Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Τι ακούν τ'αυτιά μου!!
από roodie Σήμερα στις 12:45 am

» κομμωτρια κατ οικον (κΥΡΙΑΚΗ)
από cleo! Σήμερα στις 12:03 am

» Τιμες για αγγλικα α junior
από Areti2 Χθες στις 11:51 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από Jannete Χθες στις 11:04 pm

» ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
από maro28 Χθες στις 10:27 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από Catty Χθες στις 9:45 pm

» www.candyland .gr
από nanou Χθες στις 7:48 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 7:19 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από EnVy26 Χθες στις 7:14 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από irenehr Χθες στις 5:53 pm

» δοντακιααα!!
από αφροδιτη! Χθες στις 5:37 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 4:50 pm

» ti diafora exete!
από dimitra al Χθες στις 2:00 pm

» Αγγλικά στον παιδικό
από dimitra al Χθες στις 1:49 pm

» ονοματακι για μαγαζακι..........
από Jannete Χθες στις 12:24 pm

» ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ
από victoria Χθες στις 11:03 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από ifigenia84 Χθες στις 11:01 am

» Πώς επιλέγουμε φροντιστήριο αγγλικών για τα παιδιά μας;
από Areti2 Χθες στις 12:43 am

» θεραπεια για μυκητες
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 11:17 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από ede37 Πεμ Sep 18, 2014 11:04 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ (2) 2014!!!!!!
από nanou Πεμ Sep 18, 2014 10:42 pm

» Αρνητικό τεστ και εγκυμοσύνη??
από ntinakimi Πεμ Sep 18, 2014 7:09 pm

» ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ
από Jorji Πεμ Sep 18, 2014 5:46 pm

» Άμεση ανάγκη για arvekap 0.1
από eirini.pav Πεμ Sep 18, 2014 7:56 am

» ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ
από nanou Τετ Sep 17, 2014 9:01 pm

» τι νυφικο οεο?
από dimitra al Τετ Sep 17, 2014 5:15 pm

» ΠΕΝΤΙΚΟΥΡ- ΜΑΝΙΚΟΥΡ -ΗΜΙΜΟΝΙΜΟ
από pusi Τετ Sep 17, 2014 12:41 pm

» αδυναμια στη γιαγια
από HappyMama Τετ Sep 17, 2014 12:00 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από xrisili Τετ Sep 17, 2014 9:30 am

» ''Έμπνευσις'' βάπτιση-γάμος
από supermama Τρι Sep 16, 2014 10:47 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Τρι Sep 16, 2014 6:43 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2014!!!!
από Lollipop83 Τρι Sep 16, 2014 1:42 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:19 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Τρι Sep 16, 2014 10:02 am

» Αναλαμβανω σιδερο και καθαρισμα
από pusi Τρι Sep 16, 2014 12:43 am

» τεστ ωορρηξιας θετικο..ποτε ερχομαι σε επαφη??τη συμβουλη σας..
από perperouna Δευ Sep 15, 2014 8:00 pm

» καλημερα μηπως ειμαιιιιι?
από κουνελάκι Δευ Sep 15, 2014 11:29 am

» ΤΡΕΜΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
από HappyMama Δευ Sep 15, 2014 11:22 am

» ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, αγαπήστε τα! (B.Π.Αθηνών)
από edrinia Κυρ Sep 14, 2014 4:01 pm

» κοριτσια βοηθεια
από μαρακι27 Σαβ Sep 13, 2014 11:08 am

Παρόντες χρήστες
569 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 19 μέλη, 1 μη ορατός και 549 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, Areti2, Catty, Chris_E, cleo!, Despoinaki123, Dori, ede37, kerasoula, Lollipop83, love4, maria_dou, mariameint, Petrini, primadona, Ricola, roodie, tassoula, ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 4:51 pm

αστερακι2007

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ο μικρος μου (4,5 χρονων)ξεκινησε απο προχθες με λιγο βηχα,επειτα πυρετο μεχρι 39 και βηχα εντονο ,χωρις φλεματα.Η παιδιατρος μου εδωσε μασκα seretide,δεν του βρηκε ακροαστικα,μονο μικρα βυσματα στην δεξια αμυγδαλη,ο μικρος εχει ΥΠΕΡτροφικες αμυγδαλες.Παρολο που ξεκινησε μασκα απο προχθες δεν εχω δει ουσιαστικη βελτιωση ενω προηγουμενες φορες ηρεμουσε σχεδον αμεσως.του εκανα και καλλιεργεια φαρυγγικου επιχρισματος(Winkαλλα θα βγει αυριο το αποτελεσμα.Τι αλλο να κανω για να τον ανακουφισω΄?Κοιμαται τωρα και βηχει!

2 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 4:52 pm

thequeen86

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αστερακι2007 έγραψε:Ο μικρος μου (4,5 χρονων)ξεκινησε απο προχθες με λιγο βηχα,επειτα πυρετο μεχρι 39 και βηχα εντονο ,χωρις φλεματα.Η παιδιατρος μου εδωσε μασκα seretide,δεν του βρηκε ακροαστικα,μονο μικρα βυσματα στην δεξια αμυγδαλη,ο μικρος εχει ΥΠΕΡτροφικες αμυγδαλες.Παρολο που ξεκινησε μασκα απο προχθες δεν εχω δει ουσιαστικη βελτιωση ενω προηγουμενες φορες ηρεμουσε σχεδον αμεσως.του εκανα και καλλιεργεια φαρυγγικου επιχρισματος(Winkαλλα θα βγει αυριο το αποτελεσμα.Τι αλλο να κανω για να τον ανακουφισω΄?Κοιμαται τωρα και βηχει!

αχ το μαναρι μου περαστηκουλια του.εχεις δοκιμασει υγραντηρα στο δωματιο του?

3 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 5:29 pm

supermama

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε θελω να σε τρομαξω αλλα ειναι ιωση! δψσε αντιβηχικο και αν εχεις υγραντηρα βαλτον. επισης βοηθαει πολυ το φασκομηλο σε τσαι.εγω εχω υγραντηρα που εχει θηκη για καποιο ελαιο. ο ευκαλυπτος κανει θαυματα

4 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 5:36 pm

lidiaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αστερακι2007 έγραψε:Ο μικρος μου (4,5 χρονων)ξεκινησε απο προχθες με λιγο βηχα,επειτα πυρετο μεχρι 39 και βηχα εντονο ,χωρις φλεματα.Η παιδιατρος μου εδωσε μασκα seretide,δεν του βρηκε ακροαστικα,μονο μικρα βυσματα στην δεξια αμυγδαλη,ο μικρος εχει ΥΠΕΡτροφικες αμυγδαλες.Παρολο που ξεκινησε μασκα απο προχθες δεν εχω δει ουσιαστικη βελτιωση ενω προηγουμενες φορες ηρεμουσε σχεδον αμεσως.του εκανα και καλλιεργεια φαρυγγικου επιχρισματος(Winkαλλα θα βγει αυριο το αποτελεσμα.Τι αλλο να κανω για να τον ανακουφισω΄?Κοιμαται τωρα και βηχει!

Αχ περαστικα σας ειναι ιωση που κυκλοφορει αυτην την εποχη με τρελο βηχα ...εμενα εκανε 15 μερες να μου περασει και 10 μερες στα παιδια μου..6 μηνων και να δεις πως εβηχαν τα κακομοιρα ...υπομονη θα κανει τον κυκλο του και θα περασει να του δινεις ζεστα ( αν τα πινει) και μασκουλα ...

http://www.facebook.com/#!/maria.triviza

5 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 9:07 pm

μυρτω

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
περαστικα σας κοπελα μου..κ μενα η μικρη μου αρρωστη ειναι.
αυτο που τη βοθαει καααπως στο βηχα,ειναι να βαζω στο δωματιο της ενα δοχειο με νερο κ ευκαλυπτο πανω στο καλοριφερ.

6 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 9:39 pm

ksapphire

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ανοιξε λιγο το παραθυρο να μπει καθαρος αερας.και αν μπορεις να το εχεις και λιγο ανοιχτο ολη νυχτα

7 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 9:41 pm

MissMonkey

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Όπως είπαν και οι άλλες μανούλες ο υγραντήρας ή ένα δοχείο με νερό στο καλοριφερ μπορεί να βοηθήσουν. Κράτα επίσης τη μύτη του καθαρή. Αν είναι μπουκωμένος και έχει μυξούλες κάνε πλύσεις πολλές φορές τη μέρα με φυσιολογικό ορό και οπωσδήποτε πριν κοιμηθεί. Περαστικά σας!!! Wink

8 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Παρ Feb 17, 2012 9:52 pm

supermama

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΞΕΧΑΣΑ!!!μην τον αφηνεις ξαπλωμενο τελειως. οσο γινετε να ειναι ανασηκωμενος και να κοιμαται...

9 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Τρι Feb 21, 2012 1:48 pm

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να αφήνεις λίγο ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα στο δωμάτιο που κοιμάται το παιδί και να διατηρείς την υγρασία μέσα στο δωμάτιο σε φυσιολογικά επίπεδα. Επίσης και τα έλαια ευκάλυπτου βοηθάνε.

10 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Τρι Feb 21, 2012 2:30 pm

joannakuba

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:δε θελω να σε τρομαξω αλλα ειναι ιωση! δψσε αντιβηχικο και αν εχεις υγραντηρα βαλτον. επισης βοηθαει πολυ το φασκομηλο σε τσαι.εγω εχω υγραντηρα που εχει θηκη για καποιο ελαιο. ο ευκαλυπτος κανει θαυματα

+εμεις γυρισαμε πριν λίγο απο το γιατρό...ΙΩΣΟΥΛΑ λέει.....μας έδωσε αντιβηχικό ΠΡΟΣΠΑΝ και κάτι σταγονίτσες για την μυτούλα

ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ

11 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Τρι Feb 21, 2012 2:42 pm

Νανακι

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

δοκιμασε και σταγονες SOLDESANILE,φυσικα ρωτησε τη γιατρο σου πρωτα .Κανουν θαυματα στο βηχα

12 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Τρι Feb 21, 2012 2:44 pm

αστερακι2007

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καναμε STREP Test βγηκε αρνητικο, αλλα η καλλιεργεια φαρυγγικου επιχρισματοσ,(Winkμετα απο 2 μερες εδειξε σταφυλοκκοκο στην αρχη του.Μαλλον η ιωση που κυκλοφορει τον χτυπησε και στις αμυγδαλες,τωρα δεν εχει πυρετο,κρατησε σχεδον 3 εικοσιτετραωρα,ο βηχας εχει ελλατωθει με τις μασκες,και παιρνουμε αντιβιωση.Παντως το νοσοκομειο ηταν γεματο πιτσιρικια,ολοι οι θαλαμοι στην παιδιατρικη γεματοι.Περαστικα μας και περαστικα σας.

13 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Τρι Feb 21, 2012 4:16 pm

grammatiki

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επειδη αυτο ειναι μαλλον ιωση την περασε η μικρη μου σε πολυ ασχημη μορφη τελικα θα σε συμβουλευα να μιλησεις με τον παιδιατρο σου οσο ειναι ακομη νωρις.γιατι εμενα ξεκινησε με βηχαλακι την πλακωσα σε μασκες και τελικα της γυρισε σε λαρυγγιτιδα.εμενα η παιδιατρος μου ειπε οχι πολυ ζεστη στο σπιτι οχι ζεστα ροφηματα και φαγητα χλιαρα οχι υγραντηρες και κορτιζονη αναγκαστικα.επειδη το δικο σου ομως ειναι πολυ μωρο καλο θα ηταν να μιλησεις μαζι του και να σε συμβουλεψει αυτος.

14 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Πεμ Mar 29, 2012 12:45 pm

care

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

δοκιμασε και σταγονες SOLDESANILE,φυσικα ρωτησε τη γιατρο σου πρωτα .Κανουν θαυματα στο βηχα [/quote]
το σολντεσανιλ ειναι καθαρα κορτιζονουχο.θελει μετρο και προσοχη στη διατροφη!

15 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Πεμ Mar 29, 2012 12:55 pm

goldy213

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
care έγραψε:
δοκιμασε και σταγονες SOLDESANILE,φυσικα ρωτησε τη γιατρο σου πρωτα .Κανουν θαυματα στο βηχα
το σολντεσανιλ ειναι καθαρα κορτιζονουχο.θελει μετρο και προσοχη στη διατροφη![/quote]
όχι μόνο θαύματα είναι τρομερές αλλά μόνο αν σου το πει ο γιατρός σου και πόσο ακριβώς να του δώσεις.Θέλει μεγάλη προσοχή σαν φάρμακο,πως θα το ξεκινήσεις και πως θα το σταματήσεις.

http://www.leptomeria.gr

16 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Πεμ Mar 29, 2012 1:08 pm

maroulo

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω την τρίβω με ενα υγρό λέγετε magik baby oil errythro forte ειναι με ευκάλυπτο παραφινέλαιο και βιταμίνη ε. λέει απο 6 μηνών, το πείρα απο το φαρμακείο ειναι σαν το βιξ αλλα σε παιδικό. κάνει θαύματα την τρίβω και της περνάει αμέσως εχω σωθεί.

17 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Πεμ Mar 29, 2012 1:11 pm

maroulo

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α δεν ειναι φάρμακο σαν λαδάκι ειναι.

18 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Πεμ Mar 29, 2012 1:19 pm

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maroulo έγραψε:εγω την τρίβω με ενα υγρό λέγετε magik baby oil errythro forte ειναι με ευκάλυπτο παραφινέλαιο και βιταμίνη ε. λέει απο 6 μηνών, το πείρα απο το φαρμακείο ειναι σαν το βιξ αλλα σε παιδικό. κάνει θαύματα την τρίβω και της περνάει αμέσως εχω σωθεί.
Σκεφτόμουνα κι εγώ να το πάρω κάποια στιγμή. Βοηθάει δηλαδή στο κρυολόγημα με βήχα και μύξες?
Το κακό είναι ότι εγώ είμαι αλλεργική στο βίξ!!

19 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Πεμ Mar 29, 2012 4:14 pm

maroulo

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tsipita!! έγραψε:
maroulo έγραψε:εγω την τρίβω με ενα υγρό λέγετε magik baby oil errythro forte ειναι με ευκάλυπτο παραφινέλαιο και βιταμίνη ε. λέει απο 6 μηνών, το πείρα απο το φαρμακείο ειναι σαν το βιξ αλλα σε παιδικό. κάνει θαύματα την τρίβω και της περνάει αμέσως εχω σωθεί.
Σκεφτόμουνα κι εγώ να το πάρω κάποια στιγμή. Βοηθάει δηλαδή στο κρυολόγημα με βήχα και μύξες?
Το κακό είναι ότι εγώ είμαι αλλεργική στο βίξ!!

οχι μονο βοηθαει σταματαει αμέσως ο βήχας ειναι φοβερο. ειναι πολυ ελαφρύ δεν μυρίζει πολυ γιατι ειναι για παιδια. ρωτα το φαρμακοοιο αν εχει τα ίδια συστατικά που εχει το βιξ

20 Απ: ΒΗΧΑΣ! ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ στό Πεμ Mar 29, 2012 6:04 pm

ELISAVET

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
περαστικά!
ταλαιπωρείται το μικρούλι Crying or Very sad
οι σταγόνες soldesanil είναι κορτιζόνη Crying or Very sad
και εμένα έβηχε λόγω άσθματος νύχτα/μέρα
αλλά με την ομοιοπαθητική σταμάτησα όλα τα φάρμακα που μου έδινε προληπτικά ο παιδοπνευμονολόγος και τώρα έχουμε βρει την υγεία μας. Laughing
Περαστικά και πάλι. I love you

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your own blog