Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ
από tania1422 Χθες στις 11:24 pm

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12#
από kikimam Χθες στις 10:47 pm

» Προβλημα με τη τουαλετα....
από newmum Χθες στις 10:39 pm

» καλος σας βρηκα απο θεσσαλονικη
από ΜΑΡΙΑΜ1 Χθες στις 8:45 pm

» Αν η κορη σας έμενε έγκυος στην εφηβεία τι θα κάνετε ?
από bublesoaps Χθες στις 6:24 pm

» ΜΕΛΙΣΣΟΚΕΡΙ πουλαω
από pusi Χθες στις 6:23 pm

» ΑΝΤΩΝΙΑ 123 ΕΙΝΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???
από souzan Χθες στις 6:12 pm

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από souzan Χθες στις 5:47 pm

» Κομμώτρια στο σπίτι/Θεσσαλονίκη
από vicky81 Χθες στις 5:39 pm

» Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10
από Anastasie Χθες στις 4:06 pm

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΠΡΕΛΟΚ ΚΟΡΩΝΑ.....
από φραουλα Χθες στις 2:00 pm

» Μπομπονιερες -κεραλοιφες!!! ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ
από pusi Χθες στις 9:29 am

» ΠΡΟΚΑΤ ΣΠΙΤΙ????
από mar.pan Χθες στις 9:01 am

» παιδιά με down και αυτισμο
από kerasoula Τρι Sep 30, 2014 11:43 pm

» COLOSTROUM ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ
από SPINAKOS7 Τρι Sep 30, 2014 10:29 pm

» Μανούλες Μαΐου 2013#23
από mamagoriou29 Τρι Sep 30, 2014 10:24 pm

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #141
από κουνελάκι Τρι Sep 30, 2014 8:21 pm

» Κόστος Β επιπέδου
από φραουλα Τρι Sep 30, 2014 6:51 pm

» Κορίτσια είμαι στα πρόθυρα κάτάθλιψης...
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:40 pm

» ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ, ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:32 pm

» Καλλιεργεια σπερματος!
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:26 pm

» Καλλιεργεια σπερματος
από Jorji Τρι Sep 30, 2014 3:25 pm

» Aναλαμβανω καθαρισμα και σιδερο
από pusi Τρι Sep 30, 2014 10:25 am

» Πουλάω 2 κούνιες που γίνονται παιδικά κρεβάτια + 1 αλαξιέρα+1 συρταριέρα
από Jannete Τρι Sep 30, 2014 2:26 am

» διαιτολογος
από dioni27 Δευ Sep 29, 2014 11:48 pm

» ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!
από Chris_E Δευ Sep 29, 2014 3:51 pm

» ΠΕΘΑΝΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΙΣΚΟΣ :( ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:47 am

» agxoos !!!!!
από vasoulagal Δευ Sep 29, 2014 11:09 am

» diagrafh apo to forum 3erei kamia pws ginete?
από kerasoula Δευ Sep 29, 2014 1:02 am

» www.candyland .gr
από candyland Κυρ Sep 28, 2014 6:22 pm

» ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!!
από Antonia 123 Κυρ Sep 28, 2014 6:04 pm

» ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ
από nanou Κυρ Sep 28, 2014 3:55 pm

» Περιδεση στην 13η εβδομαδα , μετα τι?
από EnVy26 Σαβ Sep 27, 2014 10:24 pm

» ΜΑΝΟΥΛΕΣ Σεπτεμρβίου 2 0 1 4 !!!
από lgyftog Σαβ Sep 27, 2014 10:00 pm

» Επιπλα απο Εντος/Ανδρεαδης ?
από κοκκινοσκουφιτσα Σαβ Sep 27, 2014 7:52 pm

» Χειροποίητα προσκλητήρια & μπομπονιέρες (ΝΕΕΣ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ!)
από mariameint Πεμ Sep 25, 2014 7:08 pm

» Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τα παιδιά με Δυσλεξία - Διάσπαση προσοχής στο διάβασμα;;
από Καλλιόπη Τζιλέρογλου Πεμ Sep 25, 2014 5:09 pm

» Παιδικός σταθμός ή κοπέλα στο σπίτι;
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:50 pm

» κατέστρεψα τον γάμο μου και τώρα θα υποστώ τις συνέπειες
από bebaki Πεμ Sep 25, 2014 2:22 pm

» Μεγαλη Τρελα
από Antonia 123 Πεμ Sep 25, 2014 2:03 pm

Παρόντες χρήστες
147 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 147 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Jan 22, 2013 5:50 pm

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλα κανεις και δοκιμαζεις,την παραβρισκω απολυτη την παιδιατρο σου...

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katarina έγραψε:
Mama Pupa έγραψε:Κασταλια μου θα σε απογοητευσω!!!Το ADVANCE δε συστηνεται!Εχει ζαχαρη δυστυχως για να ειναι πιο ευγευστο...Απορω που τα επιτρεπουν...
Κανονικο φρεσκο γαλατακι ενηλικων...
Καλημερα!Καλα ειναι δυνατον να μας λες οτι τα γαλατα που ειναι για 1 ετους και πανω δεν ειναι καλα και απορεις το πως τα συστηνουν?Ειλικρινα πεφτω απο τα συννεφα,ουτε εχει αναφερθει ποτε τιποτα απο οσο ξερω για τα συγκεκριμενα γαλατα ουτε περιεχουν ζαχαρη αν τα δοκιμασεις.Επειδη τα εχω ψαξει το μονο γαλα που περιεχει ζαχαρη ειναι το Α Β Γ.Αν το δοκιμασεις θα δεις οτι ουτε εσυ μπορεις να το πιεις.Τα γαλατα απο 1 ετους και πανω περιεχουν τα καταλληλα ιχνοστοιχεια, βιταμινες και σιδηρο που χρειαζονται τα μωρακια για αυτην την ηλικια.Το γαλα που πινουμε εμεις δεν ειναι τοσο εμπλουτισμενο οσο τα παιδικα.
Δεν μιλαω ποτε για θεματα επιστημονικα εκθετοντας προσωπικες μου αποψεις. Τα παιδια ανω του ενος ετους πρεπει να τρωνε ο,τι και οι ενηλικες. Ο,τι προσθετο απαραιτητο στοιχειο και βιταμινη χρειαζεται ενα παιδι σε αυτην την ηλικια το παιρνει απο τις τροφες, οχι απο το γαλα. Εμπλουτισμενα γαλατα πλεον δεν ειναι απαραιτητα. Ουτε καν ειδικα γιαουρτια τυπου "παιδικα" χρειαζονται τα παιδια στον 8ο μηνα αλλα το κανονικο ενηλικων. Οσο πιο "πειραγμενες" ειναι οι τροφες των παιδιων τοσο πιο ακαταλληλες γινονται.Αυτη ειναι η επισημη αποψη της συγχρονης παιδιατρικης και αν το ψαξεις θα το επιβεβαιωσεις.

elenidek

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχηθείτε μου καλή τύχη.... confused confused confused

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenidek έγραψε:ευχηθείτε μου καλή τύχη.... confused confused confused

Θα σου ευχηθω αλλα μην αγχωνεσαι...θα συνηθισει.Και μενα ο δικος μου με το γαλα εχει περασει ΤΙΣ φασεις,ασε...το ξερω αυτο το αγχος.Α μιας και το θυμηθηκα,αν τελικα δεν πινει τιποτα δοκιμασε να του βαζεις μεσα κατι και να του το δινεις με το κουταλακι...π.χ. κανενα παξιμαδακι μαλακο μπουκια ή κανενα μπισκοτακι οπως τα μιραντα ή κανενα κουλουρακι...εχουν ζαχαρη αλλα τι να κανουμε...και μενα μονο ετσι το πινει.Αχ σε καταλαβαινω!!!Καλη τυχη και πες μας ετσι;;;

miki2009

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμάς μόλις χρόνισε η παιδίατρος μας είπε να του δώσουμε γάλα υγρό μακράς διάρκειας που είναι για αυτή την ηλικία . Του έδινα το αλμιρον 1-3.

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κασταλια εχεις δικιο, πολλα γαλατα σε σκονη εχουν σιροπη γλυκοζης για να ειναι πιο ευγευστα δυστυχως...
οσο γιαυτο που ειπε η παιδιατρος οτι δεν ξερεις ποτε ειναι συσκευασμενα τα γαλατα τα φρεσκα, ψαξτε λιγο στο διαδικτυο για το τι εχει βρεθει μεσα στα βρεφικα γαλατα σε σκονη, απο γυαλια μεχρι πλαστικα και μικροβια που εχουν προκαλεσει μαζικους θανατους σε βρεφη. Ειναι πραγματικα ανησυχητικο. Εγω θελω να δωσω συγχαρητηρια στην κοπελα που καταφερε να θηλασει το μωρο της ΕΝΑΝ ολοκληρο χρονο. Της βγαζω το καπελο πραγματικα..

elenidek

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΛΠΙΖΩ. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΗΜΕΡΑ

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλη τυχη!!!ευχομαι να εισαι πιο τυχερη απο μενα!!!!

moroulou

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λοιπον το δυσκολο σε ενα μωρο που θηλαζει ειναι να κοψει το στηθος.και οχι τοσο το γαλα...εμεις ξεκιηνησαμε τα βραδυνα που ηταν μισοκοιμισμενη και της αλλαζα απο στηθος-μπιμπερο χωρις να πολυκαταλαβει εγινε η αλλαγη.πιναμε το σανιλακ.τωρα που χρονισε φρεσκο ενηλικων.ολα τα παιδικα και καλα εμπλουτισμενα κατηγορηματικα οχι ειπε ο παιδιατρος και συμφωνω!

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι σημαινει αραγε τα ταδε 2 γαλατα ειναι τα καλυτερα?Γιατι?Τα αλλα 22 π.χ. που κυκλοφορουν γιατι δεν ειναι?Σε καθε παιδι εξαλλου ταιριαζει και διαφορετικο γαλα.Και λιγο πολυ ολα τα γαλατα τα ιδια συστατικα εχουν ως προς τη θρεπτικη τους αξια.Αλλα οταν ο γιατρος υποστηριζει συγκεκριμενες εταιρειες...
Εμενα η δικια μου παιδιατρος που ειναι free και δεν εχει καμια σχεση με εταιρειες και συμφεροντα και τα λεει εξω απτα δοντια μου ειπε να παρω ο,τι θελω και βασικα οτι θα με κατευθυνει το ιδιο το παιδι που θα μου δειξει τι της αρεσει. Και πραγματι μετα απο 12 γαλατα καταληξαμε με δικη μου πρωτοβουλια στο HUMANA και ετσι σωθηκαμε γιατι της στοιχισε πολυ ο αποθηλασμος και δεν επινε κανενα ξενο παρολο που κρατησε η διαδικασια του αποθηλασμου κοντα 2 μηνες..
Επισης να προσθεσω οτι για αλλον ενα λογο ειναι απαραδεκτη η σταση της παιδιατρου της κοπελας. Δεν αποθηλαζουμε ποτε αποτομα αλλα σταδιακα!!!!Αυτο ειναι ΝΟΜΟΣ!!!Ο αποθηλασμος ειναι ΣΟΚ για το παιδι και πρεπει να γινει με προσοχη, υπομονη και αργους ρυθμους!Ειναι δυνατον ενα παιδακι που για ενα χρονο ηταν στο στηθος της μαμας του να κοψει αυτην την τοσο γλυκια και ζωτικης συναισθηματικης αξιας συνηθεια μεσα σε μια μερα?για ονομα του θεου, υπαρχουν τοσο ανευθυνοι ανθρωποι που συμβουλευουν τετοια πραγματα?
Θα σε συμβουλευα να αλλαξεις παιδιατρο...
Υ.Γ. Εζησα χρονια με τον πρωτο μου συζυγο που ηταν κορυφαιος παιδιατρος και ευτυχως με εμαθε καποια πραγματα πολυ χρησιμα ειδικα τωρα που εγινα μητερα...

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katarina έγραψε:
elenidek έγραψε:Την πήρα τηλ και μου είπε ότι τα καλυτερα γάλατα ειναι το almiron και το s26. και στα δυο να παρω το 3νουμερο αφού χρονίζουμε σε ένα χρονο. Ειναι λεει γλυκά επειδή έχουν βανίλια μέσα και τα παιδάκια το πινουν πιο εύκολα. Εαν δω οτι το πινει αλλά πινει λιγο να μην επιμενω αλλά να τον αφησω να πιει όσο θελει και αφου θα ξεκινησω ξενο γαλα να μην ξαναδωσω στηθος γιατί δε θα αποθηλάσω ποτέ. δε συστήνει σε καμία περίπτωση τα ΝΟΥΝΟΥ kID , και λοιπά εβαπορε ή φρέσκα γάλατα. Συγκεκριμένα μου ειπε : ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΓΑΛΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ. ΕΧΩ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ 3 ΕΤΩΝ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ALMIRON!!!!
Έμεινα ξερή απο την απάντησή της. Ετσι λοιπόν επειδή πάντα ημουν αντιδραστικό στοιχείο και δεν εκανα παντα ότι μου λεγανε, πηρα μεν το s26 αλλά πηρα και ενα NESTLAC και ένα NOULAC. ε δεν θα καταληξω να δινω σκονη για παντα στον μικρο μου!
Συμφωνω πληρως με τη σταση σου

Καλή μου αν δεν ξαναδώσεις στήθοε ξαφνικά εκτός του ότι το παιδάκι σου θα λαλήσει, θα πάθεις και καμία μαστίτιδα! Ο αποθηλασμός συνήθως συστήνεται να είναι σταδιακός και φυσικός.

Το αλμιρον δεν είναι συσκευασμένο? Όλα σε συσκευασία δεν είναι? Το γάλα όλυμπος δεν έχει συσκευασία? τι νόημα έχει αυτός ο προβληματισμός?

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επίσης τα γάλατα περιέχουν σίδηρο και βιταμίνες κτλ αλλά ποιος μας λέει ότι το παιδί χρειάζεται ουσιαστικά συμπλήρωμα σιδήρου, εφόσον τρέφεται κανονικά? Ο εμπλουτισμός δεν είναι πάντα απαραίτητος!
Επίσης, ο σίδηρος με το ασβέστιο δεν ανταγωνίζονται το ένα το άλλο? Το γάλα δεν το πίνουμε για σίδηρο αλλά για ασβέστιο και βιταμίνες. Για το σίδηρο υπάρχει το κρεατάκι.
Τέλος, το γάλα υψηλής παστερίωσης απ΄όσι ξέρω δεν είναι καλύτερο από το απλό παστεριωμένο, απλά διαρκεί πιο πολύ. Το κανονικο παστεριωμένο φρέσκο είναι το καλύτερο!

Rinoula

Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kastallia έγραψε:Nαι αλλα ειναι ενισχυμενο με σιδηρο και αλλες βιταμινες που στο γαλα ενηλικων ειναι λιγοτερα...αυτο ειναι το νοημα των παιδικων γαλατων ...οι σκονες αραγε δεν εχουν καθολου γλυκαντικα;;;Δεν το εχω κοιταξει,αλλα για να τα πινουν τα μικρα και να ειναι ευγεστα για τα γουστα τους ,μην εκπλαγειτε αν εχουν και αυτα...οπως και οι κρεμες και τα παιδικα γιαουρτια,τα οποια ο γιος μου περιεργως δεν τα θελει και προτιμα το προβειο γιαουρτι που ειναι και ξινο...τα γλυκαντικα δεν μπορουμε να τα αποφυγουμε ποτε τελειως.Οσο μπορουμε καλο ειναι,αλλα αν σου λεει οτι ενα παιδι δεν θελει το γαλα,καλυτερα ενα με γλυκαντικα παρα τιποτα.

ΑΝ δε θέλει γάλα, ας φάει τυρί και γιαούρτι. Το ίδιο κάνει. Μην κολάμε με το γάλα, η επιστήμη έχει πια δείξει ότι έχουμε επιλογες.

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακαρι η κοπελα να μας ακουσει ή τουλαχιστον να παρει μια αλλη επιστημονικη και υπευθυνη γνωμη γιατι αν κανει αυτο που της ειπε η παιδιατρος της ειδικα για το θεμα του θηλασμου, θα ανοιξει τον ασκο του Αιολου οσον αφορα τα προβληματα που θα δημιουργηθουν στο παιδακι της...Ξερω φιλη που δυστυχως εκοψε με χαπια το γαλα της μεσα σε μια μερα και εκτοτε το μωρο εγινε ενα μικρο τερατακι με απιστευτα νευρα, αυπνιες, ενω αρνιοταν να φαει για μερες απο το σοκ μεχρι που παρολιγο να του κανουν εισαγωγη...
Και το γαλα ναι, δεν ειναι απαραιτητο μετα τον απογαλακτισμο, δηλ. μετα τον πρωτο χρονο. Ας παρει ασβεστιο απο αλλες πηγες, ξηρους καρπους, τυρι, γιαουρτι, φρουτα, λαχανικα..

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα τρωει ενα προβειο γιαουρτι καθε απογευμα.Ειναι παιδι που ειναι πολυ δυσκολο με το φαγητο,το μεσημεριανο του,ασχετα με το μενου,περιοριζεται σε 6 μπουκιες...τρωει και λιγη φετα απο τη σαλατα...αν δεν πιει λιγο γαλα πασει θυσια θεωρειται οτι πηρε τα συστατικα που επρεπε να παρει;Για ολιγοφαγα παιδια αυτο το "δεν πειραζει αν δεν πιει γαλα,ας φαει κατι αλλο" δε νομιζω οτι ισχυει...κανω ο,τι μπορω να πιει λιγο γαλα το πρωι γιατι σπανια καταφερνω να του το δωσω βραδυ...και μη νομιζετε...180 γραμ του φτιαχνω και ειναι 3,5 ετων!Απο τοτε που εκοψε τη σκονη εχω και γω το προβλημα και με διαφορα τερτιπια καταφερνω καθε φορα να του το δωσω...μεχρι και κατσικισιο του διναμε,αλλα τωρα αυτη την εποχη δεν εχουν γαλα οι κατσικες γιατι γεννουν. Τωρα πινει τα υψηλης παστεριωσης και προσπαθω να βρω τα εμπλουτισμενα γιατι εδω τιποτα δεν ειναι δεδομενο...φρεσκο δεν υπαρχει ουτε για μας.

Υ.Γ. Επειδη δεν εκφραστηκα σωστα:εχουν γαλα οι κατσικες αλλα ειναι για τα ριφακια,οσο παλι ειναι εγκυες λενε να μην το πινουμε.

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μεγαλο προβλημα να μην τρωει το παιδι. Το αντιμετωπιζω κι εγω τωρα με την εισαγωγη των στερεων τροφων. Δε θελει τιποτα να φαει. Ουτε φρουτα, ουτε ρυζαλευρο, ουτε κρεμα βανιλια, ουτε λαχανικα...Πολύ δυσκολη κατασταση..

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα ευτυχως σε κεινη την ηλικια που αναφερεις ετρωγε τα παντα και σε μεγαααλες ποσοτητες.Το προβλημα ξεκινησε μολις πηγε 1,5 ετους...το μονο σταθερο του ειναι το αυγο που το λατρευει.Αλλα με το φαΙ ασε...αν δει καποιος ποσο τρωει οταν λεω οτι 'εφαγε" θα γελασει...

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακαρι σε μενα να γινει το αντιθετο!Πώς ειναι στην αναπτυξη του?Υψος, βαρος?

Kastallia

Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υψος παιρνει συνεχεια.Το βαρος ειναι σχεδον σταθερο εδω και 1,5 χρονο...πού να παρει βαρος ετσι λιγο που τρωει και τοσο που κινειται...15 κιλα ειναι...τελευταια ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα γιατι ενα διαστημα ετρωγε ακομα πιο λιγο και ειχε χασει κιολας ηταν 13,5...το υψος του εχω καιρο να το μετρησω αλλα τελευται φορα ηταν σχεδον 1μ.,τωρα απο ο,τι βλεπω και απο τα ρουχα πρεπει να εχει παρει.

Mama Pupa

Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο παιδιατρος τι λεει?Εχεις εντοπισει τι συνεβη στον 1,5 χρονο και το παιδι αλλαξε συμπεριφορα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

•  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Επαφή | Αναφορά κατάχρησης | Create your free blog