Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Είμαι ξανά έγκυος!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 10:04 am

» Ας μαζευτουμε εδω οσες προσπαθουμε για μωρακι #139
από Stevi_tasos Σήμερα στις 10:01 am

» ΕΣΠΑ 2014 - 2015 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:51 am

» ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ!!!
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:45 am

» δεν λεει ποτε οτι θελει τουαλετα τι να κανω να το βοηθησω???
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:27 am

» θελω τη βοηθεια σας...
από maro28 Σήμερα στις 9:24 am

» ΑΔΙΑΔΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:15 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΣ ΤΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΑΖΙ -ΣΤΕΙΛΕ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 9:11 am

» ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ?
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:44 am

» Για να αρχίσουμε...
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:40 am

» Μανούλες Νοεμβρίου 2013 Νο 9!!!
από roxanne87 Σήμερα στις 8:15 am

» ΣΗΦΗΣ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΑΚΗΣ - ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:05 am

» ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ ΣΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ
από Stevi_tasos Σήμερα στις 8:00 am

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014!!!
από mama prwti fora Σήμερα στις 2:08 am

» Εγκυουλες Δεκεμβριου 2014!!!
από tozouzounakimou Σήμερα στις 1:08 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kate_85 Χθες στις 11:54 pm

» το τεστ μου... κ εχω μπερδευτει!!
από Yasmina Χθες στις 10:46 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από loulou_29 Χθες στις 10:39 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Χθες στις 10:17 pm

» Αρνηση για βοηθεια
από ede37 Χθες στις 10:05 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΙΚΑ ΩΑΡΙΑ
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 9:28 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από irene-_- Χθες στις 9:10 pm

» Μικρες μανουλες!!!
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 8:28 pm

» Πρωτόγαλα;;
από Σοφία η μέλλουσα μανούλα Χθες στις 7:08 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από αγγελακι στον ουρανο Χθες στις 5:49 pm

» triplex καρδιας εμβρυου
από Siagl Χθες στις 5:18 pm

» ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ 2014
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 5:09 pm

» θηλασμος και περιοδος?
από Βάνα Κ. Χθες στις 4:25 pm

» 13 1/2 μηνων
από Βάνα Κ. Χθες στις 4:05 pm

» συσπασεις...
από ANGEL Χθες στις 3:59 pm

» προσπαθεια σπερματεγχυσης
από ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΘΗΝΑ Χθες στις 3:19 pm

» τσιμπημα μελλισας η σφηγγας...
από Areti2 Χθες στις 1:32 pm

» καισαρικη με επισκληριδιο?
από helen prl Χθες στις 11:45 am

» απορίες εν μεσω μερικής αποκόλλησης
από Yasmina Χθες στις 11:38 am

» τεραστιος λεκιθικος ασκος ??
από ANGEL Χθες στις 11:19 am

» ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!
από tinag Χθες στις 9:53 am

» ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
από kerasoula Χθες στις 12:34 am

» ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ/ΠΑΡΤΥ
από Emilynik Χθες στις 12:27 am

» Τουρτοπάνες & Cupcakes!!!
από anatoligew Πεμ Jul 24, 2014 11:18 pm

» ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ μερος 3
από famozina Πεμ Jul 24, 2014 9:41 pm

Παρόντες χρήστες
392 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 22 μέλη, 0 μη ορατοί και 370 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Anastasie, ANGEL, Catty, danae_93, daskala23, elila, fanouria, Lillybell, maria maroui, Marianna50, maro28, matinaki1990, merentoula, nikacat13, NOPITSA, petra18, Stevi_tasos, toniabl, tzeni27, zouzounoasteroskoni, Ευούλι, Σοφία η μέλλουσα μανούλα

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1 κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 12:04 pm

Birth Story

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχει παρει καμια μανουλα την κουκέτα απο ατσαλι(!)του Ikea?http://onlinecatalogue.ikea.com/2010/ikea_catalogue/GR/!κοστιζει μονο 169 ευρω!ειναι καλή ομως ή θα γκρεμοτσακιστουν τα παιδια???Οι τιμες κυμαίνονται από 700 ευρω στην neoset και φτανει μεχρι και 1700 ευρω σε laro & lifetime!!!Χωρις τα στρώματα βεβαιως!και επανερχομαι ...ειναι καλη η ατσαλινη κουκετα του ikea????

http://www.facebook.com/home.php?sk=h#!/birth.story

2 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 12:10 pm

Olivia

Admin
Admin
Δεν έχω εμπειρία από την κουκέτα συγκεκριμένα αλλά από πολλά άλλα έπιπλα του Ikea! Oι καναπέδες μας είναι από το Ikea, η τραπεζαρία που έχει η μαμά μου στο σπίτι της επίσης... Έχουμε καρέκλες από το Ikea, βιβλιοθήκη, όλα είναι άψογα!!!

Κρεβάτια έχουν φίλες και φίλοι μου και είναι και αυτοί ικανοποιημένοι!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Η ζωή με το μωρό μου: www.eimaimama.gr
http://www.eimaimama.gr

3 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 12:15 pm

Tziz

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμένα όλα μου τα έπιπλα είναι από εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημένη.
Κάνε το τεστ: Τα παιδάκια σου σίγουρα θα τα αντέξει. Αλλά για σιγουριά ξάπλωσε εσύ και ταρακουνήσου λίγο (σα να χοροπηδάς) για να δεις...
Αν κουνάει πολύ, αν τρίζει... κατάλαβες.
Θα μου πεις τώρα, να μπω στα ΙΚΕΑ και να κάνω σαν το μανιακό πάνω σε ένα παιδικό κρεβάτι? Θέλει τσαμπουκά...!

4 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 12:22 pm

Birth Story

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λετε να τη γλυτωσω με 169 ευρω???? Μωρε θα ανεβω πανω και θα χοροπηδαω!!!Να παρω και γραφειο και βιβλιοθηκη απο κει και να ησυχασω!βιαζομαι γιατι το σπιτι μου ειναι αχουρι....δεν αντεχω αλλο,θελω να το φτιαξω να ηρεμησω!!!Το δωματιο εχει μεσα ενα κρεβατι μονό και παιχνιδια,παιχνιδια,παιχνιδιαααααααα!!!

5 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 12:26 pm

Olivia

Admin
Admin
Birth Story έγραψε:Μωρε θα ανεβω πανω και θα χοροπηδαω!!!Να παρω και γραφειο και βιβλιοθηκη απο κει και να ησυχασω!

A ναι το ξέχασααααα!!! ΚΑΙ γραφείο!!! Έχω πάρει ένα γραφειάκι τόσο δα μικρό και εξευτελιστικά φτηνό και είναι ΣΚΥΛΙ!!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Η ζωή με το μωρό μου: www.eimaimama.gr
http://www.eimaimama.gr

6 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 2:40 pm

Lena

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ξερω για την κουκετα, αλλα εμεις εχουμε παρει καμποσα πραγματα απο ικεα, μεταξυ αυτων κ ενα τραπεζακι που εχουμε στο χολ. λοιπον ο μικρος παιρνει τα παντα και τα κοπαναει εκει πανω και δεν εχει ουτε μια τοση δα λακουβιτσα!! ενω το συνθετο που το χρυσοπληρωσαμε εχει γεμισει λακουβες απο τον χουλιγκαν..

7 κουκετα απο ΙΚΕΑ???? στό Δευ Jun 28, 2010 3:50 pm

naysika

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΥΚΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΞΥΛΙΝΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΥΤΙΑ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΑ!!

8 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 4:13 pm

Μαρία

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ούτε και εγώ έχω πάρει κουκέτα αλλά ότι έχει πάρει από εκεί έχει βγει σούπερ. και ντουλάπες και τραπέζι της μαμάς μου και αν αλλάξω έπιπλα κάποια στιγμή, θα τα πάρω από Ικέα αυτή τη φορά!

9 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Δευ Jun 28, 2010 4:41 pm

tsourekaki

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ακομα το σκεφτεσαι?βουρ για ΙΚΕΑ μην εισαι κοροιδαο

10 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Τετ Jun 30, 2010 8:35 pm

NATASHA

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα σιδερενια ομως τριζουν μετα απο λιγο καιρο,η αποψη μου ειναι να προτιμησεις ξυλινη κουκετα. Very Happy

11 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Πεμ Jul 01, 2010 10:50 am

Tziz

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και τα ξύλινα τρίζουν.
Μετά από καιρό όλα τρίζουν!

12 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Πεμ Jul 01, 2010 11:03 am

NATASHA

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τα σιδερενια τριζουν πριν καν τα αγορασεις..!!!!Μια δοκιμη θα την πεισει....ασ ταρακουνησει και τα δυο τα κρεβατια,το σιδερενιο κανει απο το καταστημα θορυβο.

13 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Πεμ Jul 01, 2010 11:21 am

Birth Story

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αμεση προτεραιοτητα μου ειναι να παω στο ΙΚΕΑ και να 'ταρακουνησω'την κουκετα!!!!!ελπιζω να ειναι σταθερη!Παντως στο lifetime στην Κηφισίας που κοιταξα,ειναι απο ξυλο ολα βεβαια,και πανακριβα,ηταν ολα σταθεροτατα!!!!πολυ καλη ποιοτητα!αλλα απλησιαστα!!!

14 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Πεμ Jul 01, 2010 11:33 am

NATASHA

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω γενικα δεν εμπιστευομαι τα σιδερενια επιπλα ......αν ταρακουνησεις το κρεβατακι θα καταλαβεις....λες κ εχει σεισμο παει...το ξυλινο ειναι πολυ πιο στεθερο,και να εχεις στο νου σου οτι τα παιδια δεν κοιμουνται μονο...αλλα παιζουν κιολας οποτε θα θελεις ενα πιο σταθερο κρεβατακι.... Very Happy

15 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Πεμ Jul 01, 2010 11:44 am

NATASHA

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτο που ξεχασα να πω ειναι οτοι αν και εφοσον αποφασισεις να παρεις απο εκει την κουκετα αυτο σημαινει οτι θα πας και να την δεις απο κοντα,δεν θα την κοιταξεις?Αρα θα την 'ταρακουνησεις'...!!!!παρ'ολα αυτα εγω θα σου προτεινα και τα εντος που εχουν πολυ καλες τιμες και με πολλες προσφορες

16 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Σαβ Jun 04, 2011 1:25 pm

melenia315

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πηγαμε στο ικεα,να δουμε την κουκετα...οικονομικη βεβαια μπροστα στα χιλιαρικα που βλεπαμε παντου.
αλλα παραηταν προχειρη κατα την γνωμη μου για τους ταρζαν....μεχρι που ψαχνοντας πεσαμε εδω www.kouketa.com και τελικα πήραμε την Θαλεια..πολυ στιβαρή και μαζι με τα στρωματα που προτιμησαμε τα απλα ,πληρωσαμε συνολο 450 ευρω με τα απλα στρωματα,μιας και βαλαμε μπρος πισω να ειναι το ιδιο σχεδιο,και η καμπυλη να γινει ευθεια,οπως και η σκαλα να ακουμπα στο πατωμα.το θεμα ειναι οτι δεν κουνιεται με τιποτα,και ο ανθρωπος ηταν πολυ φιλικος και εξυπηρετικος.το μονο μειον,οτι δεν ειχε πολλα δειγματα για να δουμε,παρα μονο ενα,την καλλιοπη, και μεχρι να την ετοιμασει,καμια βδομαδα,ειχα μια εγνοια ,αν θα ηταν αυτο που θελαμε...αποτελεσμα ευτυχως πολυ καλο....υπαρχουν και ελληνικα προιοντα με καλη τιμη,και σιγουρα πιο καλα απο αρκετα αλλα... Very Happy
www.kouketa.com

Έχει επεξεργασθεί από τον/την melenia315 στις Δευ Sep 19, 2011 12:01 pm, 1 φορά

17 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Σαβ Jun 04, 2011 2:16 pm

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω γενικώς τα έπιπλα απο το ΙΚΕΑ τα θεωρώ κακής ποιότητας και πανάκριβα υπάρχουν καταστήματα σε όλη την Ελλάδα όχι γνωστές αλυσίδες τα οποία έχουν πιο οικονομικές λύσεις και πιο καλά ποιοτηκα.
Κρεβάτι κουκέτα απο το ΙΚΕΑ σιδερένιο έχει πάρει η φίλη μου το έχει 2 χρόνο και κουνιέται και το μετανιωσε

18 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Σαβ Jun 04, 2011 2:21 pm

melenia315

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
συμφωνω απολυτα...ειχα παει και νεοσετ και χιλια δυο μαγαζια,,,ευτυχως με το ιντερνετ,ουτε τρεχουμε,και συναμα βρισκουμε οικονομικοτερα και καλυτερα πραγματα...ακομα και το ιδιο ακριβως προιον,απο σαιτ με σαιτ,εχει διαφορες τιμες,αλλα ειναι αμεσα συγκρισιμα....οποτε κερδιζουμε διπλά!

19 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Σαβ Jun 04, 2011 3:52 pm

CHRISLA2216

εγω πηρα κουκετα απο το ικεα, οχι σιδερενια ομως γιατι απο αισθητικης αποψης τα αντιπαθω πολυ!! πηρα ξυλινη!! το εχω πει κι αλλες φορες σε αλλα θεματα με παιδικα κρεβατια κ επιπλα.. ειμαι πολυ ικανοποιημενη!!
γενικα, ολα μας τα επιπλα, κρεβατοκαμαρα, καναπεδες, συρταριερες, βιβλιοθηκες, ολα- εκτος απο ντουλαπες- τα εχουμε σχεδον 6 χρονια ειναι απο το ικεα και δεν εχουν παθει τιποτα, παρολα τα πανδεινα που τραβανε απο τα δυο μου θηρια!!
πιστευω οτι οταν εχεις μικρα παιδια, καλυτερα να κοιτας να παρεις κατι απλο κ οικονομικο ωστε σε περιπτωση που το διαλυσουν τα ζουζουνια να μην κλαις τα λεφτα σου!! γιατι ειναι κριμα..

20 Απ: κουκετα απο IKEA???? στό Σαβ Jun 04, 2011 4:10 pm

ortikaki

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CHRISLA2216 έγραψε:εγω πηρα κουκετα απο το ικεα, οχι σιδερενια ομως γιατι απο αισθητικης αποψης τα αντιπαθω πολυ!! πηρα ξυλινη!! το εχω πει κι αλλες φορες σε αλλα θεματα με παιδικα κρεβατια κ επιπλα.. ειμαι πολυ ικανοποιημενη!!
γενικα, ολα μας τα επιπλα, κρεβατοκαμαρα, καναπεδες, συρταριερες, βιβλιοθηκες, ολα- εκτος απο ντουλαπες- τα εχουμε σχεδον 6 χρονια ειναι απο το ικεα και δεν εχουν παθει τιποτα, παρολα τα πανδεινα που τραβανε απο τα δυο μου θηρια!!
πιστευω οτι οταν εχεις μικρα παιδια, καλυτερα να κοιτας να παρεις κατι απλο κ οικονομικο ωστε σε περιπτωση που το διαλυσουν τα ζουζουνια να μην κλαις τα λεφτα σου!! γιατι ειναι κριμα..

ασχετο.... κοιταζω τα τικερακια σου και λεω βλεπω καλα? εχουν τα παιδακια σου τον ιδιο μηνα γεννεθλια?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | Πολιτισμός | Mummys | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your blog