportbilly, Stevi_tasos, stilvy1982, tozouzounakimou, valgreg, xrysaki!, Σοφία η μέλλουσα μανούλα, γεωργια καρ., καλιοπη

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

swsw

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΓΚΑΛΟΠ. ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20 ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΖΑΧΑΡΗ.. ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟ ΔΩΣΑΤΕ Ή ΔΙΝΕΤΕ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!!!!

beba160a

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
απο τις κρεμες που πωλουνται στα σουπερ μαρκετ εγω προτιμησα τελικα το ρυζαλευρο-βανιλια της nestle. απο οτι λεει στα συστατικα του δεν εχει ζαχαρη και επισης εχει πολυ ωραια υφη και δεν σβολιαζει.
υπαρχουν βεβαια τα προιοντα που μπορεις να βρεις σε φαρμακεια η βιολογικα που επισης δεν εχουν ζαχαρη αλλα ειναι λιγο πιο τσιμπημενα στην τιμη.
ευχομαι καλα και ευχαριστα γευματακια!

elenidek

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΚΡΕΜΕΣ ΕΧΟΥΝ ΖΑΧΑΡΗ (ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΛΕΝΕ ΖΑΧΑΡΗ ΣΤΗΝ ΕΤΤΙΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΤΥΝΟΥΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ)ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΖΑΧΑΡΗ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΔΕΝ ΤΡΩΓΕΤΑΙ. ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΝΟΥΝΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΗ ΓΙΩΤΗΣ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΕΤΡΩΓΕ ΟΛΕΣ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΖΑΧΑΡΗ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΛΕΓΕΤΑΙ ΦΡΕΖΙΚΡΕΜ (??) ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΜΟΝΟ

koukida

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο το ρυζαλευρο στο οποιο αναφερεστε λεγεται frezylac (του φαρμακειου εννοω) και ειναι πανακριβο οντως και δεν συνεφερε....2-3 φορες το πηρα μονο. μετα αγορασα το ρυζαλευρο της nestle που δεν εχει προσθηκη ζάχαρης, απο τότε αυτό προτιμω. Very Happy

supermama

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το σκετο ρυζαλευρο δεν εχει γευση και αυτη η μικρη που εχει ειναι χαλια! εγω ξεκιναω με ρυζαλευρο βανιλια της νουνου

trilly

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου σωσω. εγω δεν της εδωσα ποτε κρεμες εμποριου ειδικα το ρυζαλευρο που ηταν και η 1η της διοτι ολες εχουν ζαχαρη ή υποκαταστατα.
μετα απο πολυ ψαξιμο της εδωσα την βιολογικη της holle. εμεινα πολυ ευχαριστημενη ειναι γερμανοελβετικη εταιρεια και την βρισκεις μονο σε μαγαζι με βιολογικα προιοντα ή μεσω ιντερνετ.
ψαξ'το λιγο το θεμα κανε την ερευνα σου και μονη σου πριν κατασταλλαξεις.
εγω μετα τον θηλασμο της εδινα και της δινω ακομα ακομα γαλα σκονη holle καθως και αλλες κρεμες οπως μουσλι, βρωμη, ντινκελ. εχει παρα πολλα.
και οι τιμες ειναι ιδιες και καλυτερες.
ελπιζω να βοηθησα!
καλη αρχη!

supermama

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαι απο της μαμαδες που δεν δινω γενικα γλυκα στα παιδια! κανω σπιτι καμια φορα και γλυκα και τουρτες κτλ αλλα με μετρο. αλλα οταν λεμε για κρεμες δε νομιζω να εινα τοσο τραγικο. μια χαρα ειναι οικρεμουλες του εμποριου που ολες ξερουμε. ετσι και αλλιως δε θναι για πολυ καιρο. σε λιγο θα τρωνε σουπιτσες φρουτακια,γιαουρτακια κτλ οποτε θα ερχοντε δευτερες και τριτες πια οι κρεμες.

tzef

EMEΙΣ ΝΟΥΝΟΥ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΙΛΙΑ, ΑΥΤΟ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ.ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 7 ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ!

fotini2705

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ego perno tis nutricia den periexei gloyteni poy einai simantiko.

minubaki

Καλησπερα κ απο μενα...
Εμεις τρωμε ρυζαλευρο νουνου βανιλια!

v & a

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κι εμεις το νουνου βανιλια τρωγαμε... το σκετο ρυζαλευροο ειναι αγευστο οντως ενω το αλλο μοσχομυριζε!

http://vickyandanna.wordpress.com/

pitsirika

Εγώ του ξεκίνησα τη nutricia και τώρα παίρνω τη milupa γιατί να σου πω μου βγαίνει η πιο οικονομικη. Από γεύση (τις δοκίμασα) είναι ίδιες. Η παιδίατρος βέβαια μου είπε να επιλέξω όποια θέλω από nutricia, nestle, milupa. Αν σε καλύπτει και το θέμα με τη ζάχαρη, οκ Wink

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι! Δυο μέρες τώρα τρώει το μισό μπολάκι του απογευματινού, ενώ την πρωινή φρουτόκρεμα την τρώει όλη σχεδόν... Δεν θέλω να τον πιέσω, αλλά μπορεί καμιά μανούλα να προτείνει πώς να το χειριστώ; Thnx Smile

elenikal

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δίνω το frezylac με γαλα και βανιλια. Κοστιζει 4 ευρω το κουτι αλλα ειναι λιγοτερο απο τις άλλες που εχουν στα σουπερ μαρκετ. Ενα κουτι με βγαζει για 3 μερες... ειχα δοκιμασει και το Γιωτης που ειναι πεντανοστιμο αλλα τελικα κατεληξα στο βιολογικο που δεν εχει ζαχαρη...

swsw

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΚΑΠΟΥ, ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΘΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ!!

Κουκλίτσα

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια δεν έχουν ζάχαρη, αλλά έχουν γλυκαντικά... μαλοδεξτρίνη, σακχαρίνη,σουκρόζη,σακχαρόζη,γαλακτόζη... ολα αυτα ειναι σακχαρα!! Και με βανίλια έχουν ολες τετοια, ακομα κ η βιολογικη που λετε... Μονο το σκετο ρυζαλευρο δεν εχει τιποτα (holle,hipp,frezylac)

Το ο,τι ειναι ανοστα δεν εχει σημασια... τα παιδια δεν εχουν γευση... εμενα πχ τρωει το σκετο σαν τρελος απο την αρχη κ επειδη εμαθε, οταν του εδωσα βανιλια το εφτυνε... Το καλυτερο ειναι να μη τρωνε καθε μερα κρεμες με ζαχαρη/γλυκαντικα!!!

Μαρία Σ.

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοπελα μου να σου ζησει και το μωρακι και μεις να ειμαστε καλα μετα το πασχα θα αρχισουμε φρουτακια και μετα ρυζαλευρο. εγω στο γιο μου εδωσα το βιολογικο, μου ειχαν πει ανοστο αλλα δεν ειχε προβλημα το μωρο εβαζα και δικο μου γαλατακι και το ετρωγε με χιλια με νερο δεν ξερω πως θα ηταν!!και σε αυτη λεω ετσι να κανω ποτε δεν εδωσα του εμποριου οχι οτι αυτες που δινουν κανουν λαθος αλλα εγω δεν ηθελα να δωσω ακομη και κρεμα δημητριακων την εφτιαχνα οπως και το γιαουρτακι το φτιαχνω. ευχομαι και με τη μπουμπου να μην εχω θεμα. και οσο για την τιμη ειναι παρα πολυ φτηνο και το εχεις για καιρο το κουτι

odysseia

pitsirika έγραψε:Εγώ του ξεκίνησα τη nutricia και τώρα παίρνω τη milupa γιατί να σου πω μου βγαίνει η πιο οικονομικη. Από γεύση (τις δοκίμασα) είναι ίδιες. Η παιδίατρος βέβαια μου είπε να επιλέξω όποια θέλω από nutricia, nestle, milupa. Αν σε καλύπτει και το θέμα με τη ζάχαρη, οκ Wink

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι! Δυο μέρες τώρα τρώει το μισό μπολάκι του απογευματινού, ενώ την πρωινή φρουτόκρεμα την τρώει όλη σχεδόν... Δεν θέλω να τον πιέσω, αλλά μπορεί καμιά μανούλα να προτείνει πώς να το χειριστώ; Thnx Smile
σχετικα με τις κρεμες που ανεφερες, ειναι ακριβως ιδιες, της ιδιας εταιρειας για αυτο εχουν την ιδια γευση και ποιοτικως καλυτερες αφου εχουν γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας.
Τον δικο μου τον ξεκινησαμε με της νουνου (βανιλια),την πρωτη εβδομαδα ολα καλα μετα ομως δεν την ηθελε οπως και καμια αλλη οποτε του εκανα διαφορους συνδιασμους, μεχρι που αποδεχτηκε οτι θα τρωει κρεμα για απογευματινο οποτε και του αρεσαν ολες!
Η ουσια ειναι πως ολα τα μωρακια στην αρχη θα κανουν τα δικα τους ποτε θα τρωνε ποτε δε θα τρωνε, θελει υπομονη , το σημαντικο ειναι να αντικαθίστανται σιγα σιγα τα γευματα γαλακτος απο στερεα τροφη, κανενα παιδακι δεν επαθε τιποτα επειδη δεν εφαγε ολη την κρεμα ή τη φρουτοκρεμα πραγματικα ολα γινονται οταν ερθει η ωρα και μενα μου πηρε καιρο να το καταλαβω...

Carrie

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορείς πάντα να φτιάξεις μόνη σου!Δες εδώ http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=79960

ισμηνη

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε κοριτσια εχω αρχισει κ ανησυχω...
εμεις ξεκινησαμε εδω κενα μηνα ρυζαλευρο και απο την πρωτη μερα δεν της αρεσε καθολου.η παιδιατρος μου ειπε δεν πειραζει να της δινω εστω κ μια κουταλια για να συνηθισει.τωρα κλεισαμε μηνα καποιο διαστημα ετρωγε 120 ml κρεμα κ μετα γαλα αλλα πριν λιγες μερες της εδωσα γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας το οποιο κ δεν πινει κ ταυτοχρονα σταματησε κ την κρεμα δεν ανοιγει το στομα και οταν κανω τον καραγκιοζη κ επιτελους το ανοιξει της ερχετε αναγουλα οποτε δεν επιμενω..τωρα απο αυριο θα ξεκινησουμε φρουτα μεχρι τωρα ημουν καλα αλλα βλεπω οτι ολα τα παιδακια μεσαστον μηνα εφαγαν το δικο μου γιατι οχι??? κ αν δεν της αρεσουν ουτε τα φρουτα??αν δεν θελει να τρωει παρα μονο γαλα??? Crying or Very sad Crying or Very sad

tatianoula

καλησπερα!κ εμεις ξεκιναμε σε μερικες μερες ρυζαλευρο κ πηρα της Νεστλε με βανιλια..αλλα θα δοκιμασω να φτιαξω κ μονη μου απ'το λινκ που εδωσε πιο πανω η Carrie

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create a blog