Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13#
από Mare Σήμερα στις 12:56 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Σήμερα στις 12:38 pm

» 22 μηνων ου βγαζει την πιστη με το φαγητο!
από dimitra al Σήμερα στις 12:25 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από efaki27 Σήμερα στις 12:03 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από μαρακι27 Σήμερα στις 11:09 am

» Συνεχεις ιωσεις, φαρμακευτική αντιμετωπιση συμπτωματων
από Areti2 Χθες στις 10:56 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Χθες στις 10:32 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από anatoligew Χθες στις 6:37 pm

» ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΥΛΑΖΩ?
από mariatsak Τρι Oct 21, 2014 9:34 am

» ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ INGLESINA TRILOGY
από RITAKI30 Τρι Oct 21, 2014 8:39 am

» Γιατρός στο Έλενα
από welcome 2 Δευ Oct 20, 2014 11:09 pm

» Ποσότητα ρυζαλευρου?
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:27 pm

» Τιναζεται στον υπνο του
από kerasoula Δευ Oct 20, 2014 10:15 pm

» Χοριακη & υπέρηχος δεν είδε τίποτα βοήθεια εαν ξερετε
από maro28 Δευ Oct 20, 2014 9:10 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από perperouna Δευ Oct 20, 2014 7:53 pm

» Διαιτολογος σε ζωγραφου κ γυρω περιοχες
από kikimam Δευ Oct 20, 2014 11:07 am

» παιδιατρος στην καλλιθεα
από victoria Κυρ Oct 19, 2014 10:10 pm

» αγχος με βαρος μωρου
από ANGEL Κυρ Oct 19, 2014 7:01 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από supermama Παρ Oct 17, 2014 4:23 pm

» καρότσι καλαθούνα πάρκο κάθισμα ριλάξ προς πώληση
από vdimak Παρ Oct 17, 2014 1:23 am

» παθολογικη ζηλια απο την συνυφαδα μου;
από Chris_E Πεμ Oct 16, 2014 6:56 pm

» ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι??
από perperouna Πεμ Oct 16, 2014 5:34 pm

» τι μπορω να κανω???
από Ana Πεμ Oct 16, 2014 2:12 pm

» ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
από mariatsak Τετ Oct 15, 2014 12:35 pm

» γινεται 2 χρονων και ακομα πινει γαλα τη νυχτα
από HappyMama Τρι Oct 14, 2014 11:22 pm

» Αυχενικη διαφανεια θεσσαλονικη
από jollie Τρι Oct 14, 2014 12:20 am

» Ψαχνω Φορεμα !!
από Ιφιγένεια Δευ Oct 13, 2014 11:29 pm

» Καδρακια για το παιδικο
από μιτατα Δευ Oct 13, 2014 11:09 pm

» Εγκυούλες Ιανουαρίου 2015 #1
από fatsoulini Δευ Oct 13, 2014 10:51 am

» Η Βάπτιση της Σόνιας μου!!!
από kerasoula Κυρ Oct 12, 2014 10:06 pm

» Γυναικολόγος Καραγιαννίδης Λάζαρος ;;;
από stavroula Κυρ Oct 12, 2014 9:30 pm

» THELW NA MEINW EGKUOS
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:48 pm

» ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟ.
από tsifaki Κυρ Oct 12, 2014 6:46 pm

» 17 εβδομάδες και 6 ημέρες κράτησε το όνειρο μου!!!!
από fatsoulini Κυρ Oct 12, 2014 4:55 pm

» σταγονες για τη λαρυγγιτιδα δοσολογια
από φραουλα Κυρ Oct 12, 2014 11:15 am

» Ζήλεια ανάμεσα στα αδέλφια (νήπια)
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:32 pm

» ΠΑΙΔΙΚΟΣ Η ΒΡΕΦΙΚΟΣ?
από HappyMama Παρ Oct 10, 2014 11:01 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Παρ Oct 10, 2014 7:18 pm

» Φτιαξτε εκχυλισμα βανιλιας
από howto Παρ Oct 10, 2014 6:47 pm

» Ναι, να τον φοβάστε τον θείο και τον ξάδελφο και τον παππού!
από ede37 Παρ Oct 10, 2014 12:11 am

Παρόντες χρήστες
637 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 12 μέλη, 1 μη ορατός και 624 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Ana, Anastasie, dimitra al, dimitra88, kikimam, lgyftog, Mare, maria_dou, Ricola, roulakriti, thali-alex, twisters

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1 ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 10:20 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μανούλες πώς αφαιρείται το κεράκι απ' το αυτί των παιδιών σας? Ο δικός μου εδώ και μια βδομάδα τρίβει τα αυτάκια του αλλά είναι τίγκα στο κερί και ο γιατρός δε μπορεί να δεί τίποτα αν έχουν υγρό κλπ pale
Χτές τον πήγα στον ωρυλά για να να τα καθαρίσει αλλά δε καθόταν με τίποτα και φύγαμε άπραγοι.. Rolling Eyes Rolling Eyes

2 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 10:32 am

spapastamou

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsipita!! έγραψε:Μανούλες πώς αφαιρείται το κεράκι απ' το αυτί των παιδιών σας? Ο δικός μου εδώ και μια βδομάδα τρίβει τα αυτάκια του αλλά είναι τίγκα στο κερί και ο γιατρός δε μπορεί να δεί τίποτα αν έχουν υγρό κλπ pale
Χτές τον πήγα στον ωρυλά για να να τα καθαρίσει αλλά δε καθόταν με τίποτα και φύγαμε άπραγοι.. Rolling Eyes Rolling Eyes

αμα εχει πολυ κερι σταζε του με ενα βαμβακακι 1φορα τη βδαμαδα 1-2 σταγονες λαδακι σε καθε αυτακι Smile

3 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 10:42 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εδώ και μια βδομάδα του βάζω τρείς φορές την ημέρα λαδάκι αλλά τίποτα!! Περισσότερο λάδι έχει το αυτί του μικρού απ' τη σαλάτα αλλά το κερί εκεί στη θέση του..

4 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 10:54 am

spapastamou

tsipita!! έγραψε:Εδώ και μια βδομάδα του βάζω τρείς φορές την ημέρα λαδάκι αλλά τίποτα!! Περισσότερο λάδι έχει το αυτί του μικρού απ' τη σαλάτα αλλά το κερί εκεί στη θέση του..

δεν ξερω τι να πω...κοιτα επειδηεχω κανει καθαρισμο στα αυτια και θυμαμαι πρωτα σου δινουν ενα ειδικο λαδακι να βαλεις λιγες μερες για να μαλακωσει το κερι και μετα πας και κανεις καθαρισμο...κι αυτο οταν το βαζεις καπως αφριζει θυμαμαι...μηπως θελει κατι παρομοιο να μαλακωσει αρκετα το κερακι και μετα να ριξεις ελαιολαδο(που ξερω οτι καπως το λιωνει το κερι και το παρασερνει μεσα οπου απορροφαται κατι τετοιο)...να τονισω εγω υποθεσεις κανω μην κανεις κατι αν δε συμβουλευτεις πρωτα εναν ειδικο

5 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 1:01 pm

Ευάκι

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsipita!! έγραψε:Εδώ και μια βδομάδα του βάζω τρείς φορές την ημέρα λαδάκι αλλά τίποτα!! Περισσότερο λάδι έχει το αυτί του μικρού απ' τη σαλάτα αλλά το κερί εκεί στη θέση του.. [You must be registered and logged in to see this image.]

αφου του βαλεις λαδακι 3-4 φορες τη μερα να μαλακωσει θα τον πας ωρλ και αυτος με μια αναρροφηση το καθαριζει.καλα δε στο ειπε ο ωρλ που πηγες?τι γιατροι υπαρχουν θεε μου........ Rolling Eyes

6 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 2:12 pm

ioanna85

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο που ξέρω ειναι οινόπνευμα! Βάζεις λίγο στο αυτακι και το κραταει μερικα δευτερόλεπτα πριν ξαναγυρίσει σε οριζοντια θεση το κεφαλάκι του! Το παραπανω οινιπνευμα θα βγει πάλι εξω...
Αν εχεις ενδοιασμο δοκιμασε το κι εσυ για να δεις, το συνιστουν οι γιατροι και για να μην χρησιμοποιουμε μπατονετες που σπρώχνουν προς τα μέσα το κερι.
Πάντως πονάει ο καθαρισμος....

7 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 3:42 pm

athina24

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μεγαλη ειχε πολυ κερακι στο αυτι....η παιδιατρος μου ειχε δωσει κατι σταγονες και μετα ελαφρα με την μπατονετα!!!!

8 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 3:56 pm

βανια

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να βγει το κεράκι απο μόνο του μπορείς να χρησιμοποιήσεις λίγες σταγόνες φαρμακευτικό οξυζενέ βοηθάει στο να βγει δεν χρησιμοποιούμε ποτέ batoneta επειδή σπρώχνουμε έτσι το κερί προς τα μέσα απλά μετά το μπάνιο σκουπίζουμε με τη πετσέτα

9 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 5:02 pm

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια φορά που είχα κάνει καθαρσμό δεν πόνεσα καθόλου. Πάντως στη μικρή δε βάζω μπατονέτα. Αυτό με το οινοπνευμα ή οξυζενέ πόσο συχνά το κάνουμε και σε ποια ηλικία?

Νόμιζα πως ο οργνισμός από μόνος του βγάζει έξω το κερί. Κάνω λάθος? Μήπως να πάτε και σε άλλον έναν γιατρο?

10 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τρι Feb 07, 2012 9:02 pm

bell

UNISEPT ωτικές σταγόνες από το φαρμακείο. Το κεράκι φουσκώνει και βγαίνει προς τα έξω. Γίνεται σαν αφρός. Μετά με μια μπατονέτα το σκουπίζεις προσεκτικά, χψρίς να βαλεις προς τα μέσα. Μας το έχει δώσει ο παιδίατρος.

[You must be registered and logged in to see this image.]

11 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τετ Feb 08, 2012 12:51 am

mariloy

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΑΠΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΑΝΤΟΝΕΤΕΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΛΑΔΑΚΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΑΚΙ !

12 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τετ Feb 08, 2012 9:27 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bell έγραψε:UNISEPT ωτικές σταγόνες από το φαρμακείο. Το κεράκι φουσκώνει και βγαίνει προς τα έξω. Γίνεται σαν αφρός. Μετά με μια μπατονέτα το σκουπίζεις προσεκτικά, χψρίς να βαλεις προς τα μέσα. Μας το έχει δώσει ο παιδίατρος.
Δεν τις ήξερα αυτές τις σταγόνες! Πόσες φορές την ημέρα τις βάζεις και από πόσες σταγονίτσες? Θα πάρω να τις δοκιμάσω γιατί ο μικρός συνέχεια τρίβει το αυτί του και βγάζει και μια άσχημη μυρωδιά.. Rolling Eyes

13 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τετ Feb 08, 2012 11:50 am

marion

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωχχχ τι οινόπνευμα και οξυζενέ ρε παιδιά???Εμάς η παιδίατρος μας είχε πει να στάζουμε μερικές σταγόνες λάδι λίγη ώρα πριν το μπάνιο και μετά με τους ατμούς μαλακώνει το κερί κ μετά με την πετσέτα καθαρίζουμε τ'αυτάκια.Αυτό κάνουμε και καμιά φορά χρησιμοποιώ κ καμιά μπατονέτα προσεκτικά και καθαρίζουν Very Happy

14 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Πεμ Feb 09, 2012 9:47 am

tsipita!!

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια! Τελικά χτές πήγαμε και σε δεύτερο ωρλ και μας έκανε καθαρισμό στα αυτάκια (δύο τον κρατάγαμε τον μικρό μου για να κάτσει ακίνητος.. Rolling Eyes )!! Πίσω λοιπόν απ' το κεράκι που είχε φράξει τα αυτιά του, αποκαλύφθηκαν δύο ωραιότατες ωτίτιδες (μία σε κάθε αυτί) και ξεκινήσαμε αντιβίωση..

15 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Πεμ Feb 09, 2012 10:19 am

bell

tsipita!! έγραψε:
bell έγραψε:UNISEPT ωτικές σταγόνες από το φαρμακείο. Το κεράκι φουσκώνει και βγαίνει προς τα έξω. Γίνεται σαν αφρός. Μετά με μια μπατονέτα το σκουπίζεις προσεκτικά, χψρίς να βαλεις προς τα μέσα. Μας το έχει δώσει ο παιδίατρος.
Δεν τις ήξερα αυτές τις σταγόνες! Πόσες φορές την ημέρα τις βάζεις και από πόσες σταγονίτσες? Θα πάρω να τις δοκιμάσω γιατί ο μικρός συνέχεια τρίβει το αυτί του και βγάζει και μια άσχημη μυρωδιά.. Rolling Eyes

Για 2-3 μέρες κάθε βράδυ! Το παιδάκι πρέπει να καπλωσει στο πλάι, στάζεις 2-3 σταγόνες και μετά από κανα 5λεπτο θα δεις ότι το κεράκι (αν είναι πολύ) αφρίζει, φουσκώνει και βγαίνει προς τα έξω. Το σκουπίζεις προσεχτικά με μια μπατονέτα.

Περαστικά σας!

16 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τετ Μαϊος 23, 2012 6:30 pm

zenaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsipita!! έγραψε:Μανούλες πώς αφαιρείται το κεράκι απ' το αυτί των παιδιών σας? Ο δικός μου εδώ και μια βδομάδα τρίβει τα αυτάκια του αλλά είναι τίγκα στο κερί και ο γιατρός δε μπορεί να δεί τίποτα αν έχουν υγρό κλπ pale

Εμείς έχουμε μεγάλο θέμα με το αυτί Rolling Eyes ειδικά το ένα μαζεύει πιο πολύ το καθάριζα με μπατονετες ασφαλείας καθημερινά αλλά δεν βοηθούσε λόγο ότι ο οργανισμός έγκρινε μεγάλη ποσότητα έτσι η παιδίατρος μας πρότεινε κάτι σταγόνες για πλύση στο σπίτι και έχω βρει την υγειά μου UNISEPT OTIC λέγονται 6 ευρώ κάνουν και θέλει πέντε σταγόνες στο κάθε αυτί και ανασηκώνοντας βγαίνουν όλα ρώτα τον/την παιδίατρο σου μήπως σε βοηθήσουν και σένα Wink Wink

17 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Τετ Μαϊος 23, 2012 6:34 pm

ioanna85

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zenaki έγραψε:

Εμείς έχουμε μεγάλο θέμα με το αυτί Rolling Eyes ειδικά το ένα μαζεύει πιο πολύ το καθάριζα με μπατονετες ασφαλείας καθημερινά αλλά δεν βοηθούσε λόγο ότι ο οργανισμός έγκρινε μεγάλη ποσότητα έτσι η παιδίατρος μας πρότεινε κάτι σταγόνες για πλύση στο σπίτι και έχω βρει την υγειά μου UNISEPT OTIC λέγονται 6 ευρώ κάνουν και θέλει πέντε σταγόνες στο κάθε αυτί και ανασηκώνοντας βγαίνουν όλα ρώτα τον/την παιδίατρο σου μήπως σε βοηθήσουν και σένα Wink Wink

αυτες οι σταγονες ειναι μονο για παιδια;

18 Απ: ΚΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ στό Πεμ Μαϊος 31, 2012 12:53 am

zenaki

Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμάς η παιδίατρος μας τις είπε γιατί έβγαζε πολύ κερί απο μονό του το αυτί φαντάζομαι ότι είναι μονο για μωρά εμένα είναι 23 μηνών λογικά θα σου πει η/ο παιδίατρος σου ρώτα αν κάνουν για μεγάλους δεν ξέρω

DORA10

Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΤΟ ΚΕΡΙ ΜΕ ΤΟ BIOGREEN OTO SPRAY ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ. ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΨΕΚΑΖΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΕΝΤΕ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΥΤΙ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ. ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΗΔΗ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ. ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΠΡΕΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΥΤΙΚΟ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | To have a blog