Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μαμάδες με 3 παιδιά!
από demaki88 Σήμερα στις 12:25 pm

» Πότε Βγάλατε Τα Μωράκια Σας Έξω Πρώτη Φορά ???
από JELLYFISH Σήμερα στις 12:24 pm

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #140
από Lillybell Σήμερα στις 12:20 pm

» Οταν πινει λιγο γαλα, ποιο στηθος να δινω μετα?
από JELLYFISH Σήμερα στις 12:14 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Σήμερα στις 12:11 pm

» σας εχει συμβει;
από μιτατα Σήμερα στις 12:08 pm

» καταλληλο φρεσκο γαλα για 1ος ετους
από JELLYFISH Σήμερα στις 12:07 pm

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από demaki88 Σήμερα στις 11:36 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από stellina87 Σήμερα στις 11:26 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από maria_dou Σήμερα στις 6:57 am

» ti diafora exete!
από μιτατα Χθες στις 11:21 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από nektar Χθες στις 10:40 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 9:28 pm

» ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ
από ΑΕΛΙΑ Χθες στις 8:18 pm

» πεθερα=τα νευρα μου
από argyro 2 Χθες στις 5:30 pm

» ΤΣΙΣΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΚΑ
από newmum Χθες στις 3:45 pm

» φαγουρα στα γεννητικα οργανα στον 8ο μηνα
από kikimam Χθες στις 1:43 pm

» Club Αυπνιας!
από μαρακι27 Χθες στις 2:53 am

» Στρουμφιβάπτιση, help!!!!!!
από mariameint Πεμ Aug 21, 2014 10:42 pm

» βιοψια ορχεως
από efaki27 Πεμ Aug 21, 2014 10:40 pm

» Να 'χαμε να λέγαμε του ντουρνοθύρη λόγια....
από ede37 Πεμ Aug 21, 2014 6:46 pm

» ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ
από Titino Πεμ Aug 21, 2014 3:22 pm

» ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ
από MARITSA123 Πεμ Aug 21, 2014 3:13 pm

» ti na perimeneis ta prwta xronia
από Areti2 Πεμ Aug 21, 2014 1:10 am

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΝΓΙΑ ΜΩΡΟ
από mamy land Τετ Aug 20, 2014 11:49 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:12 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» Πωλειται νυφικο
από lilitsi Τετ Aug 20, 2014 12:10 pm

» ροζ υγρα μετα απο επαφη
από Lillybell Τρι Aug 19, 2014 6:21 pm

» Καθυστέρηση
από maro28 Τρι Aug 19, 2014 5:41 pm

» ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΤΟΥ
από mamamanous Τρι Aug 19, 2014 5:37 pm

» Πότε θα κόψουμε το babylino??
από k@terin@ Τρι Aug 19, 2014 4:08 pm

» χτενισμα για βαφτιση
από JELLYFISH Τρι Aug 19, 2014 1:59 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΕΤΕ???
από demaki88 Τρι Aug 19, 2014 12:44 pm

» Κεραλοιφή της Ελένης
από Helen M. Τρι Aug 19, 2014 12:05 pm

» ** Φίλοι...Εδώ γελάνε! **
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 2:09 am

» ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
από μιτατα Τρι Aug 19, 2014 1:46 am

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Δευ Aug 18, 2014 7:34 pm

» Ποιο βιβλίο διαβάσατε τελευταία;
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 3:27 pm

» Σχεση ζευγαριου
από Rina80 Δευ Aug 18, 2014 2:56 pm

Παρόντες χρήστες
464 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 19 μέλη, 2 μη ορατοί και 443 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

argyro 2, Catty, demaki88, electronio, irenehr, JELLYFISH, katerina 28, kikimam, Lillybell, Liontarina29, love4, nafs, pennytol, Ricola, roxanne87, stellina87, thali-alex, μαρακι27, μιτατα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

41 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Τετ Aug 18, 2010 9:33 pm

purple

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καταρχην δεν πρεπει να πληρωνουμε οτι μας ζητανε οι παπαδες για ενα μυστηριο της εκκλησιας μας!!!

Στον Εσταυρωμενο στο Αιγαλεω που εγινε ο γαμος μου ο παπας ζητησε με τσαμπουκα απο τον κουμπαρο 150 ευρω Mad Mad

Στην βαφτιση της κορης μας πηγαμε στο Ιερο Προσκυνημα της Αγ.Βαρβαρας...εχετε επισκεφθει αυτη την εκκλησια??αν οχι καντε τον κοπο...εκει γνωρισαμε τον ποιο αξιολογο παπα-αρχιμανδριτη,οχι μεγαλυτερο απο 38 ετων,απιστευτη ευγενια δεν εχω λογια να σας περιγραψω.Την ημερα της βαφτισης πηγαμε με τους κουμπαρους στο γραφειο του και ειπαν τα παιδια πατερ εμεις μπορουμε να δωσουμε 70ευρω και απαντησε οτι θελετε παιδια να δωσετε και ενα λεπτο να σς κοψω αποδειξη!!!!!!!!!!! alien
μειναμε απο την ανεση του και φυσικα μπραβο του !!!
Εαν μενετε δυτικα σας προτεινω αυτη την εκκλησια,ειναι μεσα στα δεντρα,ο χωρος εσωτερικα ειναι υπεροχος..μα πανω απο ολα ιερεις που σεβονται τα ρασα που φορανε!

42 ΧΑ!!!! στό Τετ Aug 18, 2010 11:08 pm

viki

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα ηταν πιο καλος....στον μικρουλι μου πηρε απο τον νονο 50 ευρω,απο την νονα αλλα 50 απο τον μπαμπα 25 απο γιαγια αλλα 50 και απο μενα τιποτα....!!το τι χαβαλε εκανε στο μυστηριο δεν λεγεται..μεχρι και το νερο με το λαδι μπουγελο μας εκανε...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ...δεν ειναι ολοι ΙΔΙΟΙ αλλα ποιος ειναι ο καλος κανεις δεν ξερει.....

43 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Τετ Aug 18, 2010 11:14 pm

naysika

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και σε εμας οι νονες εδωσαν 65 ευρω και βεβαια ειπε ο παπας και αν εχετε και κατι για την γυναικα εκει!!!βεβαια οι κοπελες δεν ειχαν και εδωσε αλλα 20 ο αντρας μου!!εσχος βεβαια γιατι δεν πρεπει να γινετε ετσι!!αλλα οπως ειπε και η σοφια ποιο πανω εμεις τους μαθαμε ετσι!!

44 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Τετ Aug 18, 2010 11:26 pm

Olivia

Admin
Admin
viki έγραψε:εμενα ηταν πιο καλος....στον μικρουλι μου πηρε απο τον νονο 50 ευρω,απο την νονα αλλα 50 απο τον μπαμπα 25 απο γιαγια αλλα 50 και απο μενα τιποτα....!!το τι χαβαλε εκανε στο μυστηριο δεν λεγεται..μεχρι και το νερο με το λαδι μπουγελο μας εκανε...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ...δεν ειναι ολοι ΙΔΙΟΙ αλλα ποιος ειναι ο καλος κανεις δεν ξερει.....

!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό με το μπουγέλο το θέλω με όλες τις λεπτομέρειες!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Η ζωή με το μωρό μου: www.eimaimama.gr
http://www.eimaimama.gr

45 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 12:20 am

markellajohny

εγω στις 12 σεπτεμβριου που βαφτιζω το μαριζακι 100 ευρω λεω να δωσω. τοσα εδωσαν κι εμενα οι νονοι στη βαπτιση της μαρκελλας. ο παπας ηταν γλυκητατος και γενικως ολοι οι παπαδες της συγκεκριμενης Εκκλησιας μας φερθηκαν τελεια. εκει σκεφτομαι να βαπτισω και το μπεμπακο.στην Κοιμηση της Θεοτοκου (Θεομητορος) στον Αλιμο.

46 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 7:56 am

athi

markellajohny έγραψε:εγω στις 12 σεπτεμβριου που βαφτιζω το μαριζακι 100 ευρω λεω να δωσω. τοσα εδωσαν κι εμενα οι νονοι στη βαπτιση της μαρκελλας. ο παπας ηταν γλυκητατος και γενικως ολοι οι παπαδες της συγκεκριμενης Εκκλησιας μας φερθηκαν τελεια. εκει σκεφτομαι να βαπτισω και το μπεμπακο.στην Κοιμηση της Θεοτοκου (Θεομητορος) στον Αλιμο.

12 Σεπτεμβρίου βαφτίζω κι εγώ τη Μαρκέλλα μου!!!

http://lovinghorses.pblogs.gr/

47 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 9:46 am

xmaria

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα

εγω σε 2 βδομαδες βαπτιζω τον μπεμπουλη μου και θα πω στη νονα να δωσει 50 € και πολλα ειναι. και αυτα για την εκκλησια. ασε που αν θες κλιματισμο παει 150 παραπανω. οκ εχουν μεγαλα κλιματιστικα και δεν μπορω να κρινω το ποσο για το συγκεκριμενο.... αλλα και οι παππασες τι θελουν ακριβως? αν δεν το βαπτισεις το παιδι σε κοιτανε περιεργα. ωραια θελουμε να γινει χριστιανος το παιδι μας αλλα και αυτο με ταριφα? ολα εμποριο?
στον γαμο ειχα 5 παπαδες. ναι 5!!!! ξερετε ποσα εδωσε η κουμπαρα? για την μητροπολη της πολης μου.... το 2006 εδωσε 50 ευρω. κανεις δεν μιλησε, κανεις δεν εβγαλε αχνα. με 5 παπαδες και 4 ψαλτες.....
βεβαια παιζει ρολο και το "μεσο" που εχεις. και ο πεθερος μου και ο αντρας μου ειναι ψαλτες και τους ξερουν. αυτο μετρησε....
για να δουμε στην βαπτιση που θα παμε σε αλλη ενορια....

γνωμη μου να λες στον πατερ "ποσα θες?"
τοσα? τοσα....
οκ μετα το μυστηριο.....
να κανει την βαπτιση...και μετα σε ενα φακελακι να δινεις οσα μπορεις. και αν σου πει κατι να πεις τοσα μπορω, δεν βγαινω και εγω...να αφηνα αβαπτιστο το παιδι???? αλλα η πληρωμη μετα. ελα γιατι το εχουνε ξεφτυλισει και αυτοι

48 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 9:58 am

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν εχω πληρωσει ουτε στο γΑΜΟ μου λεφτα ουτε στην βαφτισει εχω σκοπο να το κανω Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://www.gatospito.com

49 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 10:12 am

momirene

Κοριτσια εξαρταται απο τον παπα τελικα.
Εμεις δεν πληρωσαμε τιποτα. Μας ειπαν να βαλουμε στο κουτι για τους φτωχους οτι θελουμε. Και οταν εγινα νονα αλλα και στον δικο μας νονο οταν βαπτισαμε τον μικρο μας.

50 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 10:23 am

GEODATOU

ΕΓΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ Ο ΝΟΝΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ 200 ΕΥΡΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΥ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΕΔΩΣΕ.ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ,ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ,Η ΝΟΝΑ ΕΔΩΣΕ 150 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Ο ΠΑΠΠΑΣ.ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟΣΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ(150) ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΩΣΕ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΖΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ??ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΓΙΝΩ ΝΟΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ.ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΕΝΑ ΠΟΣΟ, ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ , ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΤΩΧΟΥΣ.ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΕΝΑ ΠΟΣΟ??ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ.

51 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 10:55 am

tasoula

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΣ ΤΗΝΟΥ, ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΝΙΩΣΟΥΜΕ, ΧΩΡΙΣ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΝΤΑΒΑΝΤΟΥΡΙΑ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΟΡΙΑΣ, ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝΟ ΕΝΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ) ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ,(ΑΦΗΣΕ Η ΝΟΝΑ 20 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΗΔΗ ΠΟΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΨΑΜΕ ΚΕΡΙΑ, ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ)ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙ,ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ.... ΤΕΛΕΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ !!!!!!

52 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 10:57 am

ladycat

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tasoula έγραψε:ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΠΕΡΥΣΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΣ ΤΗΝΟΥ, ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΝΙΩΣΟΥΜΕ, ΧΩΡΙΣ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΝΤΑΒΑΝΤΟΥΡΙΑ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΟΡΙΑΣ, ΠΗΓΑΜΕ ΤΗΝΟ ΕΝΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ) ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ. ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ,(ΑΦΗΣΕ Η ΝΟΝΑ 20 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΗΔΗ ΠΟΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΨΑΜΕ ΚΕΡΙΑ, ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ)ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙ,ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ.... ΤΕΛΕΙΑ ΒΑΦΤΙΣΗ !!!!!!
εκει με βαφτισαν κ εμενα

http://www.gatospito.com

53 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 11:07 am

tasoula

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πολυ ωραιο μερος... καταλαβαινεις πως πρεπει να ειναι οι βαπτισεις...

54 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 12:10 pm

manoula_24xr

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρεζιληδες ειναι ολοι τους και θα επρεπε να ντρεπονται που θελουνε να μιλανε για κατι τοσο ιερο.
τι να πρωτο πω?που οταν πεθανε ο πατερας μου ημουνα ουτε 14 ετων και εμεις να κλαιμε να πενθουμε γτ πεθανε με ασχημο τροπο και μεναμε σε μια γειτονια με 2κοντινες εκκλησιες και ηρθε ο ενας και μας λεει ελατε σε εμενα να κανετε την κηδεια θα σας κανω καλη τιμη κ μολις η μητερα μου του ειπε οτι δν ημαστε ορθοδοξοι γυρισε και ειπε οτι ουτως η αλλως δεν θα τον κηδευε λογω της αιτιας του θανατου.μετα στον γαμο μου,πριν να μπουμε στην εκκλησια πιανει τους 2κουμπαρους και τους λεει για να μην παρεξηγηθουμε θελω τοσα αμα θελετε αλλιως δν γινεται το μυστηριο. cyclops cyclops cyclops ειναι δυνατον???να στεκομαστε στην πορτα ορθιοι ο κοσμος να περιμενει απο πισω κ αυτος να διαπραγματευεται τα λεφτα,ευτυχως ο κουμπαρος μου ειναι τσαμπουκας και του λεει παρε τοσα νομιζω εδωσε ενα 50ρικο επειδη η εκκλησια εχει το ονομα μου και αν θες να το συνεχισουμε στην μητροπολη δεν εχω προβλημα να δωσουμε διασταση σαυτο.και εκει το βουλωσε και οταν ξεκινησαμε το χορο του ησαια αρχισε να φωναζει φτανει πια τοσο ρυζι,κ εκει εγινε χαμος αρχισε να φωναζει ο κοσμος οτι εχουνε παρει θαρρος και τετοια.α και εκτος αυτου μας ρωτησε οταν ειχαμε παει να κλεισουμε την εκκλησια οτι η τιμη ειναι αναλογως ποσους πολυελαιους θα αναψει και αν θα λειτουργησει και το κλιματιστικο.ελεος δλδ.και οταν πηγα να παντρεψω μια φιλη μου,μας πιανει και λεει ειστε 4κουμπαρες απο 70 η μια.εκει μειναμε παγωτο.τελειωσε το μυστηριο και πηγαμε του δωσαμε ενα 100ρικο και του λεμε παρτα και καλα σου ειναι κ δν ηθελε να κοψει αποδειξη.ειναι να τους κανεις ρεζιλι ολους.λιγοι αξιζουνε να λεγοντε παπαδες.

55 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 6:05 pm

markellajohny

athi έγραψε:
markellajohny έγραψε:εγω στις 12 σεπτεμβριου που βαφτιζω το μαριζακι 100 ευρω λεω να δωσω. τοσα εδωσαν κι εμενα οι νονοι στη βαπτιση της μαρκελλας. ο παπας ηταν γλυκητατος και γενικως ολοι οι παπαδες της συγκεκριμενης Εκκλησιας μας φερθηκαν τελεια. εκει σκεφτομαι να βαπτισω και το μπεμπακο.στην Κοιμηση της Θεοτοκου (Θεομητορος) στον Αλιμο.

12 Σεπτεμβρίου βαφτίζω κι εγώ τη Μαρκέλλα μου!!!

με το καλοοοοο!!!!

56 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 6:22 pm

katsaridoula

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ με νευριαζουν αυτα με τους παπαδες Twisted Evil .πληρωνονται και δεν ημαστε υποχρεωμενοι να τους δινουμε χρηματα στα μυστηρια.εγω που εγινα νονα με τον αντρα μου μολις τελειοσε η βαφτιση και μας μιλαγε ο παπας,ειχε ερθει ο ταμιας νομιζω και τον τραβαγε απο το σακακι να παμε να πληρωσουμε,σιγα του λεει θα ερθουμε τι με τραβας.παμε και μου δινει το πορτοφολι και μου λεει δωσε οτι θες,γυρναει ο ταμιας και μου λεει κανονικα δινουν απο 250,300 ευρω και πανω αλλα δωστε οτι θελετε ομως κανονικα τοσο ειναι,βγαζω και του δινω 60 ευρω και με κοιταζε,λεω οριστε αυτα ειναι δεν εχω αλλα και πηρα και αποδειξη.

http://neamageirisa.blogspot.com

57 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Πεμ Aug 19, 2010 6:27 pm

xoxlidaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Άλλος ένας λόγος οταν αποκτησω τα δικά μου παιδιά να επιλεξω να μη βαπτιστούν. Θα παρουν μια χαρα το ονοματακι τους με ονοματοδοσια Very Happy

58 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Παρ Aug 20, 2010 9:27 am

vasoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είναι απίστευτοι μερικοί, εμείς στο γάμο ενω πλήρωσε ο κουμπάρος μας ο παπας ζήτησε χρήματα και απο τον πατέρα μου Shocked επεσα απο τα σύννεφα με το θράσος του.

59 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Παρ Aug 20, 2010 11:57 am

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
διαβασα ολα τα μυνηματα και τελικα αυτο που θελω να τονσω ειναι οτι αυτοι ειναι εκμεταλευτες και ζητανε τοσα εμεις γιατι τα δινουμε ; εμεις τους εχουμε μαθει ετσι αν το κοψουμε αυτο θα δουνε μετα .Στο γαμο μου παντρετυτηκα στην ευαγγελιστρια στο Αιγαλεω λεει η κουμπαρα μου στον παπα ποσα θελετε; οτι θελεις της απαντα και παει να δωσει τοτε 5000 ηταν δραχες τη κανεις της λεω ; ε μα να ρε ΄παιδι μου οχι Στελλα μου δωσε αλλα λιγα τελιακ εδωσε 1000 δραχμες και τα υπολοιπα 4000 πηγαμε και τα φαγαμε εμεις οι 3 .

60 Απ: ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ Η ΤΑΡΙΦΑ? στό Παρ Aug 20, 2010 12:06 pm

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στη δε βαφτιση επειδη εγεινε επαρχια τα μοα που επρεπε να δωσω ηταν 50 ευρω λογω αλλαγη μητροπολς μετα το μυστηριο ο κουμπαρος μου ρωτησε τι πρεπει να δωσω και ο παπας ειπε οτοθελετε στο κουτι των απορων ερειξε ενα 20αρικο .Θεωρω τι μα ςεκμεταλευονται επειδη τος αφηνουμε η κολλητη μου εκανε τη βαφτιση στην παναγιτσα στ χΑΙΔΑΡΙ εμενε η κοπελα στο κερατσινι και της ζητησε 250 ευρω και τα εδωσε Twisted Evil ε συγνωμη ποιος φταιει ο παπας ; οχι βεβαια εκεινη τι παει να πει μου τα ζηταει αλλα δνε θα κανει το μυστηριο σωστα ; Ας τολμησει να μην ανοιξει το φωτα η να μην κανει ολα οσα πρεπει ακι σου λεω εγω Λοιπον το πιο καλο ειναι να στειλετε ενα email στη μητροπολη και να ρτησετε με βαση πουθελετε να κανεε τ βαφτιση ποσα ειναι τα εξοδα για τα χαρτοσμα . Εστειλα τωρα ενα χωρις βεβεια να θελω να βαφτισω απλα καιμονο απο περιεργεια . μετα παιρνεις το email αι τοκοπανας στον παπα και του λες αυτο ειναι καινα θες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog