Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Σήμερα στις 8:45 am

» mipos eimai egkuos
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:43 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από gallida Σήμερα στις 8:34 am

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:13 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL
από Stevi_tasos Σήμερα στις 7:59 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 7:55 am

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από fanouria Σήμερα στις 7:41 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από κουνελάκι Σήμερα στις 7:24 am

» Β' τριμηνο: Αυπνοια :(
από anaisanais Σήμερα στις 5:37 am

» παραξενα ονειρα
από stilvy1982 Σήμερα στις 5:13 am

» Εσείς αισθανθήκατε πόνο κατά την εμφύτευση του ωαρίου;
από tassoula Σήμερα στις 1:49 am

» Χαμηλη χοριακη !!
από μιτατα Σήμερα στις 1:41 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από Mama40 Σήμερα στις 1:12 am

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από roodie Σήμερα στις 12:36 am

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 10:05 pm

» Ινομυωμα και εκγυμοσυνη
από dora74 Χθες στις 9:46 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 9:38 pm

» Αναγνώριση Κυοφορούμενου Τέκνου
από dora74 Χθες στις 9:18 pm

» Παιδικοί σταθμοί περιοχής Δραπετσώνας-Κερατσινίου!
από ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ 1970 Χθες στις 5:39 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από maria maroui Χθες στις 5:17 pm

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 4:28 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από Aurora Χθες στις 3:52 pm

» ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ; ΑΓΟΡΑΣΕ ΦΙΔΙΑ-ΚΟΜΠΡΕΣ!!!!
από Stevi_tasos Χθες στις 3:50 pm

» σας εχει συμβει;
από maro28 Χθες στις 3:36 pm

» Προσπάθεια για μωρό και θάλασσα
από JELLYFISH Χθες στις 3:29 pm

» χοριακη στην εξωσωματικη
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 1:52 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Χθες στις 1:05 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ-ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ
από elin1 Χθες στις 12:59 pm

» έχει τύχει σε κάποια??
από Yasmina Χθες στις 11:44 am

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από roodie Χθες στις 11:39 am

» ΟΔΟΝΤΟΦΥΙΑ ΜΩΡΟΥ 20 ΜΗΝΩΝ
από Yasmina Χθες στις 11:30 am

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 11:28 am

» ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΑΠΤΙΣΗ ,ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΕΝΑΝ 9ΧΡΟΝΟ .
από roodie Χθες στις 11:00 am

» Θέλω να γίνω μαμά αλλά.....
από Stevi_tasos Χθες στις 10:53 am

» χειροποίητα προσκλητήρια- μπομπονιέρες
από Stevi_tasos Χθες στις 10:51 am

» ΒΡΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΕΣ ΣΑΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΕΣ-ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ-ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ
από Stevi_tasos Χθες στις 10:47 am

» sos mono zimarika
από kerasoula Δευ Jul 21, 2014 10:25 pm

» συσπασεις...
από mama_maria krhth Δευ Jul 21, 2014 7:38 pm

» ΜΑΜΑΔΕΣ,ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΑΓΟΡΑΚΙΑ....ΚΟΠΙΑΣΤΕ ,ΟΙ ΝΤΟΥΡΝΟΘΥΡΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ !
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 7:11 pm

» βαψιμο μαλλιων στο θηλασμο
από Stevi_tasos Δευ Jul 21, 2014 6:58 pm

Παρόντες χρήστες
289 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 11 μέλη, 1 μη ορατός και 277 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

evanka, fanouria, gallida, Irene14, Mare, merentoula, ria spies, roxanne87, Stevi_tasos, xrysaki!, Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1 ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 10:44 pm

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΦΤΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΠΕΝΩ ΔΕΥΤΕΡΑΑΑΑΑ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΡΩ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ,ΚΛΙΣΜΑ ΑΠΟ ΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΩ ΟΧΙ Κ ΑΝ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦ,,,ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΚΟΝΟΜΑΙ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΕΧΩ ΑΙΜΑ -ΛΟΧΕΙΑ ΔΗΛΔ ΠΩΣ ΘΑ ΦΟΡΕΣΩ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΠΕΙΤΕ ΕΝΑ ΓΕΝΙΚΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΧΩ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΤ ΑΡΧΙΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙ Κ ΜΕ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΕ ΤΕΛΕΙΟΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΑΑ ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΟΛΥ ΤΙ ΠΩΣ ΠΟΥ ΤΙ ΚΑΝΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ

2 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 10:54 pm

xrysaki!

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα..καταρχην ηρεμησε βρε μην αγχωνεσαι..γεννησα πριν 5 μηνες με καισαρικη στο ιασω..ειχα την πεταλουδα κ τον καθετηρα 1 μερα μονο..εχεις αιμα κανονικα..ολα θα πανε καλα..τι θα κανεις;

3 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 10:58 pm

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrysaki! έγραψε:Καλησπερα..καταρχην ηρεμησε βρε μην αγχωνεσαι..γεννησα πριν 5 μηνες με καισαρικη στο ιασω..ειχα την πεταλουδα κ τον καθετηρα 1 μερα μονο..εχεις αιμα κανονικα..ολα θα πανε καλα..τι θα κανεις;
ΑΓΟΡΑΚΙ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ ΓΤ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΣ ΕΣΩΡΟΥΧΟ Κ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΤΗΣ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΤΠΤ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΑΑ

4 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 10:59 pm

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xrysaki! έγραψε:Καλησπερα..καταρχην ηρεμησε βρε μην αγχωνεσαι..γεννησα πριν 5 μηνες με καισαρικη στο ιασω..ειχα την πεταλουδα κ τον καθετηρα 1 μερα μονο..εχεις αιμα κανονικα..ολα θα πανε καλα..τι θα κανεις;
ΑΓΟΡΑΚΙ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ ΓΤ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΣ ΕΣΩΡΟΥΧΟ Κ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΤΗΣ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΤΠΤ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΑΑ

5 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 10:59 pm

μπεμπα2012

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλιτσα σου
μολις γεννησεις και μετα ενα 24ωρο θα πονας. επειδη θα σε καθαρισουν πολυ καλα στο χειρουργειο δεν θα εχεις αιμα πολυ.εχεις τον καθετηρα μια μερα .την επομενη μερα πρεπει ν πας τουαλετα εαν κανεις κλισμα το λεω. αν δεν κανεις την επομενη μερα θα σηκωθεις συγα συγα θα περπατησεις και θα εισαι μια χαρα
με το καλο μην αγχωνεσαι δεν ειναι τπτ ολα τελεια θα ναι

6 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 11:02 pm

ioannageo

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marinaki είναι λογικό να αγχώνεσαι, αλλά όλα θα τελειώσουν πριν καταλάβεις ότι αρχίζουν. Όλη η διαδικασία είναι 45 λεπτά. Κλύσμα καλό είναι να κάνεις μόνη σου στο σπίτι αν μπορείς, να ξυριστείς (για να μην σε ξυρίζουν στην κλινική). Λογικά θα κάνεις επισκληρίδιο, δεν θα καταλάβεις τίποτα. Όμως παραμονή να φας καμιά σουπίτσα ελαφριά. Από το πρωί της Δευτέρας, τίποτα, ούτε νερό (αυτά μου έχει πει αναισθησιολόγος).
Την πρώτη μέρα ακόμη θα έχεις επισκληρίδιο και θα σου βάζουν παυσίπονο από κει. Την δεύτερη βγαίνει. Το ίδιο ισχύει και για τον ουροκαθετήρα. Την επόμενη της καισαρικής θα σε σηκώσουν (τα ράμματα θα πονάνε λίγο, να είσαι προετοιμασμένη). Θα ξεκινήσεις να θηλάζεις, γι' αυτό καλύτερα να μην παίρνεις παυσίπονα. Αν δεν αντέχεις πια, καλύτερα κανένα υπόθετο ζήτα. Αίμα θα έχεις (λόχεια δηλαδή για 40 ημέρες περίπου). Αυτά που θυμάμαι.
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!
Για να σε εμψυχώσω: Η αδερφή μου όταν γέννησε με καισαρική (εγώ τότε δεν είχα ακόμη δικιά μου προσωπική εμπειρία) μου είπε: "Έτσι 10 παιδιά θα κάνω, δεν κατάλαβα τίποτα!"

http://www.beboulino.gr

7 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 11:06 pm

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΧΑΧΑ ΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΙΡΙΚΗ ΘΑ ΕΧΩ ΑΙΜΑ,ΦΟΡΑΣ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ...ΚΛΙΣΜΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΝΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩΩΩΩ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΞΥΡΙΣΜΑ ΟΣΑ ΒΛΕΠΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΘΑ ΞΥΡΙΣΤΟ,ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΛΙΣΜΑ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την marinaki <3 <3 στις Πεμ Mar 08, 2012 11:07 pm, 1 φορά

8 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 11:07 pm

μπεμπα2012

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΡΟΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

9 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 11:08 pm

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΧΕΣ ΑΙΜΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΓΧΟΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΥΡΟΚΑΘΕΤΗΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΑΥΤΟΝ ΑΛΛΑ Κ ΑΙΜΑ Κ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΘΑ ΦΟΡΑΩ ΕΙΣΟΡΟΥΧΟ Η ΟΧΙ

10 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 11:15 pm

ioannageo

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marinaki <3 <3 έγραψε:ΕΙΧΕΣ ΑΙΜΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΓΧΟΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΥΡΟΚΑΘΕΤΗΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΑΥΤΟΝ ΑΛΛΑ Κ ΑΙΜΑ Κ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΘΑ ΦΟΡΑΩ ΕΙΣΟΡΟΥΧΟ Η ΟΧΙ

Μην στεναχωριέσαι, την πρώτη μέρα όλα θα κάνουν οι νοσηλεύτριες της κλινικής. Εσύ θα είσαι ξάπλα. Έχουν ειδικά εσώρουχα κλπ. Άλλωστε θα είναι το τελευταίο που θα σε νοιάζει, ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ, σιγά μην ασχοληθείς αν φοράς εσώρουχο ή δεν φοράς. Οι μαίες θα σε βοηθήσουν, μην αγχώνεσαι.

http://www.beboulino.gr

11 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 11:21 pm

αννουλα

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΤΑΡΧΗΝ Μ Η Ν ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ...ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΕ ΛΙΓΑ 24ΩΡΑ!!!!!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ... ΚΑΠΩΣ..ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΟΝΑΣ (ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ), ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ, ΛΟΧΕΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ, ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ, ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ, ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ). ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΑΝΙΚΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙΣ( ΠΕΡΠΑΤΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ).
ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΡΙΝ ΚΛΙΣΜΑ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ. ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΜΩΣ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.. κΑΙ ΓΩ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ

12 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Πεμ Mar 08, 2012 11:50 pm

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΟΝΤΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΘΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΜΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΑ 24 ΩΡΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΓΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

13 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 8:37 am

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ!εφτασε η μερα η μεγαλη!!!!!καθετηρας για μια μερα...κλισμα στη μεγαλη μου εκαναν στη μικρη οχι!εσωρουχο φορας οπως και σερβιετα!!!!
εγω αιμα ειχα για 4-5 μερες και οχι παρα πολυ!το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να σηκωθεις για περπατημα οσο πιο γρηγορα μπορεις!!!!!!!!!!ολα θα πανε τελεια!!!!

14 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 8:40 am

Sitsa

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
με το καλο κοριτσι μου!!!! Με το καλο να γεμισει η αγκαλιτσα σου κ να αδειασει η κοιλιτσα σου!!!!!! Μην αγχωνεσαι καθολου! Δυο καισαρικες εκανα κ η τελευταια πριν 9 μηνες.Στην πρωτη εκανα επισκληριδιο κ στην δευτερη ολικη ναρκωση. Θα σου τα πω ολα απο την αρχη. Λοιπον σηκωνεσαι το πρωι κανεις το κλισμα στο σπιτακι σου (απο το φαρμακειο το παιρνεις κ εχει οδηγειες χρησης)κανεις το μπανακι σου και ετοιμαζεσαι για την κλινικη.... Οταν θα ερθει η ωρα εκει θα σε ετοιμασουν δηλαδη θα σου βαλουν πεταλουδα κ ουροκαθετηρα(δεν ποναει απλα μια ελαφρα ενοχληση νιωθεις) Τωρα εαν κανεις επισκληριδιο:
ο αναισθησιολογος θα σου βαλει ενα καθετηρακι σε μεγεθος τριχα στη μεση σου (δεν καταλαβαινεις τιποτα) και απο εκει αρχιζει να σου χορηγει το φαρμακο μεχρι που δεν θα νιωθεις καθολου κ τιποτα απο τη μεση κ κατω. κ τοτε ξεκινα η διαδηκασια της γεννας μεσα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα θα σου δωσουν το μωρο στην αγκαλια σου.Το καθετηρακι της επισκληριδιου θα το εχεις 2 μερες κ απο κει θα σου βαζουν παυσιπονο (καταπληκτικο). Θα σου φορεσουν οι μαιες εσωρουχο μιας χρησης που ειναι σαν δυχτακι και σερβιετα. Θα εχεις τον ουροκαθετηρα και ορο. Ολα αυτα θα βγουν οταν θα σηκωθεις να περπατησεις. Τωρα το ποτε ειναι θεμα του γιατρου. Μπορει κ την ιδια μερα μπορει κ την επομενη.Την πρωτη μερα θα σε περιποιουνται οι μαιες( πλυσιμο κ αλλαγη σερβιετα) μολις σου βγαλουν τα παραπανω θα τα κανεις μονη σου.
Εαν κανεις ολικη:
Ο αναισθησιολογος σου φοραει μια μασκα κ σου βαζει απο την πεταλουδα ενα φαρμακο μεσα σε δευτερολεπτα εχεις κοιμηθει! Οταν ξυπνησεις θα εχεις μια ελαφρια μορφη ζαλαδας κ μια ταση για εμετο, με την ωρα ομως θα φευγουν σιγα σιγα... Τα υπολοιπα ειναι τα ιδια. Κ στις δυο περιπτωσεις παντως θα εισαι καπως κ θα πονας στην τομη. δεν θα μπορεις να γελας κ θα σηκωνεσαι με τη βοηθεια καποιου.
Ολα αυτα ομως θα ειναι λεπτομερειες μπροστα στο ΘΑΥΜΑ, του μωρου!!!!! Θα το εχεις αγκαλιτσα κ θα το ξεχνας ολα!!!!!!!!!!
Εγω σου ευχομαι με το καλο την Δευτερα να γινουν ολα κ συντομα να μας περιγραφεις την εμπειρια σου χαριτολογοντας κ τοτε να εχεις απορειες για το θεμα του μωρου. Εμεις θα ειμαστε ολες εδω να σε βοηθησουμε ξανα! φιλακια πολλα κ ξανα με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Razz

15 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 9:34 am

FOYNTOYKAKI

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 30 ΜΕ 40 ΛΕΠΤΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΡΑΧΙΑΙΑ ΟΠΥ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΟΥΔΙΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ.ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΟΡΟ ΟΠΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΧΟΡΗΓΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΥΣΙΠΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΡΑΧΙΑΙΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΣΕ 15ΛΕΠΤΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΣΕΡΒΙΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΚΑΙ Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΛΥΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΑΖΕ.ΕΠΕΙΔΗ ΓΕΝΗΣΑ ΠΡΩΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ.ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΥΚΩΝΟΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑΡΒΟΥΣΑΝ ΤΑ ΡΑΜΑΤΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ

16 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 9:37 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ σου εύχομαι με το καλό να κρατήσεις αγκαλίτσα
το μωράκι σου Smile
Όσο για τα υπόλοιπα...θα σε βοηθήσουν οι μαίες.. Wink
Το πιο ζόρικο πάντως απ' όλα είναι ο πόνος στην τομή τις πρώτες μέρες αλλά και πάλι αυτό ξεπερνιέται σιγά-σιγά. Θα πρέπει όμως να προσέχεις το πρώτο καιρό και να μη σηκώνεις βάρη ή να κάνεις απότομες κινήσεις για να μην ανοίξει..

17 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 9:45 am

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΠΟ ΕΥΤΗΧΩΣ ΡΩΤΗΣΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥ..ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΠΕΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΝ ΖΩΗ Κ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ,,,ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΓΤ ΚΛΑΙΩ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΗ,ΜΕ ΠΕΙΡΕ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΓΤ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΝ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ Κ 13 ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΥΣΟΥΖΗΚΗ ΜΕΡΑΑΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,Κ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΓΤ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΕΝΑ 24ΩΡΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΓΑΜΩΤΟ ΘΑ ΣΚΑΣΩΩΩΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΟΥΤΕ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΗ Κ ΕΓΩ ΚΛΑΙΩΩΩ

18 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 9:53 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marinaki <3 <3 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΠΟ ΕΥΤΗΧΩΣ ΡΩΤΗΣΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥ..ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΠΕΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΝ ΖΩΗ Κ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ,,,ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΓΤ ΚΛΑΙΩ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΗ,ΜΕ ΠΕΙΡΕ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΓΤ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΝ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ Κ 13 ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΥΣΟΥΖΗΚΗ ΜΕΡΑΑΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,Κ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΓΤ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΕΝΑ 24ΩΡΟ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΓΑΜΩΤΟ ΘΑ ΣΚΑΣΩΩΩΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΟΥΤΕ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΗ Κ ΕΓΩ ΚΛΑΙΩΩΩ
Μη χαλάς αυτές τις μαγικές στιγμές που ζεις και που θα ζήσεις με τον ερχομό του μωρού σου για κάτι τέτοιες δεισιδαιμονίες!! Σημασία έχει να είναι το μωράκι σου καλά!! Η ημερομηνία που θα γεννηθεί (αν θεωρείται γρουσούζικη ή όχι) ή αν είναι ανάδρομος ο Ερμής κλπ δεν παίζουν κανένα ρόλο Wink !!

19 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 9:57 am

marinaki <3 <3

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΚ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ,Κ ΝΕΥΡΙΑΣΑ Κ ΚΑΛΙΩ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ,ΓΤ ΟΛΑ ΣΤΡΑΒΑ ΠΑΝΕ Κ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ Κ ΔΝΕ ΘΕΛΩ ΜΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΑΡΑΑΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΤΕΛΕΥΤΕΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΧΡΟΥΣΟΥΖΕΥΩ ΕΓΩ ΓΑΜΩΤΟ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩ

20 Απ: ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!! στό Παρ Mar 09, 2012 10:03 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομίζω τότε ότι ο άντρας σου έχει αγχωθεί γενικότερα με τη γέννα και εκδηλώνει το άγχος του με αφορμή την ημερομηνία. Βγείτε μια βολτίτσα για περπάτημα να χαλαρώσετε και να ηρεμήσετε και όλα θα πάνε καλά!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog